Мак баскет плеј оф

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
што се дигнале овие од фени и од струмица толку?овие фени оваа сезона направија тим и одма се фураат кај бевте пред тоа?оу па да фени беа многу јаки претходно
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Според мене работнички има шанси кај фени , имаат квалитена петорка која може и како да го собори фени.
Како што кажав и во некои од моите претходни постови , не ја гледав утакмицата .Фершпед има екипа за во финале .:salut:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
aj jas zaminav da go podrzam feni da djde do 2-0 so fersped
pozz:helou:
2:0 na kukovo leto...

BRAVO FERSPED, Ajde i doma da gi lapnete, pa posle mislam deka polesno ke vi bide da dojdete do ose edna pobeda...

---------------------------------------------------------------------------
Auuu na poluvremeto ke zemav ke se zakolev da mu eam, 40 min. cekanje u pizdu materinu...

ПУШИ ГО ФЕНИ ! АЛЕ ПУШИ ГО ФЕНИ! ПУШИ ГО ФЕНИИИИ АЛЕ ПУШТИ ГО ФЕНИ!
 
V

Viktoranius

Гостин
Хихи, го папна МЗТ во сред Струмица со 30 разлика.

Утакмица како утакмица досадна, шампионот си играше мајтап со МЗТ ФОН Универзитет и дојде до лесна победа.

Иначе на полувреме имаше и мал инцидент, Грне го удрил на Јане и имаше околу 40 минути прекин. Цело лице на Јане беше деформирано кога излезе од соблекувалната цел беше преврзан.:pos2:

ГРНЕ Е МАЈСТОР !

Бај д веј, да им честитам победа на Работнички.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ova ne licese na feni.Ne izigra Fersped nisto poinaku od predhodnite natprevari samo so protiv sebe imase eden poinakov Feni.Da se nadevame na natprevarot vo Skopje.Mislam deka ako se stegnime i ako se vratime na staro ke nema problem da vlezeme vo finale.:smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Хихи, го папна МЗТ во сред Струмица со 30 разлика.

Утакмица како утакмица досадна, шампионот си играше мајтап со МЗТ ФОН Универзитет и дојде до лесна победа.

Иначе на полувреме имаше и мал инцидент, Грне го удрил на Јане и имаше околу 40 минути прекин. Цело лице на Јане беше деформирано кога излезе од соблекувалната цел беше преврзан.:pos2:

ГРНЕ Е МАЈСТОР !

Бај д веј, да им честитам победа на Работнички.
Ај бе што збориш:vozbud::vozbud:
Па јас како што знам Грне е Аеродромец и го имам на МСН му правам дупешки ама ми вика дека е горд и дека прв клуб му е МЗТ.Не ми се верува:tv:
Инаку благодарам за честитките и и повторно ќе препорачам на сите фанови било кој клуб без навреди кон таквите како Milan4Ever зошто ако он е идиот и вие немојте да бидете како него.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ova ne licese na feni.Ne izigra Fersped nisto poinaku od predhodnite natprevari samo so protiv sebe imase eden poinakov Feni.Da se nadevame na natprevarot vo Skopje.Mislam deka ako se stegnime i ako se vratime na staro ke nema problem da vlezeme vo finale.:smir:
Дај боже и во Скопје да изгубете :.!.:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
2:0 na kukovo leto...

BRAVO FERSPED, Ajde i doma da gi lapnete, pa posle mislam deka polesno ke vi bide da dojdete do ose edna pobeda...

---------------------------------------------------------------------------
Auuu na poluvremeto ke zemav ke se zakolev da mu eam, 40 min. cekanje u pizdu materinu...

ПУШИ ГО ФЕНИ ! АЛЕ ПУШИ ГО ФЕНИ! ПУШИ ГО ФЕНИИИИ АЛЕ ПУШТИ ГО ФЕНИ!
Да стварно се изначекааме,а знаеш ли как дојдело до пресметката,зш го удрил Грнето на плејмејкеро :pos:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
ne se sekiraj ti feni nema da zagube u sk :pishtoldz
Од дека бе ти толку сигурен дека нема да изгуби во Скопје??Ако се распуцат Мираковски и Зивчевиќ тешко оди ќе дојдете до победа:baeh:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Од дека бе ти толку сигурен дека нема да изгуби во Скопје??Ако се распуцат Мираковски и Зивчевиќ тешко оди ќе дојдете до победа:baeh:
Neznam dali a gledase utakmicata.Kakov Mirakovski kakov Zivcevic?Sami kosarkarite na Feni a dadoa pobedata.Uste da moze sami kosevi da si dadat.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Neznam dali a gledase utakmicata.Kakov Mirakovski kakov Zivcevic?Sami kosarkarite na Feni a dadoa pobedata.Uste da moze sami kosevi da si dadat.
Ја гледав цела!!!Е тоа е лошото што не можете да прифатите пораз!!Јас не викам дека Фени е послаба екипа од Работнички, ама изгледа откога го освоивте купот и некако се опуштивте!!!Само да ви кажам дека ќе биде тешко во Скопје:smir:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Slusajte be
Feni se dobri ama ne tolku mnogu na Strumica da im davat redovni plati nema sansi da ne bidat sampioni a Fesrsped treba epten dobro da igrat za da vlezat u finale e poveke nemozat od tava.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Neznam dali a gledase utakmicata.Kakov Mirakovski kakov Zivcevic?Sami kosarkarite na Feni a dadoa pobedata.Uste da moze sami kosevi da si dadat.
Слетај! Приземји се!
Риалити чек!
Со други зборови, не сте толку јаки, туку само (пре)многу среќни!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom