Кој ја создаваше „бугарштината“ во ВМРО

Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
ЈБГ..не гледаме сите исто..или нешто не сакаме да видиме..
А сега јас филм да ти правам за ти да го гледаш...ништо од таа работа...
Да очекуваш нешто можеш само дома...овде е работата на добра воља дали некого ќе удостоиме со одговор...не и обврска.
Jas od tebe ochekuvav vakov odgovor.
A posebno ova:овде е работата на добра воља дали некого ќе удостоиме со одговор...не и обврска .
Ludjeto koi se sluzat so plasiranje na obvinenija koi nemozat da gi dokazat ,onie koj ja prouchile rabotata na sluzbata gi objasnile vaka:


" Ovakva dezinformacijska kampanja može se provoditi preko medija ili preko mreže terenskih «dobro informiranih tračera»"
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334

Ludjeto koi se sluzat so plasiranje na obvinenija koi nemozat da gi dokazat ,onie koj ja prouchile rabotata na sluzbata gi objasnile vaka:


" Ovakva dezinformacijska kampanja može se provoditi preko medija ili preko mreže terenskih «dobro informiranih tračera»"
Според употребениот јазик на упатството..........:kesa: заклучок...
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Според употребениот јазик на упатството..........:kesa: заклучок...
Jazikot e na tie koi "LABRADOR" i "OPERA" gi razotkrile do najsitniot del.Go prenesov vo orginal ,nesakam da prevzemam tudj trud.
No da ne pomine nashiov dialog vo lichno prepukuvanje bi te zamolil ako imash odgovor na prashanjevo :" Te prashav za posledicite i ochekuvam odgovor na prashanjeto.Mozebi negledam neshto shto ti gledash .Ne ne dal Gospod site umni i vidoviti."
Ako nemash nishto, nitu ke si prv nitu posleden.....vo gerdanot «dobro informiranih tračera»"
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
...... "LABRADOR" i "OPERA" ....... «dobro informiranih tračera»"
Нит лабрадор нит опера ниту некои други музички дела ме интересираат..
Последиците...зар ќе водевме вакви муабети да немало такви работи.
Трачерај....па весниците ни се полни со години за се и секој..па никому ништо.
А и тој што го браниш...сега негде си ги лади.......и ако по некој случај чита вакви работи, сигурно се кине од смеење на нашите глупости.
Едно ме нервира...сите јадеме г...а, вака било, така било.....да баталиме тоа...со време само ќе исплива.....удри црта, да видиме што е денес и како понатаму...од сеќавања не се живее....:smir:
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Нит лабрадор нит опера ниту некои други музички дела ме интересираат..
Последиците...зар ќе водевме вакви муабети да немало такви работи.
Трачерај....па весниците ни се полни со години за се и секој..па никому ништо.
А и тој што го браниш...сега негде си ги лади.......и ако по некој случај чита вакви работи, сигурно се кине од смеење на нашите глупости.
Едно ме нервира...сите јадеме г...а, вака било, така било.....да баталиме тоа...со време само ќе исплива.....удри црта, да видиме што е денес и како понатаму...од сеќавања не се живее....:smir:
\

Jas nebranam nikoj a nesakam i da napadjam i obvinuvam nekogo bez argumenti.
Mnogu raboti "isplivaa" ,ama si se zaprashal li zoshto toa shto "isplivalo" mnogumina (i koga na vlasta e SDSM i koga na vlast e VMRO-DPMNE) se obiduvaat da go potopat ushte podlaboko.
ps.ako te interesira idninata na Makedonija ke treba da te interesiraat i "muzichki dela" i "kuchinja"....
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
\

Jas nebranam nikoj a nesakam i da napadjam i obvinuvam nekogo bez argumenti.
Mnogu raboti "isplivaa" ,ama si se zaprashal li zoshto toa shto "isplivalo" mnogumina (i koga na vlasta e SDSM i koga na vlast e VMRO-DPMNE) se obiduvaat da go potopat ushte podlaboko.
ps.ako te interesira idninata na Makedonija ke treba da te interesiraat i "muzichki dela" i "kuchinja"....
Тоа кучињата не ми се вклопуваа во текот на реченицата.:kesa:
Во иста тиква изгледа дуваат.(намерно е употребено- изгледа- за пак да не биде обвинување)
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Тоа кучињата не ми се вклопуваа во текот на реченицата.:kesa:
Во иста тиква изгледа дуваат.(намерно е употребено- изгледа- за пак да не биде обвинување)
"LABRADOR" e rasa na kuche.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
\

Jas nebranam nikoj a nesakam i da napadjam i obvinuvam nekogo bez argumenti.
Mnogu raboti "isplivaa" ,ama si se zaprashal li zoshto toa shto "isplivalo" mnogumina (i koga na vlasta e SDSM i koga na vlast e VMRO-DPMNE) se obiduvaat da go potopat ushte podlaboko.
ps.ako te interesira idninata na Makedonija ke treba da te interesiraat i "muzichki dela" i "kuchinja"....
Читај Кајгана форум и ќе собереш доволно аргументи за некого и да обвиниш онака аргументирано како што сакаш.:toe:
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
Prvi na spisok bi bile onie so BG-drzavjanstva. Neli taka ABC ? :toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Prvi na spisok bi bile onie so BG-drzavjanstva. Neli taka ABC ? :toe:
Што се однесува до мене може,иако малку поопасни се оние кој секојдневно комуницираат со Бугарските служби кој им даваат инструкции која и каква провокација да измислат со откривање на спомен плоча на некој проБугарски активист,со намерно заборавање на одбележување годишнина од стрелањето на Младинците во Ваташа од владини представници......:toe:
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Читај Кајгана форум и ќе собереш доволно аргументи за некого и да обвиниш онака аргументирано како што сакаш.:toe:
Pak da te potsetam na ovaa tvoja ushte nepotkrepena so nishto izjava.

"дека Бугарите со нивните специјални служби платија големи пари за да се формира ВМРО-ДПМНЕ"

No mozebi ke ti pomognat ovie tri iminja da ja dokazesh "bugarskata vrska" :
Chedo Radomirovic-"Tehnokom" Skopje ,osnivach na "Tehnokom" e "GENEX" Belgrad,popatno osnovana i Radobanka.....
Boris Stojmenov
Dragan Daravelski
Zaednichko na ovie tri lica e shto vo odredeni periodi go "finansirale" VMRO-DPMNE.
Prashanje:
1.so chii pari????
2.za chii interesi???
3.koj gi "donel" vo partijata???
4.zoshto del od niv ne bile sudeni (koj gi shtitel) za storen kriminal vo period 1992-1998godina ,da gi potsetam onie shto zaboravile vo godinite na vladeenjeto na SDSM??
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Zaednichko na ovie tri lica e shto vo odredeni periodi go "finansirale" VMRO-DPMNE.
... и што потоа десетократно си ги наплатиле трошоците што ги направиле. Едниот од нив изгледа има уште за земање.

Исто така, заедничко им е што под нивно финансиско покровителство се оформи кадровската политика со која “блесна“ владата на Љубче.

п.с. Сега дури разбирам зошто шќиптарите ги сакаш повеќе од србите.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Павел Липранди;1456691 [COLOR=red напиша:
Исто така, заедничко им е што под нивно финансиско покровителство се оформи кадровската политика со која “блесна“ владата на Љубче.[/color]
[/quote]

Potpolno se slagam so tvojata konstatacija no taa e posledica. Moite prashanja a bi trebalo da bidat i prashanja na sekoj Makedonec se povrzani so otkrivanjeto na prichinata -prichinitelot.
Prashanjata se:

1.so chii pari????
2.za chii interesi???
3.koj gi "donel" vo partijata???
4.zoshto del od niv ne bile sudeni (koj gi shtitel) za storen kriminal vo period 1992-1998godina ,da gi potsetam onie shto zaboravile vo godinite na vladeenjeto na SDSM??

ps.za pishanoto vo post scriprum ke dobiesh odgovor na soodvetnata tema.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
so otkrivanjeto na prichinata -prichinitelot.
Прашањата навистина бодат очи.
Немам увид во државни документи, но, ако малку се примени здрав разум - насоката е една. До распадот на Југославија, Драган Богдановски, ДООМ и сите потенцијални членови на идните патриотски организации биле обработувани од југословенската служба за безбедност, не од бугарската. Само таа служба имала доволно податоци на располагање, како и соработничка мрежа за да може ефективно да се справи со закана кава што беше во почетокот ДПМНЕ.

Колку и како имале соработка и помош од бугарска страна за финансиски да ги потковаат, преку бизнис зделки и слично, елементите кои подоцна ќе ја оформат бугарската слика за ДПМНЕ, не би можел да погодувам, но реално е да имало и такво нешто.

Зошто не се судени?
Веројатно од истите причини поради кои никој не смееше да го допре ниту Љубче (во целиот период на владеење на СДСМ 2002-2006), или Бучковски денес.
п.с не мислев да те навредам со забелешката.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom