Детски заебанции!

Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Aх шо сме праеле ние низ Македонија...
Јас кредит - отпојќе и немаше на шо да се трошит веќе... :pipi:

И јави се во Прилеп во погребално.
Идајте брзо, се запаали езерово!!!
И ни се јавувет после некое време... Го згаснавме езерово, сеа шо да прајме? :kesa:

Па ѕвоневме по такси компании нарачвевме точак пред хотел...
Викавме брза помош за телефонот зш немал пулс :pos2:
Па од ко умрел, гроб три на три метра :helou:

И шо не веќе...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Добра тема:)
Што не правевме како мали,:nesvest: тоа беа времиња. Не се сеќавам на сите лудории ама ќе набројам неколку:
- Вртевме во сите такси компании и ги викавме пред нашиот омилен комшија кој не мразеше во коски :vozbud:
- На истиот комшија му лепевме голи женски на кола :pos2:
- Му скршивме 2-3 џама, му фрлавме петарди во подрум и.т.н
- Седевме во маало, и фаќавме женски за гз, добро де еднач се пошегува едно другарче фати една баба за гз.
- Врзувавме рибарски конец, за сопкање.
- Еднаш во школо намачкавме мастило на столот на проф.
- вртевме на броеви по случаен избор и тропавме глупости во стил на: Дали е тоа интерно, полиција, центар за лечење од дрога и.т.н
- еднашка се јавивме кај една другарка дома и се јави татко и му ја соопштивме радосната вест дека ќерка му веќе запливала во водите на дрогата. :pos2: е ј после тоа шо се има случувано :vozbud:
има многу други само не ми текнуе сега
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Aх шо сме праеле ние низ Македонија...
Јас кредит - отпојќе и немаше на шо да се трошит веќе... :pipi:

И јави се во Прилеп во погребално.
Идајте брзо, се запаали езерово!!!
И ни се јавувет после некое време... Го згаснавме езерово, сеа шо да прајме? :kesa:

Па ѕвоневме по такси компании нарачвевме точак пред хотел...
Викавме брза помош за телефонот зш немал пулс :pos2:
Па од ко умрел, гроб три на три метра :helou:

И шо не веќе...
И не заборавај...баравме и кашички од моркови ама убо измелени зш Ацо немал заби...:poss:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Eднаш маевме камења по лимена гаража и свијааме го лимот па после не трчкаа и не фатија:nesum:
Со сеќира исечееме цело дрво(од корен)

Има и други ама не ми текнува
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Од зграда прскавме ладна вода на минувачите и ни викнаа полиција:tapp:ги плукавме и мајааме ги со семки

Еднчка со еден другар земааме пелавина и земја и размешааме со вода и правииме топки(бомби) и фрлааме на комшијата у куќата и после коа дознајаа тераа не да ја чистеме куќата
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имаше многу дешавки,но овие ми текнаа сега:
Редовно одевме на крадење смокви,кај една баба која ми се чини дека никогаш не ја изгуби силата за бркање,а една другарка никогаш не научи каде е жицата и ласта се маваше на земја секоја вечер.
Редовно игравме криенка во подрум и тој што мижеше го мававме со клоци,но еднаш се деси да исклоцаме дедо по грешка,не уби од колнење,од тогаш ги сменивме подрумите.
За време на крадење, другарка се поткачи на дрвото јаде црешки и пее:Камените падат,падат од небото..а во исто време старава под цреша и вика:Сега кога ќе ми се симниш магарицо една ќе ти дадам камења по глава:pos2:кое влечење за коса и го даде кога и се симна.
 
П

Паган-др

Гостин
Имало доста работи:
-заебававме еден "мајмун" го викавме. Мислам така го викаа сите. Тој човек го заебаваа уште генерации и генерации и уште го заебаваат.
-на споредните улици во населбата покрај улицата имаше 4 контеинери. 2 ставивме на сред улица. Кога закочи колата пред нив ние другите 2 позади неа. И оваа тргна наназад али пак закочи. Ние седнати на клупа се смееме ама кога излезе возачов изнервиран магла да не нема.
-стававме полициска лента на улица
и други работи сеа не ми текнуваат
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
зимавме шлаг и гомца и ги мешавме у кеси и ги продававме
откако продадовме 5

бегавме со брзина на светлината
 

Xhizors

Ok!
Член од
24 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
5
сме се тепале со костени со другите маала .... сме играле крадци полицајци со пушки на дијаболи ии то .... ја сум од поновата генерација и секако го заебававме со Драган Мајмунот ....
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Ехее кога бев мала, брат ми случајно ги чул едни деца..:
Едниов вели: Абе Дарко, шо ме мамеше дека во касана ваша дома сте чувале 1000 марки??? 1000 марки не собират во една каса!!!
Дарко: Aм шо мислиш ти море, само една каса иаме ние ?!?!?!?!:nesvest::tapp::tapp:
Селска работа :toe:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
праевме едни свирки од јогурт свиреа исто како воз коа ке свирне мн беа јаки и така кај нас низ маало шетавме и со тие свиревме:pos2:правевме бомби од солна киселина мн јако пукаа,водевме војна против тие шо живеат на почеток на населбата кај нас со пиштоли и пишки на дијаболи:pipi:
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
Коа беше зима правевме топки снег со камења во средина,мн болеше да знаете
А,и по згради колку имаме ѕвонето,хаха,во 3 саат сабајле сме ја буделе цела населба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom