Предвремени избори!

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
АБЦ инсинуираш како и обично...

Прво, не е 70, туку 55 милиони евра.(за 180 спортски објекти низ цела Македонија)

Второ, рокот за завршување е 2010 година.

Пошто гледам дека си информиран за тој тендер(кој патем, НЕ БЕШЕ деновиве...), кажи им на луѓево, колку од фирмите што се пријавија на меѓународниот тендер, се понудија дека ќе го завршат проектот до 2010?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе чул не дочул... ама заради ексклузивитетот прв да просере после пресот на СДС помешал и девизи и факти...

Џииззз ај ам ин лав вит дис гај :pos:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ма остај го АБЦ, тој ми ти е резултат од болната 15 годишна транзиција :(
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Тоа можеш да го заборавиш,како што можеш и да го заборавиш фактот кој вели дека владата на ДПМНЕ деновиве им го додели тендерот за изградба на сали вреден 70 милиони евра на Грците иако Македонската фирма беше за 10тина милиони евра поефтина од Грчката.Така е кога некои министри од оваа влада имаат Грчки дипломи со највисоки оцени.:toe:
Tenderot ne e dodelen na nitu edna firma.
Prvostepenata komisija od Min. za obrazovanie, koja e pod DPA, se odlucila za grcka firma, no vtorostepenata vladina komisija najverojatno ke ja odbie grckata firma :smir:
Drug e problemot ako nitu edna makedonska firma NE garantira deka ke go zavrsi proektot vo site sali do 2010 g., a samo grckata firma garantira.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Тоа можеш да го заборавиш,како што можеш и да го заборавиш фактот кој вели дека владата на ДПМНЕ деновиве им го додели тендерот за изградба на сали вреден 70 милиони евра на Грците иако Македонската фирма беше за 10тина милиони евра поефтина од Грчката.Така е кога некои министри од оваа влада имаат Грчки дипломи со највисоки оцени.:toe:

Cc c c c cc pak onie komunjarine od SDS ne sakaat da potpisat a?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Tenderot ne e dodelen na nitu edna firma.
Prvostepenata komisija od Min. za obrazovanie, koja e pod DPA, se odlucila za grcka firma, no vtorostepenata vladina komisija najverojatno ke ja odbie grckata firma :smir:
Е да... заборавив да го спомнам и тоа.:smir:


А таман се напали АБЦ и априлските мајтапчии на форумов :pos:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Interesno prvostepenata komisija e od DPA a vtorostepenata od DPMNE, so gi dadovte salite na Ciganite gi dadovte, nego daj sega neka se priberat i neka im gi odzemat, i neka gi dadat na nekoj nas investitor.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Interesno prvostepenata komisija e od DPA a vtorostepenata od DPMNE, so gi dadovte salite na Ciganite gi dadovte, nego daj sega neka se priberat i neka im gi odzemat, i neka gi dadat na nekoj nas investitor.
Нема да може бе,ќе објават Грците дека дипломата на Вишата вечерна школа во Солун која ја има Миле практично била фалсификат.:pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Првостепената комисија е Министерството за Образование - Сулејман Рушити

Уште еден пример како се манипулира народот преку пресови во комунистички стил, ама џабе..
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.668
Поени од реакции
5.350
Нема да може бе,ќе објават Грците дека дипломата на Вишата вечерна школа во Солун која ја има Миле практично била фалсификат.:pos2:
:wtf:Море АбеЦе..Кои кошмари ги имаш од Миле ти..Којзнае колку имаш патено ти од него како клинец:tepa:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
:wtf:Море АбеЦе..Кои кошмари ги имаш од Миле ти..Којзнае колку имаш патено ти од него како клинец:tepa:
Го толчев во “баскет“,и во Солун.:vozbud:
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Првостепената комисија е Министерството за Образование - Сулејман Рушити

Уште еден пример како се манипулира народот преку пресови во комунистички стил, ама џабе..
Pa taa komisija se sostoi samo od Albanci od DPA li, kade vi e zamenikot minister, i toj e vo komisijata, ne lupaj te gluposti vo koi i samite ne veruvate. Na 19 0v0j mesec ste dale tender na Grci, 2 nedeli odkako ni lupnaa veto, a pred dva dena vasiot potparol izlaga i kazuva deka so nisto nikoj nemoze da ve kupi.
Iskreno vas i so cunga-lunga mastika i Bakojani i Karamanlis ke ve kupat.
Sea kriv e DPA, a znam vie gi imate podeleno komisiiite, prvostepenite se od DPA, a vtorostepenite od DPMNE, Kriva e vladata, a zasto zatoa sto toa ministerstvo e vo sklop na Vladata, a ako Rusiti napravil takva glupost togas utre DPMNE da mu pobara ostavka kako pravi makedonci i neka si zamine, ili javno kazete deka go podrzuvate toa so go napravil i kazete ja grckata provizija so ja zemale.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Првостепената комисија е Министерството за Образование - Сулејман Рушити

Уште еден пример како се манипулира народот преку пресови во комунистички стил, ама џабе..
Па фактички истиот оној кој треба да проверува веродостојност на дипломи од Вечерни школи во Солун е и првостепена комисија.:toe:

Кажи ми како се викаш, ќе го прашам дали е вистина:svirisi:
Тука те боли бе пиле,па кажи дека и тебе те пикнал на работа,штом вака го браниш.:helou:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
АБЦ инсинуираш како и обично...

Прво, не е 70, туку 55 милиони евра.(за 180 спортски објекти низ цела Македонија)

Второ, рокот за завршување е 2010 година.

Пошто гледам дека си информиран за тој тендер(кој патем, НЕ БЕШЕ деновиве...), кажи им на луѓево, колку од фирмите што се пријавија на меѓународниот тендер, се понудија дека ќе го завршат проектот до 2010?
305.000 evra po sportska sala???? kakvi se toa salite???? od karton ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom