Општи вело муабети, прашања, совети

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Ама ти и по селата возиш...признај!! :vozbud: Не е толкава Струмица па 2 саати да ја возиш... Или па семафорите увек ги фаќаш на црвено :baeh:

Поздрав
Вози до Беласица во чест на Самуиловата војска:wink:.
 
Член од
2 септември 2005
Мислења
90
Поени од реакции
12
Шампиони се Вело-М од Куманово. Има активни клубови во Скопје и Велес. Знам дека имаше добри клубови во Кочани и Радовиш но не сум сигурен дали постојат. Генерално, велосипедизмот во Македонија е во катастрофална состојба.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Генерално, велосипедизмот во Македонија е во катастрофална состојба.
Јас не знам како е во другите клубови, ама кога отидов да прашам во еден клуб, требаше да платам 1200 денари членарина и да користам свој точак. Зошто?? Може некој сака да биде велосипедиста, но не може да си дозволи да има добар точак.
Друга работа, знам дека имаше во мај месец трка во центарот на Скопје во која можеа да учествуваат и аматери и професионалци. Но, да имаше некоја било каква реклама, ќе отидеше пуно народ, а не потоа ги гледам на Ексклузив, организаторите (не знам кои беа) кажуваат дека немало голем интерес за оваа трка. Па секако ќе нема, кога не знаеш да го промовираш тој спорт..
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И јас речиси секој ден сум на точак. Ако има некоја трка од 20км 1 место ке сум 99% :)
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Возете велосипедиии, тоа е за општото добро на сите нас, но сепак правете го тоа за вас и вашето здравје, јас лично си го обожавам велосипедот, иако нон стоп го поправам, сакам да му ја вадам маста и често откажува послушност, но тоа не е пречка за јас и тој да престанеме да се дружиме! Cykling Rules!:helou:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
И јас имам ќеф да возам велосипед!
Имам минувано и подолги дестинации!
Минатото лето бев од тетово до скопје и назад, а откако почна да ми прави проблеми не одам подалеку од гостивар....
 
Член од
1 октомври 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
TEDDY BEARS

A man meets a gorgeous woman in a bar. They talk, they connect, they end up leaving together.They get back to her place, and as she shows him around her apartment, he notices that her bedroom is completely packed with teddy bears.Hundreds of small bears on a shelf all the way along the floor, medium sized ones on a shelf a little higher and huge bears on the top shelf along the wall.wow goldThe man is kind of surprised that this woman would have a collection of teddy bears, especially one that's so extensive, but he decides not to mention this to her.After a night of passion, as they are lying together in the afterglow, the man rolls over and asks, smiling, "Well, how was it?"She replied, "You may select any prize from the bottom self." world of warcraft gold cheap wow gold wow power levelinghttp://www.mmoinn.com
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Велосипед редовно си возам кога е убаво времето. Најдолга релација ми е Куманово-Св. Николе и назад точно 100км :aplauz:
Инаку обично поминувам по 30 км дневно баш е добар за кондиција одржување.
 
Член од
4 март 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Мене најинтересно нешто што ми се случило со точак беше спуштањето од Водно по овчарските патчиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom