ДНК тест за татковство

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
За днк тестови знам, за типизација, има во клинички на прв кат кај училните, згодна сестра, има во ману, има и во една приватна одма до клинички, ама таа ги пушта во солун:)
А за татковство?
Абе што ќе ти е. Да сте живи и здрави.
Сега ептен ако не е до толку црно. Или бело.
Инаку принцезите од погоре кои ќе ги мавале оние кои ќе ги прашаат.
Верни сте сите на дечковците, ку*ов ми знае.
Идете бркајте работа.
Во жена верба да се нема.
Среќа не сме на запад, какви случаи па таму има, ем детето не е твое, ем ќе се скапаш од алиментации плаќање.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Абе јас ако сакам да правам тест за татковство, ич не ја прашуваам мајката на детето...

Земам ДНА приметоци, и одма идам у ману или нешто слично...немора да добивам шамари...

Но, не сфачам зошто за женските барањето за тест на татковство претставува причина за намалување на довербата?
Јас мислам обратно, тоа може да ја зајакне довербата, или да ја отстрани лажната доверба:
Еве еден пример:
Некој маж на жена му и бара тест за татковство...
Таа прифача. Резултатите се баш како што таа кажала.
Ете, зголемување на довербата...
Или доколку резултатите не се како што таа кажала, довербата се губи-ете отстранување на лажната доверба...

Инаку, јас сум против „слепото верување“...
И не сакам никој да верува во мене на овој начин, ниту јас да верувам во нешто или некој на овој начин....
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ај жити се не лупетај!
Кој би бил толкав морон и да се земе со некоја во која нема целосна доверба и мисли дека ќе му подметне туѓо дете?!
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Ееееј, разбудисе!!
Ако нема доверба во неа, незначи дека мисли дека ќе му подметме туѓо дете!!!
Во љубовта нема логика!!!
Ако двајцата се заљувени, тогаш ќе се земат, без разлика дали си веруваат или не.
Не е правило дека ако сакаш некоја, тогаш и ќе веруваш во неа!!!
Ај жити се не лупетај!!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Доколку ми побара таков тест, би изреагирала шокирано и навредено! Ако тој е со мене, треба да ми верува.....ова за мене значи дека нема доверба во мене! Но секако, ако настојува, ќе прифатам да се направи тестот, знам дека е негово не сум била со друг и мирна глава! Ќе му докажам!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ееееј, разбудисе!!
Ако нема доверба во неа, незначи дека мисли дека ќе му подметме туѓо дете!!!
Во љубовта нема логика!!!
Ако двајцата се заљувени, тогаш ќе се земат, без разлика дали си веруваат или не.
Не е правило дека ако сакаш некоја, тогаш и ќе веруваш во неа!!!
Ај жити се не лупетај!!
Јао, :tapp: !

СЕКОЈА врска се основа на доверба, почит, разбирање... ама очигледно СЕКОЈА не ја вклучува и таа на имбецилчињата кои би се земале со некоја во која немаат доверба.

Ебате недокваканите дечиња!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
НЕ дај боже да ми побара днк тест.Тоа значи дека нема доверба во мене.Ако е така тогаш за инат ќе му кажам дека сум го изневерила и да се изгуби од мојот живот и од животот на моето дете.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Јао, :tapp: !

СЕКОЈА врска се основа на доверба, почит, разбирање... ама очигледно СЕКОЈА не ја вклучува и таа на имбецилчињата кои би се земале со некоја во која немаат доверба.

Ебате недокваканите дечиња!
Јао, :tapp: !

IF барем една врска не се заснова на доверба, почит, разбирање.... ТHEN не е точно тоа дека секоја врска се заснова на доверба, почит, рабирање...!!!!!!!!!!!
Не, не е очигледно.
Очигледно ќе беше кога ќе го напишеше тоа, т.е. ќе напишеше на што точно мислиш, ама поради тоа што не напиша, не е очигледно.
Не ќе гатам јас на што мислиш!!!!

Ебате недокваканите дечиња!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Со оглед на тоа што “дискутирам“ со некој што ни сам не знае што збори и прави само кои пејст и при тоа додава 2-3 реда ретардирани реченици... ок, терај си.
Пациент!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Копиљана и оваа тема ќе ја заебете?
На колку сте и двајцата?
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Без навреди!Пациентите се у болница,а недокваканите немат пристап на форум(дека немат 13 години).Може и нормално да се дискутира без напрегање на жили.
И така.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Нема ништо лошо во ДНК тест. Жените отсекогаш им подметнувале деца на наивковци, тое е тоа, ни се може, така диктира биологијата. Само, денес постои можност да се провери, што е супер.

Да ми побараат да направам тест, би прифатила сигурно. После низ нос ќе му го извадам, ќе се покае 100 пати, али бар ќе знае чиви пелени мења :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Па нормално дека нема. Тек допрва овие погоре кои си мислат дека има само една алтернатива, ќе видат дека не е баш така.
Инаку да постоеше вечна љубов и сите да си беа само еден за друг, немаше ни разводи нит прељуби да има.
Ама реалноста е друга.
Зошто и не би им подметнувале? Посилното машко ја оплодува, добар ген, ама не му се сака да се занимава со неа, треба и некоја друга да клецне, интристично му е тоа, мора семето да се шири.
Така девојката наоѓа фин маж, кој ги почитува нејзините желби и потребите на рожбата, нежен е, ја разбира, фамилијарен, добро заработува.
Си формираат семејство и си живеат среќно.
Сака пречек на нова година и тегнење на санка на дететето за кое ни најмалку не се сомнева дека не е негово.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.843
Поени од реакции
11.048
Нема ништо лошо во ДНК тест. Жените отсекогаш им подметнувале деца на наивковци, тое е тоа, ни се може, така диктира биологијата. Само, денес постои можност да се провери, што е супер.

Да ми побараат да направам тест, би прифатила сигурно. После низ нос ќе му го извадам, ќе се покае 100 пати, али бар ќе знае чиви пелени мења :)
Konecno eden realen od zenskata strana se pojavi.:smir:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Со оглед на тоа што “дискутирам“ со некој што ни сам не знае што збори и прави само кои пејст и при тоа додава 2-3 реда ретардирани реченици... ок, терај си.
Пациент!
Каква врска има тоа што моите мислења ќе ги кажам со мои зборови, или ќе копирам нешто?
Хмм...јас многу добро знам што пишувам, знам дека го пишувам тоа што го мислам, за разлика од тебе, што мислиш на едно, а пишуваш друго, и кога некој ќе ти помогне да сфатиш дека тоа што си го напишала не е точно, правиш update...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom