"Сонце": за 6 месеци Македонија ќе стане членка на НАТО и ќе добие датум за ЕУ

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
А кои се причините пак што те навеле да веруваш во „вистинитите“ приказни од ВМРО а на СДСМ не веруваш ? Од кај знаеш каква политика имат , според мене , никој нема да собере храброст за да го смени името , затоа што не се овие последни избори , ке има наредни , па зарем мислиш дека ако СДСМ склучи договор да се смени името , на наредните избори ке победат , не грешка сте многу и пишувате глупости без да размислите , ако го сменат името тие , нема никогаш повеке да бидат на власт , think about that ... :smir:
Епа баш заради тоа и реков дека може е единствено предизборна лага. Ако не планираат да го сменат името, а со оглед на тоа дека Грција тешко да попушти автоматски следува дека нема да влеземе во НАТО за 6 месеци.
BTW не верувам ни во приказните на ВМРО. Не верувам во ничии приказни, за мене горе доле се сите исти - лажговци кои не заслужуваат мој глас.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
А кои се причините пак што те навеле да веруваш во „вистинитите“ приказни од ВМРО а на СДСМ не веруваш ? Од кај знаеш каква политика имат , според мене , никој нема да собере храброст за да го смени името , затоа што не се овие последни избори , ке има наредни , па зарем мислиш дека ако СДСМ склучи договор да се смени името , на наредните избори ке победат , не грешка сте многу и пишувате глупости без да размислите , ако го сменат името тие , нема никогаш повеке да бидат на власт , think about that ... :smir:


епа гледај вака другарче:
сдс го смена името пред 10тина години...сега го носиме нивното...го сменаа многу вешто и тајно-да не речам ни го протурија!
зошто мислиш дека сега ако победат нема да направат нешто слично?сдс нема лице нема образ!
а дека ке победат некогаш пак на избори не верувам...но сепак ке бидам реален и ке ти речам:шанси има!
впрочем и после смената на името и на знамето сдс доби уште 2 парламентарни и 1 прецедателски мандат ако не се лажам...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Епа баш заради тоа и реков дека може е единствено предизборна лага. Ако не планираат да го сменат името, а со оглед на тоа дека Грција тешко да попушти автоматски следува дека нема да влеземе во НАТО за 6 месеци.
BTW не верувам ни во приказните на ВМРО. Не верувам во ничии приказни, за мене горе доле се сите исти - лажговци кои не заслужуваат мој глас.
Па фала богу во право си :) ама ние сме будали што ги гласаме ..

епа гледај вака другарче:
сдс го смена името пред 10тина години...сега го носиме нивното...го сменаа многу вешто и тајно-да не речам ни го протурија!
зошто мислиш дека сега ако победат нема да направат нешто слично?сдс нема лице нема образ!
а дека ке победат некогаш пак на избори не верувам...но сепак ке бидам реален и ке ти речам:шанси има!
впрочем и после смената на името и на знамето сдс доби уште 2 парламентарни и 1 прецедателски мандат ако не се лажам...
А нели се согласуваш со името Р.Македонија ?
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
Епа баш заради тоа и реков дека може е единствено предизборна лага. Ако не планираат да го сменат името, а со оглед на тоа дека Грција тешко да попушти автоматски следува дека нема да влеземе во НАТО за 6 месеци.
BTW не верувам ни во приказните на ВМРО. Не верувам во ничии приказни, за мене горе доле се сите исти - лажговци кои не заслужуваат мој глас.


кажи ми дали со демократското право на референдум кое ни го нуди Никола Груевски лаже и не го заслужува твојот глас???
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
Па фала богу во право си :) ама ние сме будали што ги гласаме ..



А нели се согласуваш со името Р.Македонија ?


јас сум најголем противник за смена на името!со името Република Македонија се согласувам, и немам апсолутно никакви намери, ако има референдум да гласам против тоа име!
но работата е тоа што сега за светот се викаме FYROM а не Република Македонија!
тоа е само дел од гомнениците во кои сдс не напика уште од пред многу години!само сакам да ти кажам дека треба да бидеш сигурен дека доколку ја имаат шансата ке го повторат тоа!
 
Член од
5 март 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Море луѓе шо мислите дали можи за 6 мес да се влези во една таква алијанса со еден куп нерешени проблеми?????????????
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
јас сум најголем противник за смена на името!со името Република Македонија се согласувам, и немам апсолутно никакви намери, ако има референдум да гласам против тоа име!
но работата е тоа што сега за светот се викаме FYROM а не Република Македонија!
тоа е само дел од гомнениците во кои сдс не напика уште од пред многу години!само сакам да ти кажам дека треба да бидеш сигурен дека доколку ја имаат шансата ке го повторат тоа!
Хаха , а како не викаа пред тоа ?

А за референдум јас ич не се согласувам , зошто ?

па вака , ако има референдум , знаеш ли колку албанци има во Македонија ? знаеш ли дека сите ке гласаат против , а ние како и вообичаено пак нема да излеземе во голем процент на гласање , и што послем .. ?? Си размислувал ли на оваа тема ?
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
епа сум размислувал итоа повеке отколку што мислиш!
пред тоа не викаа македонија!
грција запна и господинот киро заедно со неговото кученце бранко го сменаа името зад затворени врати и само ни го сервираа (карактеристика на диктатор- сталин, хитлер).
а за референдумот си во право!тогаш ке мора да изреагираме како сложна нација без разлика на се!знам дека има многу албанци и свесен сум за нивниот став, но сепак ние сме повеке!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А кои се причините пак што те навеле да веруваш во „вистинитите“ приказни од ВМРО а на СДСМ не веруваш ? Од кај знаеш каква политика имат , според мене , никој нема да собере храброст за да го смени името , затоа што не се овие последни избори , ке има наредни , па зарем мислиш дека ако СДСМ склучи договор да се смени името , на наредните избори ке победат , не грешка сте многу и пишувате глупости без да размислите , ако го сменат името тие , нема никогаш повеке да бидат на власт , think about that ... :smir:
Ако склучи таков договор....завршено е со нив за навек...не за избори..физички е завршено.
Свесни се тие дека стално ќе има доволно критична маса на народ што ќе ги збрише од лицето на земјата.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ако склучи таков договор....завршено е со нив за навек...не за избори..физички е завршено.
Свесни се тие дека стално ќе има доволно критична маса на народ што ќе ги збрише од лицето на земјата.
Па тоа сакам да го кажам да не зборуваат на празно , кој политичар во оваа ситуација би се решил да го смене името , со тоа автоматски ја уништува кариерата на сите политичари што ке бидат во таа влада ... незнам како можат да го кажат тоа дека ако СДСМ победи ке склучи договор со Грците за смена на името , ма дај ве молам ...
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
Ако склучи таков договор....завршено е со нив за навек...не за избори..физички е завршено.
Свесни се тие дека стално ќе има доволно критична маса на народ што ќе ги збрише од лицето на земјата.

vone те молам кажи ми каде беше критичната маса кога 1наш ни ја запеаа песната ``ja cu tebi svirati ti ces meni pesiti``?каде беа патриотите кога ни го сменаа името?????
не не грешка си!
тие имаат искуство со такви работи изработени во тајност и сервирани!
ако победат на изборите (што сум прилично сигурен дека ке изгубат) ке прават што сакаат како до сега, и нема ништо да се случи биди сигурен во тоа!
 
Член од
5 март 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
СДСМ ако го сменат името ќе треба се иселат од македоија занив нема да има следни избори
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
vone те молам кажи ми каде беше критичната маса кога 1наш ни ја запеаа песната ``ja cu tebi svirati ti ces meni pesiti``?каде беа патриотите кога ни го сменаа името?????
не не грешка си!
тие имаат искуство со такви работи изработени во тајност и сервирани!
ако победат на изборите (што сум прилично сигурен дека ке изгубат) ке прават што сакаат како до сега, и нема ништо да се случи биди сигурен во тоа!
Грешка си ти, ова нема да може да пројде без тешки последици по некого.
Може да прават што сакаат во смисол на лоповлук..ама ако направат нешто непромислено со името..последно ќе им е..
 
Член од
5 март 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Грешка си ти, ова нема да може да пројде без тешки последици по некого.
Може да прават што сакаат во смисол на лоповлук..ама ако направат нешто непромислено со името..последно ќе им е..
Последиците можат да се избегнат ако тој шо ќе дојди на власт го послуша народот и еднаш во животот да направи како што ќе посака народот така нема да дојде до никакви последици
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Хаха , а како не викаа пред тоа ?

А за референдум јас ич не се согласувам , зошто ?

па вака , ако има референдум , знаеш ли колку албанци има во Македонија ? знаеш ли дека сите ке гласаат против , а ние како и вообичаено пак нема да излеземе во голем процент на гласање , и што послем .. ?? Си размислувал ли на оваа тема ?
Албанците нека се 20%, можат да ти сменат име?

За еден референдум да успее потребно е 51%.

А друго е прашањето за сомнежот во Македонската свест, јас не се сомневам во својата и ќе излезам на референдум да го потврдам тоа и еднаш засекогаш ставиме печат,крај на сите “преговори“ околу работи за кои не смее да се преговара.

Доколку ти имаш сомнеж во својот род тогаш нешто ни е труло дома, мора да се расчисти колку МАКЕДОНЦИ живеат овде навистина, а не да се плашиме самите од себе.

Јас лично немам сомневање во успехот на референдумот за Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom