Официјална посета на Македонците, во Македонија!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Abe momak ...toa pitanje e reseno odamna donesi ti i sveti Hunzi i sveti Petar isto ti e ..samo ne mi mackaj oci

Hunzite da ne pomognat slucajno okolu namaluvanje na kaznata od 12 god ?

Hunzite li ke smenat da se teroristi ex sea ministri ?

Sto ke rece edna pogolema sila taka ke bide pa ti DONESI GO NA MTV licno Aleksandar i Filip da dadat intervju PAK ISTO KE E

ama ako ke se osekame poubavo na dusickata arno ...

Kazi HUNZITE SE MELEM ZA DUSHICKATA ...analgince

i ke te podrzam ama ne mi prodaj mene muda za bubrezi ziti ja :nenene:
Па не ти продавам, беспари ти ги давам , ако сакаш земи ги ако не никому ништо.

Ама немој мене некои лични фрустрации да ми кажуваш. Ти треба да ги отвориш првин очите, за да може некој да ти ги мачка.

По твоја логика што ќе ОДМОГНЕ нивната посета, ќе ја зголеми казната за Јохан, ќе ни го смени името во Винстонија, што гледаш лошо?

Или јбг да не се замараме со ништо туку да плачипичкосуваме над самите себе колку ни е мака.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Abe momak ...toa pitanje e reseno odamna donesi ti i sveti Hunzi i sveti Petar isto ti e ..samo ne mi mackaj oci

Hunzite da ne pomognat slucajno okolu namaluvanje na kaznata od 12 god ?

Hunzite li ke smenat da se teroristi ex sea ministri ?

Sto ke rece edna pogolema sila taka ke bide pa ti DONESI GO NA MTV licno Aleksandar i Filip da dadat intervju PAK ISTO KE E

ama ako ke se osekame poubavo na dusickata arno ...

Kazi HUNZITE SE MELEM ZA DUSHICKATA ...analgince

i ke te podrzam ama ne mi prodaj mene muda za bubrezi ziti ja :nenene:
Ај по ред...

Прашањето е решено одамна... Значи, наследници на Александар Македонски и античките македонци се... кои?

Казната од 12 години... мислиш онаа на Јохан Тарчуловски? Ако да, која е поврзаноста негова со Хунзите и зошто го вмешуваш тоа?

Хунзите да помогнат да се смени власта во земјава? Ако тоа ти е битно, треба да дискутираш во нишка што е за тоа... Не ти е на место коментарот.

Ако е што ќе рече една поголема сила, така ќе биде, на погрешно место си... оди пред грчка амбасада и барај нивен пасош. Поголема сила се, ама нив повеќе ги сакаш.

Не ти продавам ништо. И јас и ти пишуваме на форумов бесплатно и денар не добиваме за тоа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
а можам да замислам истиве мрчатори колку ќе мрчеа и колку ќе беа важни Хунзите ако не дај боже ја посетеа ГРЦИЈА??
Менталитет, јебига. Не можеме да идеме против тоа.За жал.:toe:

Не знам зашто некој го гледа ова како маркетинг, кога нивното доаѓање беше одамна најавувано, а и да не го заборавиме фактот дека нешто многу многу по медиумиве и нема, во споредба со други вести.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
DOBRO BE aman...

kazete mi sto realno toa ke mu pomogne tie HUNZITE na prosecen Makedonec ?

ke dobie vrabotuvanje, plata ke se zgolemi, ke se namali cena na benzin sto ?

daj be malce ... mislite USA ke gleda utre koa onoj Dudlakis ke mu rece na Obama daj be ja te finansirav sea daj ebi gi malce onie RM ... ke go zabole OBAMA za HUNZITE ?

Al ako e moralna SATISFAKCIJA razbiram jas ne sporam dobro e da dojdat tie HUNZI...

ali u svet na politikata bas gi zabole dupe an tie so odlucuvaat za NIV i za NAS i ZA OKOLINA samo apri pari pari ..kapirate sea ?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Нешто:наслов или автор,да го “с`рчнам“ јас??
narodna e od pocetokot na 20 vek negde moz malku pokasno, ne znam naslov se sto znam ide vaka

Dva orla se bijat
gore na neboto.
Dve mi reki te~at
dolu na zemjata.
Dva cara se bijat
za Makedonija.

edino samo ova na net i go ima....http://www.makedonskosonce.com/sonce187/tekst9d.htm

e sega od utre ke vidam jas kaj postari lugje, ama mi treba da najdam zapis nekakov muzicki po netov ...toa me kopka
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Znam koa bese sniman sve ja znam

ama kako BAS SEA MOMENTOT da se organizira da se dojde ?

ANALGINCE a ili koincidencija ?


Mene abs me briga iskreno i za Hunzi i za mUnzi i za site istoriski licnosti , daj da se zivee SEGA !
А бе рамбо, моментот односно картите се резервирани месец дена претходно.

А сега постави си го клучното прашање, кој ја знаел пресудата за Љубе и кој знаел дека утре во 19 ќе си дојде дома?

Па да го наштелува летот на Хунзите претходно. Дај спушти се на земја, наместо да контрираш по секоја цена на егото, прифати малце реалност.

..или... одјеби од темава.:toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Прашањето за името и идентитетот е решено уште со самата согласност да се разговара а сега и преговара за него,вклучително и да се направи референдум за негова понатамошна употреба.
П.С.Што ќе му речеме на Кралот(или што беше) Мир?
-Еве ваше височество ова е земјата на вашите предци која сега се вика Македонија,ама во преговори сме да ја прекрстиме,всушност ќе правиме и референдум за нејзино преименување.Следниот пат кога ќе сакате да не посетите внимавајте добро да не залутате во некоја друга соседна земја,оти ние нема да се викаме баш вака,па проверете добро како ќе пишува на билетите пред да полетате.:toe:
Зарем те засега тоа?

Зарем те засега што имаме проблеми околу името?

Зарем те засега како ќе го пречекаме и него и останатите Хунзи?

Аха, значи сепак во тебе има трошка патриотизам. :))))) Добро е, има надеж :)))
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
narodna e od pocetokot na 20 vek negde moz malku pokasno, ne znam naslov se sto znam ide vaka

Dva orla se bijat
gore na neboto.
Dve mi reki te~at
dolu na zemjata.
Dva cara se bijat
za Makedonija.

edino samo ova na net i go ima....http://www.makedonskosonce.com/sonce187/tekst9d.htm

e sega od utre ke vidam jas kaj postari lugje, ama mi treba da najdam zapis nekakov muzicki po netov ...toa me kopka
Е ај де ќе се потрудам да ја најдам и јас,туку не се најде некој да ми одговори на прашањево:
Што ќе му речете на Кралот Мир:
-Еве ваше височество ова е земјата на вашите предци која сега се вика Македонија,ама во преговори сме да ја прекрстиме,всушност ќе правиме и референдум за нејзино преименување.
Следниот пат кога ќе сакате да не посетите внимавајте добро да не залутате во некоја друга соседна земја,оти ние нема да се викаме баш вака,па ве молиме да проверете подобро како ќе пишува на билетите пред да полетате.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
DOBRO BE aman...

kazete mi sto realno toa ke mu pomogne tie HUNZITE na prosecen Makedonec ?

ke dobie vrabotuvanje, plata ke se zgolemi, ke se namali cena na benzin sto ?

daj be malce ... mislite USA ke gleda utre koa onoj Dudlakis ke mu rece na Obama daj be ja te finansirav sea daj ebi gi malce onie RM ... ke go zabole OBAMA za HUNZITE ?

Al ako e moralna SATISFAKCIJA razbiram jas ne sporam dobro e da dojdat tie HUNZI...

ali u svet na politikata bas gi zabole dupe an tie so odlucuvaat za NIV i za NAS i ZA OKOLINA samo apri pari pari ..kapirate sea ?
Ми делува како да си позаинтересиран за Обама, отколку за Хунзите...

Ако е така, отвори си убаво нишка за тоа и пишувај таму. Тука не е местото за тоа.

Или може нишката да се вика вака: „Што му е потребно на еден просечен Македонец?“ И после таму кажи дека Хунзите ич не му се потребни. Тогаш ќе ти контрирам и само тогаш и само таму. Овде не.

Држи се до темата. Темата овде е доаѓањето на Хунзите. Не Обама, не просечните Македонци, не невработување... Ништо друго. Само доаѓањето на Хунзите во Македонија.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Е ај де ќе се потрудам да ја најдам и јас,туку не се најде некој да ми одговори на прашањево:
Што ќе му речете на Кралот Мир:
-Еве ваше височество ова е земјата на вашите предци која сега се вика Македонија,ама во преговори сме да ја прекрстиме,всушност ќе правиме и референдум за нејзино преименување.
Следниот пат кога ќе сакате да не посетите внимавајте добро да не залутате во некоја друга соседна земја,оти ние нема да се викаме баш вака,па ве молиме да проверете подобро како ќе пишува на билетите пред да полетате.
Јас ти одговорив на твојот пост.

Втор пат го постираш. Преминува во спам.

Внимавај.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Е ај де ќе се потрудам да ја најдам и јас,туку не се најде некој да ми одговори на прашањево:
Што ќе му речете на Кралот Мир:
-Еве ваше височество ова е земјата на вашите предци која сега се вика Македонија,ама во преговори сме да ја прекрстиме,всушност ќе правиме и референдум за нејзино преименување.
Следниот пат кога ќе сакате да не посетите внимавајте добро да не залутате во некоја друга соседна земја,оти ние нема да се викаме баш вака,па ве молиме да проверете подобро како ќе пишува на билетите пред да полетате.
a be abc, vitoliska neprebol , ako ja najdes pesnata askolsun ke te nagradam.
ama za hunzive so si zapnal da tupish vistina tupish....lugjeto idat na poseta, nie kako procueni gostoprimlivi lugje ke si gi precekame. kolku sto znam ima vo agendata i sredba so gruevski pa moz MIROT ke se zainteresira i za aktuelnava sitacija pa ke naprat muabet so Nikola okolu toa. jas ako idat kon ohrid ke gledam da gi vidam tamo i so ima jas da im recam , ako mozam ke im recam dobredojdovte vo makedonija..i ke fatam edno zdravo zivo.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
А бе рамбо, моментот односно картите се резервирани месец дена претходно.

А сега постави си го клучното прашање, кој ја знаел пресудата за Љубе и кој знаел дека утре во 19 ќе си дојде дома?

Па да го наштелува летот на Хунзите претходно. Дај спушти се на земја, наместо да контрираш по секоја цена на егото, прифати малце реалност.

..или... одјеби од темава.:toe:
---------------------------------

Odjebi od temata velis ? Se fraerishesh djanam a ? O.K

А сега постави си го клучното прашање, кој ја знаел пресудата за Љубе и кој знаел дека утре во 19 ќе си дојде дома?


Jas znaev !

Ko sto znam deka ovoj drugiot ke lezi uste 5 god .

Kako ete taka mi sepna edna pticka lastovicka

A zamisli ja sum nikoj i nisto a tek nekoj em sto znae em sto vlijae...

Al dobro previse kazav da ne ispadne deka sum Djems Bond u ego trip ovolku e dosat

Na vigi HUNZITE... tie ke ja opraat RM sigurno ..ne diskutiram vise zivejte si u magla na temava HUNZI MUNZI i ostale zaebancie
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
---------------------------------

Odjebi od temata velis ? Se fraerishesh djanam a ? O.K

А сега постави си го клучното прашање, кој ја знаел пресудата за Љубе и кој знаел дека утре во 19 ќе си дојде дома?


Jas znaev !

Ko sto znam deka ovoj drugiot ke lezi uste 5 god .

Kako ete taka mi sepna edna pticka lastovicka

A zamisli ja sum nikoj i nisto a tek nekoj em sto znae em sto vlijae...

Al dobro previse kazav da ne ispadne deka sum Djems Bond u ego trip ovolku e dosat

Na vigi HUNZITE... tie ke ja opraat RM sigurno ..ne diskutiram vise zivejte si u magla na temava HUNZI MUNZI i ostale zaebancie
Па, темава е само за тоа... Хунзите.

Ако мислиш дека треба да се знае нешто друго, повели отвори нова тема и дискутирај таму (може овде да поставиш линк до неа, ама не повеќе).

Ако не кажуваш, поздрав и во добро сеќавање.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Јас ти одговорив на твојот пост.

Втор пат го постираш. Преминува во спам.

Внимавај.
Одговори со прашања и не се одговори,туку се избегнувања на вистината.Инаку штом се дозна за денот на пресудата за Љубе и Јохан се резервираа картите за Хунзиве колку да се амортизира евентуалниот протест против коалицијата со Алија благодарение на кого Јохан остана осуден во Хаг.:toe:

a be abc, vitoliska neprebol , ako ja najdes pesnata askolsun ke te nagradam.
ama za hunzive so si zapnal da tupish vistina tupish....lugjeto idat na poseta, nie kako procueni gostoprimlivi lugje ke si gi precekame. kolku sto znam ima vo agendata i sredba so gruevski pa moz MIROT ke se zainteresira i za aktuelnava sitacija pa ke naprat muabet so Nikola okolu toa. jas ako idat kon ohrid ke gledam da gi vidam tamo i so ima jas da im recam , ako mozam ke im recam dobredojdovte vo makedonija..i ke fatam edno zdravo zivo.
Прашај,можеби Хунзиве ја носат со себе,или можеби им е химна?:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Одговори со прашања и не се одговори,туку се избегнувања на вистината.Инаку штом се дозна за денот на пресудата за Љубе и Јохан се резервираа картите за Хунзиве колку да се амортизира евентуалниот протест против коалицијата со Алија благодарение на кого Јохан остана осуден во Хаг.:toe:
Па? Што со тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom