Фан Клуб: Парма

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Мислам дека ова сега што го правам е малце касно али мислам дека еден тим како што е Парма заслужува да има Фан Клуб!

Парма е основана во 1913 година!Таа игра на стадионот Енио Тардини кој што се наоѓа во градот Парма:)
Има освоено едно десетина титули вкупно,како:
Куп Италија 3
91/92 -98/99-01/02
Супер Куп Италија 1
1999
Куп на Уефа 2
94/95-98/99
Европскиот Супер Куп 1
1993

За жал оваа година Парма испадна од Сериа А и следната година ке се натпреварува во Сериа Б,ама очекувам да се вратат брзо во Сериа А и пак да целат на високи успеси!
Од мене толку сега за сега,баш ме интересира колку фанови има на овој клуб на форумов:):salut:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Иначе да се надополнам што сум испуштил погоре!Во овој тим имаат играно доста славни играчи како:Креспо,Верон,Буфон,Канаваро,Турам,Киеза,Ортега и тако даље не ми текнуваат сега!Ако има некој што повеќе памти од мене од тоа време слободно нека пише!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Zalno e na Parma ova sto i se desi godinava,takov tim vo seria B nemozam da zamislam,samo koga ke mi tekne na ubavite vremina koga osvojuvase kup uefa vo italia stalno bese vo prvite cetri cluba ZALNO..Ali i jas mislam deka ekspresno ke se vrati vo seria A i pak ke bide vo vrvot kako porano..Bas me interesira dali kaj nas ima sto navivaat za Parma
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Мислам дека има мн што ја симпатизираат Парма како тим зашто знаеме и самите дека на сите фаворити им правеше проблеми!Мн незгоден тим во секој случај.Незнам што ке се деси со играчиве?Дали ке останат да играат уште една сезона за да се вратат во Сериа А или ке заминат?Ај ако знае некој новости за Парма нека пише!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
A zaso mislis taka ako moze da obrazlozis
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
jas mislam deka parma treba da se vika italijanski lids:toe:
До негде си во право:)Мн мн таленти играле во Парма и ептен добар тим беше,уште не ми се верува дека испадна!Сериа А ке биде послаба за уште еден доста моќен тим!Сигурен сум дека и во Парма се уште не знаат што им се деси!То е то...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
A zaso mislis taka ako moze da obrazlozis
Зашто мисли така јас ке ти кажам!
Како прво и во Лидс играа мн јаки играчи како во Парма!
Како второ и Лидс испадна од прва лига кога никој не очекуваше!
Како трето и Лидс секогаш бил незгоден тим за фаворитите:helou:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Tuka potpolno te podrzuvam,ke se vrati vo elitata i pak ke se pojavat nekoj novi zverovi na fudbalskata igra
 
А

Адриано

Гостин
другар за да отвориш тема за фан клуб треба да имаш минимални работи кои ке ги исполни темата!
1-да има редовни корисници кои ке дискутираат околу тимот!
2-тимот да игра во 1 лига
3-барем 1 да ја освои италијанската лига!
АКо се отвараат теми за сите тимови ке го смениме името на форумот од кајгана во спорт форум!
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
abe luge tesko deka toa ke se ostvari parma od koga banknotirase parmalat propadna i ne veruvam deka ke se pojave nekoj taka jak sponzor taka da ne ockuvam poveke osven da vleze vo serija a i edno 5-6 godini da se bori za opstanok:toe:
jas mislam deka treba da se otvore tema i za lids da otvoram ili ke otvorete?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
другар за да отвориш тема за фан клуб треба да имаш минимални работи кои ке ги исполни темата!
1-да има редовни корисници кои ке дискутираат околу тимот!
2-тимот да игра во 1 лига
3-барем 1 да ја освои италијанската лига!
АКо се отвараат теми за сите тимови ке го смениме името на форумот од кајгана во спорт форум!
До негде си во право!Ама како прво ај прво пролистај во Фан Клубовите види за какви тимови е отварано тема и спореди ги у едно тие тимови со Парма и се ке ти биде јасно зашто сум ја отворил темава:)
А за Италијанската лига што ја нема освоено тоа е друга работа,ама за тоа биле мн близу до тоа а и плус имаат освоено неколку купови на Италија и Куп на Уефа што мислам е доволно!:smir:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
другар за да отвориш тема за фан клуб треба да имаш минимални работи кои ке ги исполни темата!
1-да има редовни корисници кои ке дискутираат околу тимот!
2-тимот да игра во 1 лига
3-барем 1 да ја освои италијанската лига!
АКо се отвараат теми за сите тимови ке го смениме името на форумот од кајгана во спорт форум!
abe sto ti e tebe parma e tim so renome
od kaj znaes sto ke se desi so milan,inter,mancester za edno 20 godini nisto ne se znae bidejki i parma bese kako ovie timovi sto gi nabrojav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom