Предвремени избори!

Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Страшно лош потег од ВМРО-ДПМНЕ(јас сум разочаран од нив, се надевав дека имаат повеќе ум). По не знам кој пат се потврдува, сите политичари си го глеедат својот г`з. Сега НАТо и ЕУ за 10 години(ако опстоиме како држава -на местото на албанците ни јас не би чекал да влезам во ЕУ 10 години)
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou: Можеби паузата за избори ке биде позитивна , бидејки сега се врши притисок да се решиме да дојдеме до компромис .не значи ли тоа промена на името? Да се види народот како го оценува сето ова . Нели сегашната власт не е добра ,па зошто ја задржуваме зошто не му дадеме нова шанса на народот да се одлучи Јас мислам дека изборите се добра работа во овој момент:smir: :smir: :smir:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Па сам себе се побиваш бе смуле...Убаво пишува за МЕСЕЦ Март, а ти авкаше дека е „годишна“ :tapp:
Браво за Љубчо, негов живот - што сака нека прави.

НО ЉУБЧО НЕ СЕ ДРЗНА ДА ГО ПОБУГАРЧИ НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК ИЛИНДЕН!

Знаеш што е национален празник??? Знаеш што е гордост на еден народ??

Епа види ја ти разликата сеа...Љубчо решил да си извади бугарско државјанство - сам на себе си направил штета.

Бучко сакаше да им го поклони МАКЕДОНСКИОТ национален празник на бугарите - ШТЕТА НА ЦЕЛ МАКЕДОНСКИ НАРОД!!!

Основна мисла во економијата - без инвестиции нема развој,а особено не кога правиш држава, и оформуваш своја валута.
А тие пари + провизии (Окта, МТ) - околу 500 милиони "Таткото на Вмро-Дпмне" си ги префрли на својата сметка додека крстарел на јахтата на газдата на Окта.
Така де, без инвестиции нема развој...Затоа СДСМ одбија директни странски инвестиции уште на почетокот на независноста, а за возврат од нивното славно владеење добивме сива економија, и матна приватизација каде сите функционери на СДСМ си ќарија фабрики, погони, задруги и се што беше вредно а беше во државна сопственост...

Теркот на СДСМ за оформување стандард во Македонија беше: Југореклам, ТАТ, Октоподи и пирамиди!

Кога сме веќе кај ОКТА, кажи ми бе пиле ти на мене, зошто кога се вратија СДСМ на власт, не покренаа постапка по татарот Љубчо за фамозните 500милиони кои си ги пикнал во џеб? Наспроти тоа, си ќутеа како мисири и направија дополнителна штета со раскинувањето на договорот! Зошто ќутеа? Да не си делеле можеби фифти-фифти? Додуша ти тогаш си имал 12 години...од мали нозе „експерт“...

П.С.
Таткото на ВМРО-ДПМНЕ или првото име ДООМ е Драган Богдановски!
Прошетај малце на запад, па ќе видиш дали "млад" возач може или неможе да вози само после 11 или неможе. Не збори на памет.
Синко, и тука може да вози после 23:00 - СО ПРИСУСТВО НА ПОИСКУСЕН ВОЗАЧ!

Впрочем како што е и секаде на ЗАПАД!

Другпат, дочитувај ги законите на Република Македонија во целост...за да не се избламираш некаде :smir:

Не направија никаков противуставен универзитет. Но, не направија ни г`з преку глава Штипски универзитет, чии простории сеуште се пренаменуваат од пионерски дом. Не дадоа ни идеја за огромна црква насред центар, не ставија ни кичерајски антички фигури пред влада
(незнаеш внатре дали е музеј или влада), нити ги преименуваа аеродромите, ни "случајно" се поклони шефот ви пред картата на Голема Македонија, ни "случајно" го ставија лавчето во спортска сала изградена од јавни пари (со ваши пари ич не ми е гајле што ќе градите и како ќе изгледа)
Значи тебе не ти смета ако се отвори универзитет противуставно на малцинство, ама „до коске“ те боде тоа што се отворил МАКЕДОНСКИ универзитет...

Браво бе синко, прав си ти Македонец...

Ти смета преименувањето на аеродромите во Александар Македонски
Ти смета тоа што некој за промена не заборавил колкава е Македонија во нејзините природни граници, граници за кои гинеле Македонците...
Ти смета Македонскиот Лав -
Колку да му се разјасни на публикумот какви вредности почитува нашиот сМуле...Секакви - само НЕ Македонски...
Јас како и да се викам ќе знам кој сум и што сум.
Поглупа реченица, немам во живот прочитано...
А утре кога нема да бидеме ни во ЕУ ни во НАТО, ти ќе им објаснуваш на нашите деца зашто немаме леб на маса, дозвола да мрднеме надвор од Република Македонија (битно е името нели),зашто сме последно шупле на Балканот (порано според приказни ќе знаат дека не сме биле) и зашто најзатуцаната општина во Косово има поголем буџет отколку цела Република Македонија
О!

Па тебе не ти пречело ВМРО...

Тебе ти пречело Македонското, Македонија, Македонците...

Знаев дека Македонија, со сите суфикси им пречи на старите комуњарски СДС говеда, ама дека и на младите нивни теленца исто...:pop:

-----

Сега се обраќам до Македонците и Македонките:

Драги мои,

ДУРИ НИ ГРЦИТЕ НЕ ГИ МРАЗАТ ТОЛКУ ОВАА ЗЕМЈА И ОВОЈ НАРОД, КАКО ШТО СДС„М“ ГИ МРАЗИ!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Според статистиката(до сега), види на кој да не ставаш пари

ВМРО-ДПМНЕ+коалиција - 65.12%
СДСМ+коалиција - 5.81%
:pipi:

ама статистика КАЈГАНА ДПМНЕ ВМРО статистика.... понеточна немам видено... 90% вмровци на форумот. Малку излези надвор прошетај, прашај двајца тројца по патот што мислат за оваа влада па потоа кажи ми дека ДПМНЕ ќе ги добие изборите... што само ја усложнуваат и онака тешката ситуација во Македонија
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Па сам себе се побиваш бе смуле...Убаво пишува за МЕСЕЦ Март, а ти авкаше дека е „годишна“ :tapp:

Браво за Љубчо, негов живот - што сака нека прави.

НО ЉУБЧО НЕ СЕ ДРЗНА ДА ГО ПОБУГАРЧИ НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК ИЛИНДЕН!

Знаеш што е национален празник??? Знаеш што е гордост на еден народ??

Епа види ја ти разликата сеа...Љубчо решил да си извади бугарско државјанство - сам на себе си направил штета.

Бучко сакаше да им го поклони МАКЕДОНСКИОТ национален празник на бугарите - ШТЕТА НА ЦЕЛ МАКЕДОНСКИ НАРОД!!!


Така де, без инвестиции нема развој...Затоа СДСМ одбија директни странски инвестиции уште на почетокот на независноста, а за возврат од нивното славно владеење добивме сива економија, и матна приватизација каде сите функционери на СДСМ си ќарија фабрики, погони, задруги и се што беше вредно а беше во државна сопственост...

Теркот на СДСМ за оформување стандард во Македонија беше: Југореклам, ТАТ, Октоподи и пирамиди!

Кога сме веќе кај ОКТА, кажи ми бе пиле ти на мене, зошто кога се вратија СДСМ на власт, не покренаа постапка по татарот Љубчо за фамозните 500милиони кои си ги пикнал во џеб? Наспроти тоа, си ќутеа како мисири и направија дополнителна штета со раскинувањето на договорот! Зошто ќутеа? Да не си делеле можеби фифти-фифти? Додуша ти тогаш си имал 12 години...од мали нозе „експерт“...

П.С.
Таткото на ВМРО-ДПМНЕ или првото име ДООМ е Драган Богдановски!

Синко, и тука може да вози после 23:00 - СО ПРИСУСТВО НА ПОИСКУСЕН ВОЗАЧ!

Впрочем како што е и секаде на ЗАПАД!

Другпат, дочитувај ги законите на Република Македонија во целост...за да не се избламираш некаде :smir:


Значи тебе не ти смета ако се отвори универзитет противуставно на малцинство, ама „до коске“ те боде тоа што се отворил МАКЕДОНСКИ универзитет...

Браво бе синко, прав си ти Македонец...

Ти смета преименувањето на аеродромите во Александар Македонски
Ти смета тоа што некој за промена не заборавил колкава е Македонија во нејзините природни граници, граници за кои гинеле Македонците...
Ти смета Македонскиот Лав -
Колку да му се разјасни на публикумот какви вредности почитува нашиот сМуле...Секакви - само НЕ Македонски...

Поглупа реченица, немам во живот прочитано...

О!

Па тебе не ти пречело ВМРО...

Тебе ти пречело Македонското, Македонија, Македонците...

Знаев дека Македонија, со сите суфикси им пречи на старите комуњарски СДС говеда, ама дека и на младите нивни теленца исто...:pop:

-----

Сега се обраќам до Македонците и Македонките:

Драги мои,

ДУРИ НИ ГРЦИТЕ НЕ ГИ МРАЗАТ ТОЛКУ ОВАА ЗЕМЈА И ОВОЈ НАРОД, КАКО ШТО СДС„М“ ГИ МРАЗИ!
ајде ДПМНЕ почнавте од штабот да пишувате глупости... кретени едни вмровски
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
DpMNE e poznat po ziveenje vo svoite zatvoreni krugovi, ali ostaj toa, kakvi ispriki dade Gvujo na Sitel, zasto bara predvremeni izbori, toa i malo dete da go gleda nema da poveruva.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
ама статистика КАЈГАНА ДПМНЕ ВМРО статистика.... понеточна немам видено... 90% вмровци на форумот. Малку излези надвор прошетај, прашај двајца тројца по патот што мислат за оваа влада па потоа кажи ми дека ДПМНЕ ќе ги добие изборите... што само ја усложнуваат и онака тешката ситуација во Македонија
za VMRO barem moze da prasas a za SDS nikoj veke i ne prasuva a ne pa da ti kazuvaat sto mislat.:pos2::pos2:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
za VMRO barem moze da prasas a za SDS nikoj veke i ne prasuva a ne pa da ti kazuvaat sto mislat.:pos2::pos2:
брачед ВМРО сите го знаат има популарност но во отсек криминал, корупција, уништување на Македонија
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
брачед ВМРО сите го знаат има популарност но во отсек криминал, корупција, уништување на Македонија
Zaebot e sto i site drugi gi znaat po toa.........raka na srce ...... jas otidov NA GOOOLEM odmor okolu ovie IZBORNI temi ...ke zinam posle izborite, ako ima posle.... :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
ама статистика КАЈГАНА ДПМНЕ ВМРО статистика.... понеточна немам видено... 90% вмровци на форумот. Малку излези надвор прошетај, прашај двајца тројца по патот што мислат за оваа влада па потоа кажи ми дека ДПМНЕ ќе ги добие изборите... што само ја усложнуваат и онака тешката ситуација во Македонија
Не ви е у прилог, па е као неточна.
И одма конспирации, дискриминации, демек вас народов ве сака, а тука на форумот со разни методи го кратат вашиот огромен рејтинг...Абе иди у штаб да си се тешиш со вакви детски лажги и да им ги сервираш на Шема и Шеќерна

Инаку, баш зошо сум прошетала и сум го чула мислењето на народот, знам колку се поистоветува резултатот од анкетата со реалното јавно мислење. Ако вие сте си аутистични и ви ја креираат реалноста штелуваните информации и наредби од штаб, има луѓе кои мислат со своја глава и знаат да разграничат добро од лошо сами, без партија.
И тие луѓе веќе не можат да си го дозволат самоволието и дивеењето на сдсм.
Готово е, апла ви се наѕира залезот. 17 години народот го трпи вашето разорување на националниот идентитет, стварањето и засилувањето на олигарсите, кумувањето со криминалот...Епа доста е! Или вие би до крај да идете? Дур не снема секако, и како народ и како држава?
Само нема да бидете таа среќа овојпат. Затоа што во Македонија има Македонци, а не само партиски лакоми шупаци без кичма.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Кога ќе почнат секојдневно да искачаат на пресконференции ВМР-овците и СДС-овците и таму по списоци да набројуваат по азбучен ред криминалци мафиози пирамиди октоподи и осталом мешетарџии од своите сопствени редови а не од туѓите

Тогаш ќе имаме силна држава :smir:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Па сам себе се побиваш бе смуле...Убаво пишува за МЕСЕЦ Март, а ти авкаше дека е „годишна“ :tapp:
smole напиша:
- они не направија двоцифрена инфлација (макар била на 1 месец) и повисока од 4% на годишно ниво
Сакаш да ти нацртам што значи мојот цитат?

Знаеш што е национален празник??? Знаеш што е гордост на еден народ??
Не, ти знаеш.

TpH_Bo_OkO напиша:
Епа види ја ти разликата сеа...Љубчо решил да си извади бугарско државјанство - сам на себе си направил штета.
Сам на себе, ама баш никаква штета не си напраи.Се знае која партија е пробугарски ориентирана, а недај Боже Васко Ефтов да го прочиташе списокот на пратеници кои поднеле барање за бугарски пасош, ќе го видевме списокот на пратиници (и фукнционери) на вмро. Во друга емисија пак, пред година ипол ми се чини кажуваше од кого е оформена вмро (бугарски служби).Поправи ме ако грешам

TpH_Bo_OkO напиша:
Така де, без инвестиции нема развој...Затоа СДСМ одбија директни странски инвестиции уште на почетокот на независноста, а за возврат од нивното славно владеење добивме сива економија, и матна приватизација каде сите функционери на СДСМ си ќарија фабрики, погони, задруги и се што беше вредно а беше во државна сопственост...

Теркот на СДСМ за оформување стандард во Македонија беше: Југореклам, ТАТ, Октоподи и пирамиди!

Само ќе спомнам: Фиком,Експорт Импорт, треба понатака?

TpH_Bo_OkO напиша:
Кога сме веќе кај ОКТА, кажи ми бе пиле ти на мене, зошто кога се вратија СДСМ на власт, не покренаа постапка по татарот Љубчо за фамозните 500милиони кои си ги пикнал во џеб? Наспроти тоа, си ќутеа како мисири и направија дополнителна штета со раскинувањето на договорот! Зошто ќутеа? Да не си делеле можеби фифти-фифти? Додуша ти тогаш си имал 12 години...од мали нозе „експерт“...
Пошто немаше да им стигне еден мандат.

А тоа за договорот да не ни почнувам. Јас може сум имал тогаш 12 години, но јасно ми е што се направило, од склучувањето на договорот (кој до ден денес не е обелоденет) па се до пресудата на Арбитража, пошто и да незнаеш, после толку муабети со универзитеткски професори мора јасно да ти стане дури и да си глуп.

TpH_Bo_OkO напиша:
Синко, и тука може да вози после 23:00 - СО ПРИСУСТВО НА ПОИСКУСЕН ВОЗАЧ!
Впрочем како што е и секаде на ЗАПАД!
Другпат, дочитувај ги законите на Република Македонија во целост...за да не се избламираш некаде :smir:
Го имам прочитано тој член колкупати, не се секирај, и не се прај наудрен, знаеш на што мислам кога ќе кажам дека неможе да се вози после 23 - еве да ти појаснам - мислам на тоа дека возач неможе САМ да се вози ако е помлад од 21 година, или е стар над 21 година со возачка дозвола издадена пред помалку од 2 години.

A за на запад кога ќе успеам да најдам некоја регулатива која го уредува тоа ќе ти ја пратам да видиш.

TpH_Bo_OkO напиша:
Значи тебе не ти смета ако се отвори универзитет противуставно на малцинство, ама „до коске“ те боде тоа што се отворил МАКЕДОНСКИ универзитет...

Браво бе синко, прав си ти Македонец...

Ти смета преименувањето на аеродромите во Александар Македонски
Ти смета тоа што некој за промена не заборавил колкава е Македонија во нејзините природни граници, граници за кои гинеле Македонците...
Ти смета Македонскиот Лав -
Колку да му се разјасни на публикумот какви вредности почитува нашиот сМуле...Секакви - само НЕ Македонски...

Поглупа реченица, немам во живот прочитано...

О!

Па тебе не ти пречело ВМРО...

Тебе ти пречело Македонското, Македонија, Македонците...

Знаев дека Македонија, со сите суфикси им пречи на старите комуњарски СДС говеда, ама дека и на младите нивни теленца исто...:pop:
Џабе вреѓаш и омаловажуваш, ако утре се деси некое срање ние ќе останеме тука во нашата земја, а вие со тие ус**ни бугарски пасоши ќе ја здувнете во мајка бугарија. Па незнам што чекате, можете и сеа да идете!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сакаш да ти нацртам што значи мојот цитат?
Врати се во школо за да научиш што е релативност.

пред година ипол ми се чини кажуваше од кого е оформена вмро (бугарски служби).Поправи ме ако грешам
Грешиш.

ДООМ-ДВИЖЕЊЕТО ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ И ОБЕДИНУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА формирано од национално освестени Македонски синови кој задоени со Илинденскиот идеал тргнале по стапките на своите дедовци, претежно од политичките притисоци на новите господари сто ја узурпирале Македонската земја тие национално освестени Македонски патриоти ги нарамиле торбите и кинисале по белиот свет на Европските и прекуокенаските земји, во ова Движење до израз доаагаат Македонците од четирите поробени делови на Македонија Движењето за Ослободување и Обединување на Македонија формирано е надвор од границите на Македонската распарчена земја и се бори за нејзино целосно обединување,
Движењето формирано е пред почетокот на 70те години, нејзин прв претседател избран на конгресот 1972 година е господинот Драган Богданоски а за нејзин прв поптпретседател е избран господинот Благоја Шамбески за кратко време Движењето со зачудувачко темпо и невидена брзина се проширува на сите континенти и ужива големи симпатии кај Македонската заедница а тоа најмногу ке им смета на изродите Македонски кој влезени во јаремот на УДБ-а на најгнасен начин ги малтретираа нивните фамилии во Републиката а на самите членови им забрануваа влез во татковината а некои на најгнасен начин ги измачуваа откако ке влезеа во татковината. на конгресот во Минхен одржан на 13 Април 1974 година присуствуваа претставници на поткомитетите од целиот свет на тој конгрес е избрано следното раководство претседател: Драган Богданоски од Европа, зам. претседател Љубе Филкоски од САД, втор зам. претседател Ристе Б. Ристески од Австралија, секретар Благоја Шамбески од Европа, политички секретар Станко Василов од Австралија, благајник Цане Трпоски од Европа.
Веке наредната 1975 година Движењето почнува да се соочува со невидени проблеми, најпрвин слугите на сатаната тито на свиреп начин во својот стан го заклаа секретарот на Движењето господинот Благоја Шамбески и само заради тоа што неговата љубов кон татковината беше преголема, наредната 1976/77 година беше предаден претседателот на ДООМ г-нот Драган Богданоски, со службена кола на УДБ-а Богданоски беше префрлен во „србославија“ а потоа затворен во мачилиштето наречено идризово со тоа организацијата се соочи со уште поопасен елемент на велепредавство.
Неминовно е да се спомне и вондредниот конгрес на ДООМ одрзан во 1976 година по барање на задграничните комитети, на тој конгрес (ако може да се нарече конгрес) без присуство на поголемиот број членови од Централниот Комитет избрано е ново раководство а за претседател на ЦК на ДООМ е избран Р.В.Солунски од Австралија, на овај конгрес треба да се каже дека присуствувале само 5-8 членови од кој тројца биле од Австралија, од овој момент Движењето за Ослободување и Обединување на Македонија бележи значителни порази и води кон уништување а веќе пред 80те години ДООМ веќе и не постои како движење надвор од границите на Етничка Македонија напротив е преименувано во комитет за човекови права и тоа по иницијатива на веќе новиот претседател г-от Р.В.Солунски мора да се напомене дека тоа преименување патриотите тешко мозеле да го поднесат па затоа одговорот бил дека: Движењето имало терористичко име па према тоа биле принудени да го променат името на движењето тоа е најголемата лага кажана во Движењето за Ослободување и Обединување на Македонија, преименувањето на ДООМ во Човекови Права не е подеднакво примено од комитетите така да на различни места се правени различни комитети и подкомитети со различни имиња, во новиот комитет за Човекови права масовно учество зазема напредната интелегенција од Австралија која со народни пари почнаа да ја крстарат Европа и целиот свет, за да трагедијата биде уште поголема, овие интелектуалци кои зазедоа врвни места во Комитетот за човекови права немаа во себе национално чувство, тие беа про-комунистички, про-југословенски, про-грчки со еден збор тие беа анти-македонски расположени па према а тоа водеше кон уништување на комитетот за Човекови Права, Австралиската интелегенција која учествуваше на многу Европски парламентарни состаноци пред се тие ги бранеа тугите интереси, пред било кој состанок на Европско ниво тие мораа да одат во Москва Белград или Атина на советување затоа и овој комитет неминовно мораше да се поништи за доброто на Македонија.
На почетокот на 90те години повторно на чело со Драган Богданоски група чесни патриоти ја основаа партијата ДПМНЕ Демократска Партија за Македонско Национално Единство на ова оснивачко собрание во Европа присуствуваа Драган Богдановски, браќата Јаковлески, Змејковски, Транталоски, Стево Доневски-Мајка, и други, покасно на ДПМНЕ му беше ставена придавката ВМРО и конечно на 17 Јуни 1991 година во Република Македонија беше основана партијата ВМРО ДПМНЕ, мора да се каже и тоа дека основачот на партијата, таткото на ДПМНЕ, почесниот претседател г-нот Драган Богданоски на самиот почеток дојде до не согласувања и спротиставени мислења со лидерот на партијата по што г-нот Богданоски се најде надвор од редовите на партијата ВМРО ДПМНЕ.


Само ќе спомнам: Фиком,Експорт Импорт, треба понатака?
Фиком??? Па Фиком своите малверзации ги правеше додека СДС беа на власт бе смуле...Оваа власт ги проби.

А тоа за договорот да не ни почнувам. Јас може сум имал тогаш 12 години, но јасно ми е што се направило, од склучувањето на договорот (кој до ден денес не е обелоденет) па се до пресудата на Арбитража, пошто и да незнаеш, после толку муабети со универзитеткски професори мора јасно да ти стане дури и да си глуп.
Не бе...треба да си глуп за да го раскинеш договорот НА МЕСЕЦ ДЕНА ПРЕД ИСТЕКОТ на истиот, и со тоа да ја оштетиш државата за 70 милиони евра! Ете тоа направи твојот СДС.
Го имам прочитано тој член колкупати, не се секирај, и не се прај наудрен, знаеш на што мислам кога ќе кажам дека неможе да се вози после 23 - еве да ти појаснам - мислам на тоа дека возач неможе САМ да се вози ако е помлад од 21 година, или е стар над 21 година со возачка дозвола издадена пред помалку од 2 години.
Ти очигледно не разбираш дека тој закон е во согласност со ЕВРОПСКИТЕ. Оние на кои ти се клањаш.
Џабе вреѓаш и омаловажуваш, ако утре се деси некое срање ние ќе останеме тука во нашата земја
Вашата земја? Србија?

Синко, не ми шиткај некој безвезен патриотизам кога на само пола скрол погоре плукаш по секакво Македонско обележје...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
-----

Сега се обраќам до Македонците и Македонките:

Драги мои,

ДУРИ НИ ГРЦИТЕ НЕ ГИ МРАЗАТ ТОЛКУ ОВАА ЗЕМЈА И ОВОЈ НАРОД, КАКО ШТО СДС„М“ ГИ МРАЗИ!
ЛОБАЊА глуп си колку што не си тежок, твоите патриоти кои после изборите ке ја парчат државата со балистите се арни ама секој оној кој што размислува дека во овие три-четири месеци не треба да има избори се предавници, бидејки има многу побитни работи од тоа дали грујчо е на фотеља или некој друг, браос од тебе ке биде успешно Скопјанче:tapp:. Ама ...... нема помош ти го зивадиле мозокот како што и ти самиот си кажа дека си лоботомиран
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
.НО ЉУБЧО НЕ СЕ ДРЗНА ДА ГО ПОБУГАРЧИ НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК ИЛИНДЕН!

Знаеш што е национален празник??? Знаеш што е гордост на еден народ??
А ти знаеш што значи Република Македонија (Скопје), сигурно дека не знаеш парашај си го лидерчето испшлашено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom