Постигнувањата на СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ 1990-2008

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Македонци се? Е сега ми олесна. Повеќе никогаш нема да ги нарекувам олигарси, луѓето кај кои СДСМ(Бранко) ги даде на вечно "чување" нашите добра.
И јас сум Македонец, may i have your wallet?

btw си заборавил да ставиш наводници кај privatizirase и prodade.
DA , DA, Makedonci se. za razlika od gazdite na OKTA, TELEKOM, VERO, Stopanska Banka.
Kolku bugarski banki ima ? znaes ?
Моментално мислам дека се четири ајде да ги изброиме:

Уни Банка
Приватна банка (централата шо и е одма до Уни на плоштад)
Силекс банка
Поштенска банка (треба само потпис на договорот)

Би искористил еден одговор за сите,Србите(или Хрватите беа)викаат:

-КО ЌЕ КОМЕ,АКО НЕ,СВОМ-СВОМЕ-!:toe:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Продавањето на општествените добра што го направи СДСМ или напиши го со наводници или без про.


и ова ти е многу добро:
Напишано од intel
kade sto rabotat i egzistiraat iljadnici makedonski familii.
Оверете ми сопственост на било кое општествено добро (како што тоа го правеше Бранко) и одма ќе вработам луѓе. Жими очи.
Da pocnam:
Makstil
Fersped
Makpetrol
Skposki Pazar....aj prebroj samo ovde kolku se vraboteni..pa kje prodolzime.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Dodadi Pivara, Alkaluid, i dr, site rabotat i narod plata zima.
Nego mene ne mi teknuva nekoja firma privatizirana vo vreme na DPMNE osven Okta.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Toj sto barem malku poseduva patriotizam vednas ke napravi razlika koja politicka partija treba da ja vodi ovaa nasa zemja. Vie znaete za koj treba da glasate.
DA ZIVEE NEZAVISNA MAKEDONIJA
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Toj sto barem malku poseduva patriotizam vednas ke napravi razlika koja politicka partija treba da ja vodi ovaa nasa zemja. Vie znaete za koj treba da glasate.
DA ZIVEE NEZAVISNA MAKEDONIJA
Тој што барем малку поседува патриотизам треба да биде барем малку и самокритичен,а не секогаш вината да ја бара кај другиот табор.Сега,не дека ја одобрувам самокритиката во изјавата :-крадевме,ама другите крадеа многу повеќе од нас,ама сепак е самокритика со поголем патриотизам од било кој друг што ги обвинува сите а истовремено работи на својот џеб и за својот “непотистички двор“.:toe:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
Za razlika od sdsm za 9 godini,VMRO DPMNE za 2007ma godina gi realizira slednite proekti:
1.Transport i vrski:63 proekti
2.Ekonomija: 51 proekt
3.Pravda:27 proekti
4.Odbrana: 20 proekti
5.Vnatresni raboti:18 proekti
6.Nadvoresni raboti:13 proekti
7.Obrazovanie:32 proekti
8.Kultura: 22 proekti
9.Zemjodelstvo: 32 proekti
10.Sport: 8 proekti
11.Trud i socijala: 24 proekti
12.Zivotna sredina: 22 proekti
13.Vlada na republika makedonija:38 proekti
14.Finansii: 34 proekti
15.Carina: 5 proekti
16.Informatika: 17 proekti
17.Sekretarijat za evropski prasanja: 9 proekti
18.Zdravstvo 35 proekti
19.Lokalna samouprava: 5 proekti
VMRO DPMNE za 1na godina se na se realizira 490 proekti od koi ima vidni rezultati vo site oblasti!
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
ВМРО-ДПМНЕ
-Транспорт и врски
Проект северна трибина Градски стадион- јануари 2008 год.
започна расчистување на старата северна трибина. Изградбата е во тек која ке трае 1 год и половина.
Проект „Санација на пристаништата во Охрид и Св.Наум„
По спроведената постапка за јавна набавка во тек е реализацијата на проектот за одрзување на употреблива градба- санација на пристаништата во Охрид и Св.Наум по склучен договор во висина од 2.140.225,00 денари.
проект воснабдување на град Прилеп- овој проект се остварува со буџетски средства и странска донација. За реализација на овој проект предвидена е буџетска подршка од Владата на Република Македонија. Реализацијата на предметниот проект е започната во 2007 год а ќе се одвива и во 2008 год. Во буџетот за 2008 год се одобрени 31000000,00 ден
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
Toj sto e barem malku samokriticen i ima barem malku sovest nema da ima lice da se kandidira povtorno na izbori kako sto pravi sdsm.Neznam kakov covek treba da bides bez nisto realizirano bez nikakvi rezultati i nikakva dobra rabota napravena vo tek na edna decenija vladeenje, dava negativni komentari na politicka frakcija, i covek (Nikola Gruevski) sto za 1na godina vladeenje realiziral pojke od site dosegasni premieri zaedno!!!Mislam deka ako imas barem malku makedonsko vo krvta ke si go promenis mislenjeto!Ne za polza na VMRO DPMNE, za polza na Makedonija i Makedoncite!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Исти гомна...едното кавеаво, другото зелено...Смрдат корнат.
Svi su isti, sve su ostalo nijanse.

Proburickaj malku, sekoe lajno smrdi.
ostaj go, ne pipaj go, pak gnasi i gnasno e.

Samo koga ke pustis vioda i ke go odnese matnata, samo togas ne gnasi i nasmrduva.

Znaci, bez razlika za koe gomno se raboti, potrebno e da se pusti voda t.e da gi odjebeme vo nevrat.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
ne si vo pravo!moras da si go smenis mislenjeto ako sakas barem malku da mu pomognes na drzavata vo koja sto zivees, a so toa da si pomognes i samiot sebe!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Toj sto e barem malku samokriticen i ima barem malku sovest nema da ima lice da se kandidira povtorno na izbori kako sto pravi sdsm.Neznam kakov covek treba da bides bez nisto realizirano bez nikakvi rezultati i nikakva dobra rabota napravena vo tek na edna decenija vladeenje, dava negativni komentari na politicka frakcija, i covek (Nikola Gruevski) sto za 1na godina vladeenje realiziral pojke od site dosegasni premieri zaedno!!!Mislam deka ako imas barem malku makedonsko vo krvta ke si go promenis mislenjeto!Ne za polza na VMRO DPMNE, za polza na Makedonija i Makedoncite!
Ништо реализирано и ништо навистина направено за 2 години власт на Гвујо,тоа е реалноста.Барем да излезеше во јавност и да кажеше макар еден реализиран проект во полза на Македонија,само и само еден,ништо повеќе.
Додуша има по некоја фонтана,ако тоа се рачуна за проект од голема важност за Македонија и Македонскиот народ.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ништо реализирано и ништо навистина направено за 2 години власт на Гвујо,тоа е реалноста.Барем да излезеше во јавност и да кажеше макар еден реализиран проект во полза на Македонија,само и само еден,ништо повеќе.
Додуша има по некоја фонтана,ако тоа се рачуна за проект од голема важност за Македонија и Македонскиот народ.:toe:
АБЦ...не две години, туку 17 години никој ништо не направил, освен повремено некое ситно пуштање вода на народот. А за себе, тие и те како сите си направија големи работи.:toe:

За гарфилд...не му спомнувај песок тој се уште ни тоа нема видено:pos2:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Bravo, pocnaa da ne ucat neispileni decinja koi uste si go brckaat kurenceto vo pesok i ne znaat tocno za sto se sluzi.



A jas ne sum ni za SDSM, a ni za DPMNE ili bilo koj drug koj tajno, doma, posakuva da bide ovakov!
parafraza..``ne prasuvaj makedonija so moze da napravi za tebe tuku ti sto mozis da napravis za makedonija`` so seir i apatija konkretno nisto ne moze da se napravi.
za slobodata na govorot od kontra strana ..sekoj moze da se iskaze po svoite gledanja i cuvstva kon ovaa kako i kon drugite temi...nesoglasuvanjeto so inferiornosta na drug ne e nametnuvanje na rezim.........
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
И тоа што викаш.

Инаку, Огледалце, огледалце.......кажи на светов најумен политичар кој е???

Огледалцето - .....хммм....на светов најумен политичар кој е?? не знам, треба да прашам во штабот, штом одлучат и ми кажат ќе ти одговорам.
Мене ми го парафразираш Кенеди??

Мене најде ли бе пишману?

Ах, тешко и горко Македонијо со ваков комплецантен народ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom