Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Најмногу се нервирам кога некој што има лична корис од партија соли памет на друг колку е добра таа партија тоа важи и за двете партии.Тие такви не може реално да гледат на работите и во јајце ке најдат влакно да се замерат не може врз се да се плука.

Заев како градоначалник одлично си ја врши работата.Е сега ако крадел нека оди во затвор судот ќе докаже.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Заев пред да стане градоначалник ја имаше ПЕОН БАНКА ОД СТРУМИЦА, ЕЛЕНИЦА, и ЗОВИ ПРОМЕТ ДИСКОНТОТ. А сега уште мислам дека се негови само со поголем капитал, а плус тоа има купено два огромни станови мислам дека во зградата на ПАРТИЗАН, има нов џип BMW Q7 и уште многу работи да не бројам сега....:toe::toe::pos2:
Добро зашо така си правате филмове?
Си мислеш само негови се, тие работи припаѓат на цело семејство, на децата на Душко и некој внуци како Зоки, Вицето итн итн...
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Заев пред да стане градоначалник ја имаше ПЕОН БАНКА ОД СТРУМИЦА, ЕЛЕНИЦА, и ЗОВИ ПРОМЕТ ДИСКОНТОТ. А сега уште мислам дека се негови само со поголем капитал, а плус тоа има купено два огромни станови мислам дека во зградата на ПАРТИЗАН, има нов џип BMW Q7 и уште многу работи да не бројам сега....:toe::toe::pos2:
BMW Q7 ???!!
Да не мислиш Ауди Q7. Иначе немам појма какви џипови има и колку станови и куќи има. Едно знам, тој е еден од најдобрите градоначалници што ги имала Струмица до сега и направи многу за градот. Сепак ако имало некои валкани игри при изградбата на трговскиот центар нека одговаараат пред судот. Само не личи да се приведуваат на таков спектакуларен начин бидејќи и за тоа има процедури.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде Струмичани,ајде АЈДУЦИ ...Ајде сега да излеземе сите на центар против приведувањето на нашиот градоначалник,и за се што направи за градот..Ах бре глупи врмовци се се гледа се се враќа да знаете !АЈДЕ СЕГА СТРУМИЧАНИ....
Зш ајдуци ?

Што имаме ние со Заев ?

Вистина е дека Заев му даде сјај на градот, и тоа многу направи за градот, али ако градел трговски центар на приватен имот треба да го јаде стапот. Замисли јас идам кај тебе во двор и градам шупа ?

Не треба да ја гледаме само добрата страна што направил Заев за градот, туку треба да гледаме и како работи и со што се служи.

Да те потсетам, вечерта кога го победивме Фени во гости кога имаше славје на центарот, Заев беше прв со шал ајдуци што играше со нас цела вечер, а кога изгубивме на последната утакмица си даде оставка во управниот одбор, а пред тоа се чукаше во гради за КК Струмица.

Јас ќе кажам само едно ...

Ако е крив нека го апсат.
Ако не е крив нека го пуштат.

Толку од мене на темата.
 

B.C

Член од
29 март 2008
Мислења
62
Поени од реакции
2
Абе дете дај ако не знаеш да сврзаш две реченици и да одговориш на прашањето поарно не одговарај, само се глупираш и докажуваш колку си глуп и прост...:baeh::baeh::bip:
So da kazam tvojte recenici i odgovori ko minister da gi pisuval :pos2: ti li ke mu kazes na deteto kako da odgovara a i plus licni navredi kolku sto znam se kaznuva na forumov ili toa vazi samo za nasata stran koga navreduva :kesa:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
lugje toa sto ako zaev e uspesen gradonacalnik ne go pravi amnestiran kriminalec.
sekako za toa treba da se dokazi i osudi, vo sprotivno toj e nevin.

da ne se povtoruvame po nekolku pati isto, sekoj odgovara za svoite dela i postapki a site nie zaedno navivame za vistinata i posledicite od nea bez razlika kakvi ke se, taka ve molam za potrezveno i pomalku emotivno nastapuvanje.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Добро зашо така си правате филмове?
Си мислеш само негови се, тие работи припаѓат на цело семејство, на децата на Душко и некој внуци како Зоки, Вицето итн итн...
Епа саа јас не му га знам цела фамилија на него, не мее позната нивната семејна историја, и коо на кој е....Само знам дека тие фирми без негови уште пред да стане градоначалник, а после од коо стана слушах маабете дека ного пари фнесувал у банката, у дисконто, а посебно сега од кога го направија трговскио...Знам кажуваа ми деке Џип си купил и такви работи....:toe:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Браво бе дечки бе...погоре прочитав некое велешанче како го обвинува градоначалникот на општина Велес, а сеуште незнае дека се вика Аце Коцевски(а не Аце Коцески). Истата приказна е и со градоначалникот на Струмица, Зоран Заев. Нашиот менталитет, за жал, е на многу ниско ниво. Како што рекол некој, добрите работи се забораваат, се паметат само лошите. Власта, продолжува да ги користи истите методи за заплашување, со цел да си го задржи рејтингот за претстојните локални избори, и да влее страв кон сите оние кои се противат. Морам да признаам, дека почнаа да работат контрапродуктивно, со оглед на фактот дека секогаш нивните опоненти се мета на вакви збиднувања, а забораваат дека некогашниот нивни лидер е БУГАРСКИ КМЕТ. Дали некој заборава да се погледне во огледало? Очигледно, на нашава актуелна власт и недостига самокритиката, или можеби сеуште не стигнале до тој час на школо? :uvo:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Најмногу се нервирам кога некој што има лична корис од партија соли памет на друг колку е добра таа партија тоа важи и за двете партии.Тие такви не може реално да гледат на работите и во јајце ке најдат влакно да се замерат не може врз се да се плука.

Заев како градоначалник одлично си ја врши работата.Е сега ако крадел нека оди во затвор судот ќе докаже.
тоа го прави секој градоначалник, кога беше Кирил Јанев шо праваше ништо една фонтана и толко другот се за него беше зема си го Герац Цунев направи си пари додека имаше мандат и сега арно му е...а Заев ако е крадел ке има со шо да покрие малко од малко, градо го направи да личе на град, трговски и шо уште не...

п.с. Не сум за никоја партија, и ако некој помисле дека Кирил Јанев ми е нешто ништо не ми е:salut:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Добрите работи не се забораваат, лошите се КАЗНУВААТ !!!!
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Многу попалени има тука за зајчето
Од каде само тој успешен градоначалник, со крадени пари со долгови до гуша ,со неплатен данок ај не заебавајте
Абе струмичани нели гледате колку време ви ја купува душата зајчето
ви направи само негови фирми да ви ги откупуваат тоа чушките а кога ви се обезбеди слободен извоз да може и од страна компании да ви откупуваат тогаш се побуни зајчето зашто и други да му се мешаат во бизнисот
Алоо размислете малце не трчајте ко прле пред магаре одма на протести и незнам што ако е невин ќе го ослободат а не одма трчате со сила и притисоци врз судот да го пуштат
Ама има нешто чим сте толку попалени не за џабе одма рипате
 
V

Viktoranius

Гостин
тоа го прави секој градоначалник, кога беше Кирил Јанев шо праваше ништо една фонтана и толко другот се за него беше зема си го Герац Цунев направи си пари додека имаше мандат и сега арно му е...а Заев ако е крадел ке има со шо да покрие малко од малко, градо го направи да личе на град, трговски и шо уште не...

п.с. Не сум за никоја партија, и ако некој помисле дека Кирил Јанев ми е нешто ништо не ми е:salut:
Ама ти нели свати во што е финтата ?

Заев градел трговски на приватни имоти. Капиш ли ?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
после овааа решив се селам било каде само не останувам во ФАШИСТИЧКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА,моте дете има право на демократија, толку поздрав до сите
леви и десни какви да сте не давајте со евтини демагогии да ви перат мозокот,а немате 2 денари во џеб
Za tebe pravnata drzava e fasisticka? Fasisticka li e drzavata koja se bori so organiziranio kriminal?

Do koga partiski vojnicinja ke branat kriminalci? Aman veke, od takvite kriminalci, Makedonija stana najsiromasna vo Evropa, a vie nivnite prisluznicinja koi zemate troski sto ke gi frlat partiskite kriminalci, najglasno vrevite.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Многу попалени има тука за зајчето
Од каде само тој успешен градоначалник, со крадени пари со долгови до гуша ,со неплатен данок ај не заебавајте
Абе струмичани нели гледате колку време ви ја купува душата зајчето
ви направи само негови фирми да ви ги откупуваат тоа чушките а кога ви се обезбеди слободен извоз да може и од страна компании да ви откупуваат тогаш се побуни зајчето зашто и други да му се мешаат во бизнисот
Алоо размислете малце не трчајте ко прле пред магаре одма на протести и незнам што ако е невин ќе го ослободат а не одма трчате со сила и притисоци врз судот да го пуштат
Ама има нешто чим сте толку попалени не за џабе одма рипате

Sega koga ke im ja skinat strujata, nema da imaat nit voda. Ke se usmrdat, zosto kaj ima SDSMovec za gradonacalnik, ne se plaka nisti, a parite odat vo privatni dzepovi.
Ama ovie braniteli na Zajvevci ne se obicni strumicani, tuku od stabot na SDSM vo SR.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Битушанец...никој не вреви без потреба. Наголемиот проблем се состои во тоа што без доказ се деградираат разни успешни личности. Истата случка беше и со познатиот доктор, кој беше притворен и цел народ го виде со лисици на раце, па беше ослободен, за на крај да добие меѓународен сертификат признат од цел свет! СЕ Е ЏАБЕ! НАРОДОТ ЌЕ ГО ПАМЕТИ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕ УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ! Зошто?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom