Гледачот Дуле од Велес

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.694
Дуле не ги муабети луѓето...
Би требали да поминиш до кај човекот да видиш на која "психолошка финта" ќе те фати... Не вака, тупење муабет на невидено...
 
Г

Господ

Гостин
Дуле не ги муабети луѓето...
Би требали да поминиш до кај човекот да видиш на која "психолошка финта" ќе те фати... Не вака, тупење муабет на невидено...
Накратко,fraud right?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.694
Нема накратко или надолго...

Одиш, проверуваш, па збориш... толку е работата... Можеби Дуле е толку добар што ќе знае зошто си дојден и сепак ќе ти каже што ми ти лежи на душа... А можеби и ќе ти каже да станеш и да си одиш бидејќи не ти е тука местото... Се си бидува се додека не провриш!
Кога ќе се почне со психологии, па хипнози па лажење па она па ова, сето тоа го прават луѓе што никогаш немале контакт со такви луѓе...

Но и тоа е нормално, помеѓу толку кал денес (од разно разни гледачи и бајачи и шарлатани) кои ги лажат неупатените (и оние што имаат проблеми, а не сакат сами да си ги решат), бисерите тешко се препознаваат...
 
Член од
12 април 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас успеав да закажам кај Дуле,имам мака...прв пат одам...па ако сака некој да ми каже во колку часот започнува со гледање...јас сум број 17 по ред за да знам кога да тргнам..бидејќи сум од Скопје.Ви благодарам
moze kontakt od Dule?
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
ve molam kazete mi na koj telefonski broj se zakazuva kaj dule???

--- надополнето ---

ili mozebi treba da odis licno vo veles i da zakazes?
ima li nekoj sto znae ? ve molam pisete!
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Не велам за хипнози туку психолошка финта, низ разговор...
Малку оффтопик
И јас користам психолошки финти, ако нешто што ти го објаснуваат не можеш да го разбереш го поставуваш најглупото можно прашање и човекот малку ќе се изнервира и ќе ти го објасни како на мало дете. Секогаш успева.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Во основа се работи или за cold reading, каде типот гледа од тебе, на пример како си облечен/а, шминката, дали си стара млада, дали си сама или со некого, и потоа од тоа иде полека и чека да кажеш нешто важно за што може да се фати. Има и hot reading , што значи дека веќе некој му кажал се за вас, и тој доаќа како да знае се, кажува некои неодредни работи. Еве ви Пен /Телер , видете како тоа се работи.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Не лупајте глупости.
Кој бил кај него знае. Мојата девојка беше, имаше мака и човекот буквално и кажал како и изгледа дворот, како тој да бил таму и да го запазил секое дрво и распоредот и големината на куќите во тој двор. Исто така и кажал за татко и, и за чичко и. Кажал точно која е нивната мака и како да ја оттргнат.
Затоа не лупетајте кога не знаете. Не викам дека нема преваранти, повеќето се, но овој човек ниту те познава ниту те гледа бидејки кога ке се влезе во собата кај што е он , свртен е со грбот кон тој што бара помош од него, и само треба да се седне на столчето позади него и Дуле почнува да збори. Пожелно е да се има ливче и пенкало, за да се запише што ке каже човекот. Поздрав.

Го имам неговиот телефонски број, ако некој има потреба да оди кај него нека пише по пп.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Не е гледач ако ми каже дека иам ѓезве дома, или 4 камења зад куќа, или топка на покрив. Треба да каже нешто за во иднина шо ќе се случи, а до сега не прочитав ништо да кажел :toe:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Не е гледач ако ми каже дека иам ѓезве дома, или 4 камења зад куќа, или топка на покрив. Треба да каже нешто за во иднина шо ќе се случи, а до сега не прочитав ништо да кажел :toe:
а шо сакаш тебе да ти кажи?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
а шо сакаш тебе да ти кажи?
Нешто што треба да се случи, знаеш што е иднина? Значи настан по една недела, месец, година.... Секој повеќе ми го интересирало тоа отколку да се враќа назад и да тресе :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Нешто што треба да се случи, знаеш што е иднина? Значи настан по една недела, месец, година.... Секој повеќе ми го интересирало тоа отколку да се враќа назад и да тресе :)
А зошто те интересира за други луѓе можи тие одат од шо имаат некој личен проблем па не сакаат да го споделат овде?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
А зошто те интересира за други луѓе можи тие одат од шо имаат некој личен проблем па не сакаат да го споделат овде?
Toa ми е поентата, он за личен проблем неможе да помогне, а веќе кога е бајач нека каже нешто шо треба да се случи.Затоа што мои роднини кога отидоа за личен проблем он нема поима, само вика магија напраено,коска нагазено и такви срања. везе нема тоа ... :uvo:
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Не лупајте глупости.
Кој бил кај него знае. Мојата девојка беше, имаше мака и човекот буквално и кажал како и изгледа дворот, како тој да бил таму и да го запазил секое дрво и распоредот и големината на куќите во тој двор. Исто така и кажал за татко и, и за чичко и. Кажал точно која е нивната мака и како да ја оттргнат.
Затоа не лупетајте кога не знаете. Не викам дека нема преваранти, повеќето се, но овој човек ниту те познава ниту те гледа бидејки кога ке се влезе во собата кај што е он , свртен е со грбот кон тој што бара помош од него, и само треба да се седне на столчето позади него и Дуле почнува да збори. Пожелно е да се има ливче и пенкало, за да се запише што ке каже човекот. Поздрав.

Го имам неговиот телефонски број, ако некој има потреба да оди кај него нека пише по пп.
За тебе



 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Значи јас пренесувам конкретно како човекот работи. Ако ти не се ни трудиш да сватиш дека има "нешто" што тој човек го поседува а не го поседуваат другите, тогаш твојов пост е absolut bullshit, не мојот.
Најверојатно не ни размислуваш сериозно на оваа тема, него колку да се пише дека е преварант, онака пошто сите зборат дека ваквите гледачи се преваранти па ајде сега и ти, без никаков доказ смести го во таа група. Ок, твое мислење, ама многу право размислуваш, прошири го видикот и не избрзувај со заклучоците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom