ВМРО-БНД ГИ КОМАНДУВА СВОИТЕ КУРИРИ ВО СКОПЈЕ

Член од
13 март 2008
Мислења
73
Поени од реакции
1
ВМРО-БНД КОМАНДИРОВА СВОИ КУРИЕРИ ВО СКОПJE ДА ПУСКА ЗАПЛАШИТЕЛНИ ПИСМА ДО ГОСПОДАРја СИ, КРАСИМИР КАРАКАЧАНОВ.

КОЛКОТО КАРАКАЧАНОВ Е ПОЛИТИК, ТОЛКОВА И НЕГОВИја АВЕР БОЖИДАТ ДИМИТРОВ Е ИСТОРИК И ПРОФЕСОР.

И ДВАМАТА СА СТАРИ ВОЛОВЕ НА БУГАРСКАТА Д'РЖАВНА СИГУРНОСТ, ВПРЕГНАТИ ОТ ПРЕЗИДЕНТ П'РВАНОВ (С'штО АГЕНТ НА ДС ПОД ПСЕВДОНИМА "ГОЦЕ") В'В РАЛОТО НА ВЕЛИКОБУГАРСКОJOT ШОВИНИЗАМ И јаРОСТЕН АНТИМАКЕДОНИЗАМ И НЕГИРАНЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД И МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА.

ОТ ВМРО-БНД ТАКА СИ ПОДД'РЖАТ РЕјТИНГА.

КАТО ВИДјаТ, ЧЕ НИКОј НЕ ИМ ОБР'штА ВЕЧЕ ВНИМАНИЕ В БУГАРИJA САМИ СИ ПИШАТ СМ'РТНИ ЗАПЛАХИ И САМИ СИ ГИ ПРАштАТ ПИСМА И САМИ СИ ГИ ПОЛУЧАВАТ.









 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Да беше бар на Македонски напишано па да поверувавме.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Хаххах конечно бугарче другарче да ми ги отргне црните мисли ..и да ме насмее хубаво, :smir:



КАТО ВИДјаТ, ЧЕ НИКОј НЕ ИМ ОБР'штА ВЕЧЕ ВНИМАНИЕ В БУГАРИJA САМИ СИ ПИШАТ СМ'РТНИ ЗАПЛАХИ И САМИ СИ ГИ ПРАштАТ ПИСМА И САМИ СИ ГИ ПОЛУЧАВАТ.


 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Браво бе Тарбух, ме радува што и вие ја сфаќате глупавоста на Каракачанов и Божо Димитров и нивната игра.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Јас сметам да го прогласиме Тарбух за Бугар на годината на кајгана:)Конечно некој...:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Која болна патетика...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Мора да имаат добра логистика кога на вака квалитетна хартија ги пишуваат заканите..Плус авторот..че избива боклуци..:pos2:
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Браво Тарбух!

Не верувам дека има Македонец, што знае толку добро да пишува бугарски. Не верувам дека има Македонец што знае бугарски зборови, граматика, азбука и правопис така добро како на писмово.

Така што, очигледно е тоа, дека Красимир Каракачанов (Влав-Каракачанин, а не Македонец) и Божидар Димитров (Циган од Ахтопол) си пишуваат сами на себе вакви писма.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
kolku se bolni lugjeto ej :pos2::pos:
sigurno i niv ne im e lesno da odrzuvaat napnatost megju makedoncite i bugarite. na tolku trud ako samo ova uspeale ne zasluzuvaat plata.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
се секавате на првото писмо што си го пратија...закани од национална македонска армија ама на латиница


добро е овој пат барем е на кирилица, само со мал пропуст во јазикот
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
abe na oviee tatarive uste pamet ne im ide a?

koj se tie be BND?

Bugarski

Neozakoneti

Drkadgii
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
БУгариииии, Јудиииии, Душманииии на Македонија - Умрев и ќе умирам секојдневно додека не се случи НАРОД во Македонија! Но жив сум за да умрам со насмевка баш тогаш кога ќе се случи НАРОД во МАКЕДОНИЈА! Доста страдаше, време е весела песна да запее! Ќе пееме додека ве колеме.
И тука арни ќе бидеме. Убава мелодија и реч да слушате додека камите ви ги тргаме.
 
Член од
13 март 2008
Мислења
73
Поени од реакции
1
Браво бе Тарбух, ме радува што и вие ја сфаќате глупавоста на Каракачанов и Божо Димитров и нивната игра.
Вие македонците зашто не игнорирате приставката на имената - ов. Со тази приставка се најави бугарската шовинистичка пропаганда и е редно всеки македонац ако има во името си окончание -ов да го пише оф.

Това е единственото спасение от бугарската пропаганда.

Те от 13 февруари 1911 г.имат отдел којто се занимава само с това, как да накарат всекој да си помисли че е бугарин. Отделот се именува БАН - бугарска академиа на науките.
 
Член од
13 март 2008
Мислења
73
Поени од реакции
1
јаз не знам за БНД и БАН, ама очигледно Т'рбух-от е од ОМО ! :wink:
ОМО е казионна пробугарска псевдоорганизација.

С'што като бугарската псевдонационалистическа партиа АТАКА, којато се спонсорира и води от Ахмед Доган, така и ОМО - Илинден Пирин е с'здадена и се р'ководи от бугарските националисти и по точно обслужва техните цели...
 
Член од
13 март 2008
Мислења
73
Поени од реакции
1
Македонците от Пиринска Македониja не се нуждајат от ОМО Илинден Пирин.

На тех им требат цркви и училиште на македонски език .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom