Плачење

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Плачењето сум го сфатил како знак на беспомошност и слабост така да не дозволувам да заплачам. Којзнае од кога не сум плачел. А и кога плачеш се чуствуеш као последно говно и те боли глава плус xD
Зошто? Зошто го имаш сфатено како немоќ и неспособност?
Плачењето е последица на емоција(тагата), исто како што и хиперактивноста е последица на една друга емоција(прекумерна среќа)...
Како тоа едното (во случајов солзите) е знак на слабост, а другото е океј?
Од кога изразувањето чувства, е знак на слабост?
А тоа што коа плачеш се чувствуваш како го*но, не е последица на солзите, туку на болката која ги предизвикала (мислам на психичка)...
Во однос на делот каде што од тоа не’ боли глава, и ти го посочуваш како лоша последица на солзите сакам едно да те прашам. А што е со болките во стомакот од прекумерно смеење?:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Зошто? Зошто го имаш сфатено како немоќ и неспособност?
Плачењето е последица на емоција(тагата), исто како што и хиперактивноста е последица на една друга емоција(прекумерна среќа)...
Како тоа едното (во случајов солзите) е знак на слабост, а другото е океј?
Од кога изразувањето чувства, е знак на слабост?
А тоа што коа плачеш се чувствуваш како го*но, не е последица на солзите, туку на болката која ги предизвикала (мислам на психичка)...
Во однос на делот каде што од тоа не’ боли глава, и ти го посочуваш како лоша последица на солзите сакам едно да те прашам. А што е со болките во стомакот од прекумерно смеење?:smir:
Абе убоо све тоа ама до сеа ништо не сум изгубил што не сум плачел долго време ме разбираш?

А тоа со болките во стомак од смеење никогаш не сум ги имал. прв пут од тебе слушам ова.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Абе убоо све тоа ама до сеа ништо не сум изгубил што не сум плачел долго време ме разбираш?

А тоа со болките во стомак од смеење никогаш не сум ги имал. прв пут од тебе слушам ова.
Грчеви во стомак бе, како прв пат... Ајде ок тогаш... Твое размислување е тоа. Очекував одговири на неколку од прашањата, но нејсе:smir:
 
Член од
23 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Paaa zavcera. najmnogu placam koga nesto ke izgubam dali e nekoj sto go sakam ili nesto sto sum sakala vo zivotot ili koga se cuvstvuvam bespomosno togas izleguvaat solzi na bes i nervoza :place:ali zatoa posle mi e polesno
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Mnogu emotivna li4nost sum i mozam da se skoncentriram edna minuta da pomislam na nesto i da zapla4am.
Posleden pat neznam koga pla4ev, ama mnogu 4esto pla4am ne od taga onaka mi doslo, na pr koa ke vidam neso tazno na televizija, tazen film ne daj boze, ke gi poplavam doma haha:kesa:
isto taka mnogu 4esto pla4am na pesni....:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Плачам само кога сум сама, ко ке ме фатат будалите. Чувствителна личност сум, иако никој тоа не го знае, не го покажувам. Инаку, многу мразам да слушам некој кај шо ми плаче... Од бебешко плачење, до женско лигаво плачење, до педерското машко плачење. Значи дечко да ми заплаче го напуштам во истиот момент, мразам расплачени машки бљак. Ако му се плаче нека плаче насамо, пред мене никако.
Последно кога сум плачела...вчера.
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Кога сум страшно нервозна. Ама онаа крвнички, прво се заклучувам ( за секој случај да не настрада некој ) и правам лудница во мојата соба, кршам мавам на сите страни, се дерам, пуштам гласна музика. И во таа лудница некогаш пуштам и некоја солза. Јбг живот. :wink:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
kamo srekja da placam od srekja,toa retko mi se desava...placam koga mi e tesko i koga se cuvstvuvam navistina loso vo dusava.voopsto ne se sramam od toa da go iskazam ona sto go cuvstvuvam, no sepak bi sakala da sum malce posilna i da se vozdrzam od placenje ponekogas, no za zal ne mozam.ednostavno koga mi e tesko mi naviraat solzi, mi se zamatuvaat ocite i toa e toa, ne mozam da prestanam.A posleden pat placev vecerva,iako mozebi ne trebase no sto mozam...:kesa:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
јас сум многу голем плачко плачам секој ден, но никој го незнае тоа .. освен вие :P . ... сите мислат дека сум ладнокрвен
 
А

Аниии

Гостин
јас сум многу голем плачко плачам секој ден, но никој го незнае тоа .. освен вие :P . ... сите мислат дека сум ладнокрвен
И кај мене е исто никогаш не сакам другите да ме гледаат како плачам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom