Лига на шампиони 2008-2009

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Само незнам по што заклучија дека Манчестер е подобар од Милан оваа сезона, да не играа меѓусебе случајно? Една сезона не играме у ЛШ и одма вааааа уууууу, демек ако сме играле ке не тепале.
pa samiot fakt sto ne igravte LS kazuva deka ne ste podobri od niv!!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Подобар е зошто освои мнооооооооооооооооогу повеќе титули од пензионерите.
Мерило не е некогаш меѓусебниот дуел, тоа е склоп на околнисти(форма,повредени играчи, мотивација,тактика) така да оваа година Манчестер е и тоа како подобар, одличен во споредба со очајниот милан.
Значи велиш дека на пример да сме играле во ЛШ и сме ве тепале и на двата дуела по 3-0, а вие сте освоиле повеќе титули од нас и сте подобри?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
pa samiot fakt sto ne igravte LS kazuva deka ne ste podobri od niv!!
Така е братче, а оваа година тие освоија компир поголем:pos2:

Значи велиш дека на пример да сме играле во ЛШ и сме ве тепале и на двата дуела по 3-0, а вие сте освоиле повеќе титули од нас и сте подобри?
Точно така, што се буниш:toe:
Ако зборуваме за кампања како што е првенство се бара константност, за куп се бара да имаш добра клупа, за ЛШ треба и многу среќа!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
а шо го мешате МИЛАН сеа ????уствари да,милан е крив шо изгубивте од барса...:vozbud::vozbud:

и не зборете мн пред време,ќе ве фати и вас некад криза.....без титула една сезона,две,па ќе ве видам тогаш
позз:helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Така е братче, а оваа година тие освоија компир поголем:pos2:

Точно така, што се буниш:toe:
Ако зборуваме за кампања како што е првенство се бара константност, за куп се бара да имаш добра клупа, за ЛШ треба и многу среќа!
Берлускони куп.А сега во наредниов период играме во Америка ми се чини со Челзи Интер и уште една екипа може и тоа да освоиме а вие не организирате такви натпревари бидејки сте слабаци.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
а шо го мешате МИЛАН сеа ????уствари да,милан е крив шо изгубивте од барса...:vozbud::vozbud:

и не зборете мн пред време,ќе ве фати и вас некад криза.....без титула една сезона,две,па ќе ве видам тогаш
позз:helou:
Зборувам за кој е поуспешен оваа година и кој се фактори за да се има успех.
За до година здравје, секој тим поминува низ кризни периоди, па ќе видиме:helou:

Берлускони куп.
Дете зборуваме за официални трофеи, не некои маалски купови:toe:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ако зборуваме за кампања како што е првенство се бара константност, за куп се бара да имаш добра клупа, за ЛШ треба и многу среќа!
За првенства неможе никако да споредуваме затоа што се многу многу различни исто како е куповите, значи јачината помеѓу два клуба од различни држави се мери во дуелите во ЛШ.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
За првенства неможе никако да споредуваме затоа што се многу многу различни исто како е куповите, значи јачината помеѓу два клуба од различни држави се мери во дуелите во ЛШ.
Ајде те гледам од грав зборуваш така да остани поздравен и се пишиме од август, кога ќе почне ЛШ:helou:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Леле леле, бедност. Почнавте и со фановите на Милан да се карате :D
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
43
Поени од реакции
1
по мене Челзи :Барса беше финале пред финалето
шорти добар ти е подписот;)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Сепак трофеите се сметаат како за Шпанија:helou:Ај уживајте на 2 место.
Точно така само сакам да кажам дека Каталонците воопшто не го сакаат кралот и шпанија, затоа не треба да се гордееш многу со шпанија ако си навивач на Барса:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom