Матура...

  • Креатор на темата Ханзо
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Нема сигурно да се паднат исти работи, ама ај. Писмениот дел препросто со прашања од типот:
Фолдерите служат за:
а) организирање на податоци
б) неорганизирање
в) бришење
ама за тоа практи4ниот...
ворд, ексел, пп и корал не беше тешко ама премногу имаше и имаше некој работи што не би ти текнало дека постојат во програмиве (посебно во офис), ама не е битно и така носеа бод-2
Кај нас професорката ни кажуваше во зависност од тоа каква оценка сакате, таква вежба ќе добиете (за практичен дел)
Ако бараш 5-ка, ќе добиеш нормално потешка вежба, а додека за 2-ка сигурно само основните работи....е сега зборот ми беше дали кај вас ве прашуваа што оценка сакате и дали така се доделуваа вежбите????
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Нема сигурно да се паднат исти работи, ама ај. Писмениот дел препросто со прашања од типот:
Фолдерите служат за:
а) организирање на податоци
б) неорганизирање
в) бришење
ама за тоа практи4ниот...
ворд, ексел, пп и корал не беше тешко ама премногу имаше и имаше некој работи што не би ти текнало дека постојат во програмиве (посебно во офис), ама не е битно и така носеа бод-2
зависи од кое школо си , бидејќи кај мене немаше вакво прашање , а иначе и кај мене беа за умсфвено болни прашањата.. од типот
Хардвер е :
а) Машинскиот дел
а) Излезна единица
а) Програмскиот дел

иначе практичниот дел е многу лесен , ворд , ексел и пауерпоинт .. така да кажување има многу .. ајде поздрав
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
а ти давет задача напрај презентација на пример во пауер поинт или шо е финтава со практичниот...?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
јас во петок полагам биологија,во понеделник мобилна:pipi::pipi::pipi:
Еј Одлично, ај ќе те замолам ако може кога ќе полагаш, по ПП да ми кажеш дел од прашањата кој ги имало во тестот особено потешките и од која тема please.
Поздрав, и однапред благодарам.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
иначе практичниот дел е многу лесен , ворд , ексел и пауерпоинт .. така да кажување има многу .. ајде поздрав
Ц ц ц...на нас и CorelDraw ни го ставија...:toe:
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Денес полагав физика и можам слободно да кажам дека најмогу што можам да земам е 3ка (со малку повеќе среќа):jaj:... Прашањата изгор, препишување - ич, задачите лудница... Полагавме вкупно 7 деца, од нив никој не е задоволен... Не ми се ни веруваше дека интерен предмет можеше да е волку тешко:(
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.460
Поени од реакции
428
Абе моите другари шо полагаа математика се жалат дека ни дигитрони ни празни листови не им биле дозволени. Секаде ли беше така?
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Абе моите другари шо полагаа математика се жалат дека ни дигитрони ни празни листови не им биле дозволени. Секаде ли беше така?
И кај нас беше така :toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
Дигитрони не дозволуваа исто така и празни листови не.
Инаку во што се содржеше практичниот дел информатика дали да направиш презентација или нешто друго ?

Јас утре полагам информатика книга не сум фатила
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Нас професорите ни рекоа да не се секираме за овие предмети, сите ќе сме поминеле. Фала богу не ќе ме падне некој професор со ми предавал 4 години, заради него да не појдам на факултет...пфф.....битно е македонски и странскиот или математика да поминиме.Така ич не се секирам за овие два..
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
Нас професорите ни рекоа да не се секираме за овие предмети, сите ќе сме поминеле. Фала богу не ќе ме падне некој професор со ми предавал 4 години, заради него да не појдам на факултет...пфф.....битно е македонски и странскиот или математика да поминиме.Така ич не се секирам за овие два..
ova zavisi od profesorite vo ucilisteto primer kaj mene ima edna nikakva provesorka koja na proektnata zadaca turkase po 5-6 dusi od klas pa da ne prajme muabet za sega
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ova zavisi od profesorite vo ucilisteto primer kaj mene ima edna nikakva provesorka koja na proektnata zadaca turkase po 5-6 dusi od klas pa da ne prajme muabet za sega
Па до негде во право си. Али кај нас сите си бевме пријателски настроени супер си поминувавме...:smir: така да, тие со биле безобразни спрема професорите нека му ја мислат сега...(зборувам за поединци, има некаде некои штракнати професори). Али сепак мислам ќе поминете овде....
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Денес полагав физика и можам слободно да кажам дека најмогу што можам да земам е 3ка (со малку повеќе среќа):jaj:... Прашањата изгор, препишување - ич, задачите лудница... Полагавме вкупно 7 деца, од нив никој не е задоволен... Не ми се ни веруваше дека интерен предмет можеше да е волку тешко:(
Аман бе човек, не ме плаши треба и јас наскоро да полагам ,а книга не сум чепнал....

Дај кажи некој од прашањата, да видиме што се паднало!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom