Девојка што менува дечки од исто друштво - лесна ли е?

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Vaka zamislete si edno drustvo taka pogolemo...da receme od rabota, fakultet, klas ili zasto da ne od FORUM i toa podpaga pod drustvo :)

I sea obicno porano toa se vikashe radodajka uteshitelka uvek se pojavuva edna devojka koja vo drustvoto e nadarena posebna.

E taa ista devojka ako smeni poveke od trojca od drustvoto , mislam sexualno dali e taa lesna devojka ????

Sum bil vo takvi situacii kako nabljuduvach i navistina mi e zal sto taka se degradirale devojkite ( za koi sum mislel deka se navistina kvalitetni no devijantnata strana na licnosta sklona kon mazohizam i samounistuvanje koja se prezentirala preku sexot sekogash bila pojaka od niv ) bidejki ne znaat ocigledno deka maskite se najgolemi ogovarachi pa sledat muabeti...

Abe i ti ja izeba, maleckata a ?

Da be super e backo ...da vidis kako oralisuva

A tebe ti go zimashe bez ...itd itd

i posle se mavaat po grbovite i se smeat .

Na kraj od prikaznata taa sekogas zavrshuva so najmutaviot od drustvoto , koj se pravi deka ne veruva deka e toa mozno i prodolzuva so nea iako taa sekako ne e ramnodusna koga se site na okup.

Mislam dali e ova perverzija nekoja sto mislite za vakov FENOMEN dali Vi se slucilo imate li nekakvi iskustva za nekoi drugarki koi gi znaete kako takvi ???

Ne mora iminja samo da pozborime za FENOMENOT !

Blagodaram
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
И јас го мислам истото,во секое друштво има по некоја таква!
Али и ние машките ги знаеме тие таквите и си го ладиме со нив!Да ти помине време и да те задоволи зашто да не!Јас не одбивам таква искрено!
Иначе според мене тие такви личности се безкарактер и не ги гледам како луѓе искрено.А за машките дека се оговарачи,па нормално самата си го прави тоа!Ако ме задоволува мене зашто и другарот да не се омрси:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Таквите девојки се честа причина за раздор меѓу машките во друштвото, додека не ја научат или откријат што и е поентата.

Мислам дека во секое друштво имало по некоја таква девојка, и во средно, гимназија..итн. и скоро сите се знаат меѓусебе, кој што бил со неа и сл.

Само сум забележал пак,дека таквите девојки не се “вечни“..т.е. го живеат тој стил во дадениот период..и после се повлекуваат и завршуваат со еден тип.

Реална опасност за секој надвор од “друштвото“ кој наивно ќе се заљуби во девојката :toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Таквите девојки најчесто завршуваат многу подобро од останатите попримерни, ако можам така да ги наречам. Знам доста такви примери, кога една девојка поминува повеќе машки од исто друштво и имам многу ниско мислење за истите.
Лично мене не ми се случило никогаш да бидам со двајца кои се познаваат, а не па од исто друштво. Не била причината дали ќе ме озборуваат после тоа и сл. туку едноставно неможам да загледам така некој другар на некој мој дечко. Мене сите негови другари ми се како негов род. Значи нешто свето, во кое не смеам да замешам прсти и точка.
А за мотивите на таквите девојки ... мислам, само мислам дека најчесто се два. Многу сум јака, сите ме сакаат, па дури и твојот другар можам да го имам и ако ме остави мене, ќе направам да се искараш со сите кои нешто ти значат.
Ама тоа веќе не е муабет за тука, па ај доста.:pipi:
 
V

Viktoranius

Гостин
А што правиме ако се најдеме во обратна ситуација ?

На пример од цело друштво машко лице бил со повеќе женски кои се другарки ? Тука доаѓа повторно истиот муабет .....

Еј брат ги изеба сите еј во друштвото закон си ..

Е брат лесни курвичиња што сакаш ...

Значи и во двата наврати повторно женската особа е претставена како лесна или расипана.
Иначе и јас бев сведок на еден сличен случај, и тоа уште кога одев во основно училиште девојче на моја возраст само од различен клас бевме, легна со цел свој клас, па потоа се лутеше кога вртеа муабети.

Јебига, држете се подалеку од таков тип на девојка, заебано е да те покажуват на пат со прст еве го тој што оди со курвата.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Има ги секакви, некои го прават за рекреација, некои да бидат видени( шо кажа дивајн, јас сум ного јак, сите сакат да ме... ), некои оти го сакаат сексот.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Никако не го оправдувам тоа...знам доста примери за девојки кои влагаат во друштво и имаат мисија сите машки да ги поминат и не се смируваат се додека не ја исполнат целта...најпрвин нема шанси доколку некој мој другар има одено со неа јас да бидам со неа без разлика колку ми е симпатична или пријатна...така да малку повеќе свест и осет за другите потреби,не се ставајте секогаш вие на прво место :smir:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Никако не го оправдувам тоа...знам доста примери за девојки кои влагаат во друштво и имаат мисија сите машки да ги поминат и не се смируваат се додека не ја исполнат целта...најпрвин нема шанси доколку некој мој другар има одено со неа јас да бидам со неа без разлика колку ми е симпатична или пријатна...така да малку повеќе свест и осет за другите потреби,не се ставајте секогаш вие на прво место :smir:
Druze, deckive sto kazaa si kazaa deka ne "idat" t.e. ne se vo vrska so takva devojka , tuku samo si gi zadovoluvaat svoite potrebi...
Inace, takvi gluposti se desavaat u sredno, sega ne mi se desilo takvo nesto u drustvo edna zena da ja minat dvajca - trojca...
Duri znam i mnogu primeri od devojki koi vo pubertet pravat nepromisleni raboti, samo zaradi popularnost i leko mislenost, a posle da se smirat... so se veli da im dojde pametot....
I na kraj ova sto go kaza.. deka ne bi bil so nekoja ako drugar tvoj bil so nekoja i ti nema da bides... OK, e da imas takov princip... ama veruvaj deka sekoj ne razmisluva ko tebe ;)... lugeto odsekogas bile sebicni i ke ostanat, a vrz osnova na tvojata doblest ke vadat korist ;)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Процедурално-
Ок е разбрав само ја проширив нели малку темата...покрај мување и за идење,за принципите секој со својот став нели :smir: но доколку некои користат нека им е...кога тогаш ќе им се врати
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Лесна како пердув , проста ко грав
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
.. да..лесна како пердув...проста како грав..хаха
абе имаB другар кој сврте цело женско друштво...после со едни други....и почнаа сите да зборат како тие биле лесни...и сите пробуваа да го направат истото....исто така имаше едно девојче тука кое одеше со кој ќе стигне...и пoради тоа изгуби многу другарки.....сега седи дома....надевајќи дека некој ќе ја викне да излезе.....но кога ќе те проја скоро сите веќе имаш титула која ја носиш после цел живот....и незнам како може да викате има одреден период кога е таква....хмм таа цел живот ќе го прави тоа....:tapp:.....
 
E

elence*$

Гостин
Секако дека е лесна!:uvo:
имав една другарка таква...
памтам пред неколку години (а врсничка ми е !) сврти 3ца од исто друштво, незнам дали се муваше или одеше со нив, ама знам дека беа еден после друг.. ко да си наоѓаше утеха во новиот, демек овој не чинит, ај ќе го пробам другар му :uvo:
и после се чудеше зш луѓево зборвеле лошо за неа:tapp:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
....и незнам како може да викате има одреден период кога е таква....хмм таа цел живот ќе го прави тоа....:tapp:.....
Па обично..успоруваат после двеасет и некоја година од животот, соочени со премногу “титули“ и озборување... :toe:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако девојката го прави тоа со скриени(лоши) намери тогаш оправдување нема. Но ако го прави чисто од "лезет" тогаш тоа е нејзина работа и нема што да се буниме.
Но историјата покажува дека таквите на крај сепак менуваат друштво...лудило!
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Можеби не е лесна , ама некоректна и непринципиелна сигурно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom