Ветеринарно катче

Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Има некоја причина зашто така се однесува?
Изело нешто? Кога почнаа симптомите?
Кученцето си ги чуваме дома .. Го пуштавме надвор само кога му се одеше по вц ... Е сега одкако се потстопли времето пред недела - две го пуштиме и надвор имаме оти голем двор .. И кога сака си флева дома кога сака си слегнува во дворот доле .. Не знам зш ама се некој каменчиња , дрвца се нешто во уста има и грицка...:(
Му пискам ама џабе .. Он пак со дрвцата и каменчињата а можно е и да ги голта :(..
Симптомите од денес .
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Кученцето си ги чуваме дома .. Го пуштавме надвор само кога му се одеше по вц ... Е сега одкако се потстопли времето пред недела - две го пуштиме и надвор имаме оти голем двор .. И кога сака си флева дома кога сака си слегнува во дворот доле .. Не знам зш ама се некој каменчиња , дрвца се нешто во уста има и грицка...:(
Му пискам ама џабе .. Он пак со дрвцата и каменчињата а можно е и да ги голта :(..
Симптомите од денес .
А имало некогаш во таа околина случаи на труење на кучиња? :Ѕ
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
А имало некогаш во таа околина случаи на труење на кучиња? :Ѕ
Па колку што знам не .. Сум имал и предходно кучиња не се случило такво нешто ..
А и не би имало потреба кучето да е отруено , не би му пречел на никој освен за инает така да направи .. Имам едни неточни комшии...

Туку кога сме веке тука во дворот имаме многу цвекиња ... Можно е да направил некоја алхемија:)
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Не оставајте летно време папагал на сонце имам лошо искуство!!!!!!
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Не оставајте летно време папагал на сонце имам лошо искуство!!!!!!
Тоа никако,никогашш....точно знам од гледање на мојот дека одма ги шири крлата и како да станува жеден.Инаку треба да се става крпа,партал,било што ако веке е надвор и зложен на сонќеви зраци...кој е љубител не верувам дека би оставил така да седи,мојот живееше 8 години,ама ја добро знаев како да чувам.:pipi:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Во вакво време кога врне секој ден, а моево кучепа е мало и се прави кал до гуша, како да не го бањам секоја недела? А ветеринарот ми кажа никако често бањање, е што да му правам де, такво ко прасе нема да шета по дома.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Леле бе шо да правам сега.Додека спиев кучето земало и изедило пола тава горбии чоколадни (сникерс)?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Леле бе шо да правам сега.Додека спиев кучето земало и изедило пола тава горбии чоколадни (сникерс)?
Наздравје нека му се :) сега само не му давај да трча и да излегува на сонце.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
НИ јаде ни пие ни моча ни сере шо да му правам?Утре на ветеринар.А до тогаш?
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
НИ јаде ни пие ни моча ни сере шо да му правам?Утре на ветеринар.А до тогаш?
Па ако имаш моб од ветеринаротѕ јаи му се, ако не јави се во Автокоманда таму стално мора да има некој
не чекај до утре чим не му е добро на кучето
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе од Кавадарци сум.Ама не изгледа како да му е неарно среќно е.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Е добро де, ако си од Кавадрци јави се од мобилен да не правиш големи сметки.
Ако е среќно, вајда нема гајле
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Чудно ми е нешто кучево.Почна нешто со јазикот да се лиже како да има јадење заглавено во некој заб?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Чудно ми е нешто кучево.Почна нешто со јазикот да се лиже како да има јадење заглавено во некој заб?
Е добро де. Нек си ги чисти забите ако му се заглавило нешто, нема вечно да му стои. :)
Се додека не му се заглави во грло и почне да се гуши... е ок :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Чудно ми е нешто кучево.Почна нешто со јазикот да се лиже како да има јадење заглавено во некој заб?
Море дете... остај го кучето на мира ебаго, да не сакаш да стои како споменик само.

И ако веќе тоа што го прави те нервира фати го за уста - зад забите (последните заби) и притисни во длабнатината со палецот и показалецот, и да неќе ќе зине а ти ќе можеш да видиш дали има заглавена храна во устата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom