DotA совети - Генерално

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
да не знај некој wc3 banlist како работи? кој ќе има ливер мора алт таб да удрам и преку wc3 banlist да го банирам, а дур сум во игра /banlast или /ban име leaver не работи. исто со /pingall /checkall и /fromall. chatо ми вели uknown command
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
edit: ја сетирав wc3 banlist работи како шо треба сеа
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ama ne se do taktikata treba da imas i plan kako da gi pustis magiite, a isto taka treba da imas i igrace koj ke znaat ga gi izgrat tie heroi

Od kaj ja nabavi ban listata
 
А

Ајсшутер

Гостин
Никола дај објасни како и ние да го напраиме да го банирам ливерите.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Fico001 напиша:
Od kaj ja nabavi ban listata
Никола дај објасни како и ние да го напраиме да го банирам ливерите.
ојш на wc3banlist.de
данлоуридај ја banlist 3.0 и updateо под него
инсатлираш wc3 banlist 3.0 i wincap
го unzipоваш updateo во фолдеро кај шо ти е инсталирана
после отвараш wc3banlist, ојш preferences па custom comments и си прајш custom comment
кликаш на плусо, пишиш custom comment и keyword (на пр мојо keyword e leaver, а comment template Leaver on the $day/$month$year in $gametitle banned by GOD aka $nick)
кој ќе го банираш некој би изгледало вака Aјсшутер is a leaver on the 20/10/08 in [DR] sdem pros only banned by GOD aka Никола_мкд)
после ојш preferences, па network и одбираш network interface card
штиклирај го auto-kick ако хостираш на бнет.
и си банираш ливери

пр. отворам warcraft, ом на бнет, хостирам, се појавва ливер, во chat пишиш /banlast и го банира сместа и би требало да ти речи leaver banned. ако сакаш да му покажиш на другите дека го имаш банирано во All напиши /check Aјсшутер leaver. удри ентер. ctrl v и удри ентер и ќе му излези Aјсшутер is a leaver on the 20/10/08 in [DR] sdem pros only banned by GOD aka Никола_мкд на сите во chat.
пред да почниш игра пишиш /pingall, ctrl v и ти го дава пинго на сите. после пишиш /checkall за да провериш пред да почни играта дали има некој ливер од твојата банлиста. ctrl v ентер и ќе му излези на сите дека Aјсшутер is a leaver on the 20/10/08 in [DR] sdem pros only banned by GOD aka Никола_мкд. хосто сигурно ќе го кикни, а ако нема ливер пораката шо излегва е No one here is banlisted or notated.
после си плешаш дота нормално и ондакто
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Fico001 напиша:
Ama ne se do taktikata treba da imas i plan kako da gi pustis magiite, a isto taka treba da imas i igrace koj ke znaat ga gi izgrat tie heroi
Добар совет, тотално се согласувам.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Значи вака...Сакам да ја симнам дота од интернет може ли некој да ми даде директен линк
Фала однапред :vozbud:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
hahahahaha

Абе пријателе, ИМАШ DOWNLOAD, претисни на него :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Боље да не му кажувате зш ќе се напуни со нубови бнет :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
abe..aj probajte go troll so sange and jasha,dva bashera,i dva baterflaja :D:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom