Лига на шампиони 2008-2009

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Не е секоја година иста, има сега многууууууууу подобри екипи од Милан, вие сте сега втора лига по јачина:toe:
Аи стварно:cry:
Ако се видиме во финале ке биде интересно...дека ке изгубиме нели:vozbud:

(баш сакам да ти ги видам постовите пред финалето...сигурно си бил 100% сигурен дека пензионерите ке ги победите)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Аи стварно:cry:
Ако се видиме во финале ке биде интересно...дека ке изгубиме нели:vozbud:

(баш сакам да ти ги видам постовите пред финалето...сигурно си бил 100% сигурен дека пензионерите ке ги победите)
Нема шанса да стигнете во финале, тоа е работата:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Нема шанса да стигнете во финале, тоа е работата:toe:
Не повторувај по втор пат
ке видиме како ке биде:)
Може и вие во квалификации да испаднете.

и ај ке летаат банови, доста е!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Може модераторите да ја затворат темава, здравје август нова:smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
1 2 3 4 5 6 7

шо интересно изгледа :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
од немање опипливи факти се фрли на предвивдувања и гатање......прифати дека те тарашка тинејџерка и не биди смешен. :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Пред 2 години да, сега се катастрофа, остај то и навивачите маме си ебале, легендите си ги исфиркуваат:tapp:
Тоа значи дека можеби не се задоволни од играта конкретно во случајов за Малдини.Малдини е неверојатен дефанзивец лидер на екипата а навивачи како навивачи секако дека ќе бараат Малдини да стане БОГ ама тоа не го може ниту еден човек на планетава.Милан си е Милан и нема таму катастрофа.Него кажете ми дали Манчестер играше против Милан пред 2 години или Манчестер играше против Манчестер.Нееееее бе грешка сум јас Кака играше сам а овие од одбраната на Манчестер немаат што да праават па се маваат со главите.Така беше или ќе измислувате сега некои други факти???Ај поздрав.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
од немање опипливи факти се фрли на предвивдувања и гатање......прифати дека те тарашка тинејџерка и не биди смешем. :icon_lol:
Нема потреба да се замарам со факти кога зборувам со навивачи чиј тим оваа година не настапуваше во ЛШ. од наредна година здравје, ќе дискутираме. Ајде чао сега:helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
те испосраа малолетниците, и ја би “чао’’ на твое место :pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Вујна ми е трудна. Може ке роди машко а можда женско.

Исто и тука. Се карате за сезона која уште не е ни почната. Барса си ги зема парите (реалноста е дека тие се најважни) а Манчестер си зема некое парче али не толку големо како Катаљунците. Следна сезона, здравје финале на Сантијаго Бернабе пак да гледаме вака атрактивно финале и секако финале составено од најјаките клубовите во секој аспект.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Само незнам по што заклучија дека Манчестер е подобар од Милан оваа сезона, да не играа меѓусебе случајно? Една сезона не играме у ЛШ и одма вааааа уууууу, демек ако сме играле ке не тепале.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само незнам по што заклучија дека Манчестер е подобар од Милан оваа сезона, да не играа меѓусебе случајно? Една сезона не играме у ЛШ и одма вааааа уууууу, демек ако сме играле ке не тепале.
Подобар е зошто освои мнооооооооооооооооогу повеќе титули од пензионерите.
Мерило не е некогаш меѓусебниот дуел, тоа е склоп на околнисти(форма,повредени играчи, мотивација,тактика) така да оваа година Манчестер е и тоа како подобар, одличен во споредба со очајниот милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom