Можеби ќе ви се најде (Windows финти)

  • Креатор на темата ZeroStyle
  • Време на започнување

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
еј не знаев каде да барам помош па ајде тука добра е темава...на USB-то имам песни и др работи и кога сакав да ги избришам ми вика ''cannot delete the disk is write-protected. Remove the write-protection or use another disk. па ако знае некој нека каже фала однапред.
------------------------------------------------------------------------------------
ако мп3-јка на него има сигуно кочке протект, провери да не е вклучено
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
Хммммммм...:pos: :pos: :pos:

Пример е кајгана.ком/гугл.ком бре

Програмот е на пример во школите на информатика имаме забрана за посета на 95% од страните па со ова може да се посетат сите страни. Таа страна што сакаш да ја посетиш ја пишуваш место кајгана и понатаму....
а ако е linux кај да најдам CMD?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Кажите некоја финта со која ке можам да проверам дали имам вируси во пц ?
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
а како да го исклучам компјутерот може да ми каже некој?
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
а како да го исклучам компјутерот може да ми каже некој?
Има еден гајтан така поголем и се буца во штек, епа тој гајтан ќе го потегнеш со сета сила (ПРОВЕРЕНО)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Член од
10 октомври 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
ej aj ako moze za messenger nejke da mi go otvori noviot via communacation problem
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Како да ја зафркан сестра ми преку интернет врска, т.е. од мојот рутер и таа зима интернет и сега да направам некако да и се исклучи компот, да и напраам некој лажен ерор и слично?
Инаку, по Информатика 90% од страните се со блоќирани домени, како да одблоќирам пример фејсот? PS: Мислам нешо со ping имаше ама не се сеќавам...
[можда меѓу овие страни има решение, но многу страни се за да барам. 10q однапред!]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom