DotA совети - Генерално

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Mac)) молам една тема за Тракс напрај. Ty. :push:
Eј и btw, ако може некој да ги најде во текст муабетине шо ги пра хероине да ги пиши тука би му бил многу благодарен. Имам слушнато јас од едно другарче демек Nevermore праел некој муабет од типот на : "For Christ's sake, I'm a dreadlord, not a druglord :pos:. Исто имам забележано повеќето херои имаат подолг дел од некои 15 секунди speech. ;)
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
AKO SAKAS DA POBEDIS DOTA SAMO TREBA DA KLIKNES NA TROLL I IC DA NE TE BOLI K*R !!! ina4e troll e najbolje heroj za 1v1 ili po naski na rekica sam na sam:D ako ima nekoj pojak neka pise a ako ima nekoj so ne veruva neka pise na youtube the best dota hero 1v1 i kraj !!! aj pozz tolku od mene ina4e mozete da me najdete na gg kisnam acauntot mi e ceki a imam i tim taka da na gg ako saka nekoj tim na tim slobodno neka poveli :D ajd sega pozz
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Штета што го заборави првото правило во дота. Дотата е тимска игра, а таму хероите што се добри во 1в1 можат само да навиват и чоколадо да јадат.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Штета што го заборави првото правило во дота. Дотата е тимска игра, а таму хероите што се добри во 1в1 можат само да навиват и чоколадо да јадат.
Македонски синдром = Ела на река 1в1 жити мене. По идиотско срање немам видено.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
AKO SAKAS DA POBEDIS DOTA SAMO TREBA DA KLIKNES NA TROLL I IC DA NE TE BOLI K*R !!! ina4e troll e najbolje heroj za 1v1 ili po naski na rekica sam na sam:D ako ima nekoj pojak neka pise a ako ima nekoj so ne veruva neka pise na youtube the best dota hero 1v1 i kraj !!! aj pozz tolku od mene ina4e mozete da me najdete na gg kisnam acauntot mi e ceki a imam i tim taka da na gg ako saka nekoj tim na tim slobodno neka poveli :D ajd sega pozz
Majstore ako gledame taka i troll e pobedliv:)Normalno deka e timska igra dotava ali i 1vs1 Voidot e pojak spored mene:)Voidot moze da go tepa trolot samo ako voidot mu skokne so prvata magija direktno do nego i odma ja ubaci sferata:)ke go dupne inace drukse nemoze:)pozz
prostete za latinicava:haha:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Nemase kaj da go pisam ova pa tuka ke ve prasam zosto srede igra koga igram na GARENA mi se rr pc-vo moze go ima ovoj problem i nekoj drug...?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Откако ја инсталирав Дота некако графикава ме зафркава на херојот не му се глеа мана,како да ја направам :smir:
Хелп
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
прочитав негде дека за да хостираш на battle.net треба нешто портојте да ги наместиш. преку вебсајтов можи се да се намести http://portforward.com/. ме интересира од кој ќе сетираш се дали можи да се врати се како шо беше default без да знат мојте и дали port forwarding можи да заеби нешто
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе можаш сам да си ги наместаш претходните, ама нема ного вреска, портовите и така најчесто се користат за играње игри :)

Уште еден дота совет, ако со мелее херој сте на страна со ахе, подобро излезете.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не треба портовите. Треба да исклучиш огнениот ѕид.

Аксето го мрзам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Уште еден дота совет, ако со мелее херој сте на страна со ахе, подобро излезете.
Одличен совет,само знаеш има многу pro играчи кои се силат се додека не попијат first blood.

Или па седат на страна од инат,и после воопшто пари немаат :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе не, едноставно не можеш да удриш крип, штом се доближиш, право претиска атак на тебе, сите крипови се залетуват да го тепат и почнува да се врти како ненормален, за да утепаш крип треба да изгубаш 300хп, а па ако ти пуште и кал и може да те утепа..
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ќути јас со Гондарот бев против аксе на страна еднаш. Џигерот ми излезе од нервози.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Дај кажете како да напраам бе резулуцијата,неможам да гледам мана колку иам нешто ме зафркава :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom