Татарите ни доаѓаат на гости...

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Порано, веќе, кажав дека лично мислам дека Каракачанов игра за српски интерес. Да, на некои ке им изгледа парадиксално, но тој човек со своите изјави најповеќе ги провоцира Македонците и помага во ширење на антибугарска хистерија во Македонија. Што е лошо и штета за продлабочување на односите со Бугарија, како треба впрочем и со секоја соседна држава. Патот кон ЕУ е тој. Не можеме ние да сакаме да соработуваме со Австрија, Германија а не со Србија, Албанија, Бугарија и Грција.
Бугарофилче, што бегаш од одговор?Зошто не кажеш каде е роден татко ти и која националност е?Или криеш нешто?
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Бидејќи и тие самите незнаат на кој свет се наоѓаат. И што кур сакаат.
За време на комунизмот ако си се искажувал и залагал за Независна и Обединета Македонија си бил репресиран и санкциониран. А, не па ако си се декларирал како Бугарин. Затоа страв кај тие што се чувствувале како Бугари тоа јавно да го кажат.Но, со развој на демократските процеси сите малцинства , сметам, ке ги реализираат своите национални потреби. Тука, пред се мислам, и на Македонците во Грција, Бугарија, Србија и Албанија. Тоа е неповратен и позитивен процес во целиот Балкан.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Бугарофилче, што бегаш од одговор?Зошто не кажеш каде е роден татко ти и која националност е?Или криеш нешто?
На такво прашање се одговара вака= зини да ти кажам
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
епа потруди се малку на гоогл или на википедија може ке најдеш па ке ни кажеш.

А и ако знае некој зошто бугарите толку многу го поштуваат тоест го слават?
Значи не ги знаеш.

Има ли некој од тука што ги знае или нема?
 
R

Rikiboy

Гостин
Порано, веќе, кажав дека лично мислам дека Каракачанов игра за српски интерес. Да, на некои ке им изгледа парадиксално, но тој човек со своите изјави најповеќе ги провоцира Македонците и помага во ширење на антибугарска хистерија во Македонија.
Добро бе бугарофилско ѓубре ако ти се осеќаш како бугарин(татар)оди во Трново и скапувај таму!!!
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Добро бе бугарофилско ѓубре ако ти се осеќаш како бугарин(татар)оди во Трново и скапувај таму!!!
Дали ние бараме Македонците во Грсција, Македнија, Албанија и Србија да се вратат во Македонија. Не. Тие таму имаат формиран свој свет и свој имот. Ние бараме тие да ги остваруваат своите национални потреби и права како што пишува во сите меѓународни документи. Тоа исто важи и за сите малцинства , т.е. народи во Македонија вклучително и Бугарите. Во спротивно ке ти залепам еткета дека си расист и ксенофоб.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
На такво прашање се одговара вака= зини да ти кажам
Татарко,научен си да зинуваш?Епа затоа модри ти се колениците изгледа..Ако зинуваш ти другите не зинуваат..Затоа Каракачанов денес си се возеше низ Македонија, бараше такви како тебе нон стоп што зинуваат требало или не...Оди убиј се, напрај ми услуга...

Дали ние бараме Македонците во Грсција, Македнија, Албанија и Србија да се вратат во Македонија. Не. Тие таму имаат формиран свој свет и свој имот. Ние бараме тие да ги остваруваат своите национални потреби и права како што пишува во сите меѓународни документи. Тоа исто важи и за сите малцинства , т.е. народи во Македонија вклучително и Бугарите. Во спротивно ке ти залепам еткета дека си расист и ксенофоб.

Во Македонија НЕМА БУГАРИ!Има шитнати душички како тебе за гревота сте жими се..Си го шиткате газот на татарите..
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Јас на сите ќе ви поставам едно прашање. Дали ви пречеа СРБОМАНИТЕ што вееа четнички знамиња и кокарди во кучевишта или тие се ок, а само бугарофилите ви пречат? Ако е така имате сериозен проблем со мозочната матрица. Јас не видов ни една тема од типот на оваа за митингот во Кучевишта. И ве молам без навреди од типот татар и слични глупости пошто се чуствувам горд МАКЕДОНЕЦ.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Татарко,научен си да зинуваш?Епа затоа модри ти се колениците изгледа..Ако зинуваш ти другите не зинуваат..Затоа Каракачанов денес си се возеше низ Македонија, бараше такви како тебе нон стоп што зинуваат требало или не...Оди убиј се, напрај ми услуга...




Во Македонија НЕМА БУГАРИ!Има шитнати душички како тебе за гревота сте жими се..Си го шиткате газот на татарите..
Тоа е твој личен став. Јас со свои уши од неколку национални Тв станици, јасно чув дека има луѓе, граѓани на Македонија, кои се изјаснуваат како Бугари. Тука завршува прикаската. Како што има еден куп народи и малцинства во Македонија ке прифатиме дека има и Бугари. За денес доста. Утре мора на работа. Ке продолжиме утре.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Јас на сите ќе ви поставам едно прашање. Дали ви пречеа СРБОМАНИТЕ што вееа четнички знамиња и кокарди во кучевишта или тие се ок, а само бугарофилите ви пречат? Ако е така имате сериозен проблем со мозочната матрица. Јас не видов ни една тема од типот на оваа за митингот во Кучевишта. И ве молам без навреди од типот татар и слични глупости пошто се чуствувам горд МАКЕДОНЕЦ.
Мене искрено ми пречат и СРПСКИ, и БУГАРСКИ, и АЛБАНСКИ бајраци кога ќе се веат на Македонска територија..Јас признавам само едно знаме кое смее да се вее на оваа територија...

ОВА Е ЗНАМЕТО НА МОЈАТА МАЈКА!

Тоа е твој личен став. Јас со свои уши од неколку национални Тв станици, јасно чув дека има луѓе, граѓани на Македонија, кои се изјаснуваат како Бугари. Тука завршува прикаската. Како што има еден куп народи и малцинства во Македонија ке прифатиме дека има и Бугари. За денес доста. Утре мора на работа. Ке продолжиме утре.
Мил татарко тој со наочарите?Што се шитна за 100евра и татарски пасош?Мрднат е тој бе..почна да се тресе..Потресни говори да дава, како некој за озбилно да го сваќа..:wink::wink:Тие не се македонци, тие се изроди.Исто како тебе..Ако ти е убаво да бидеш татар заминвај онаму на златните песоци или фрли се во црно море удај се
 
R

Rikiboy

Гостин
Дали ние бараме Македонците во Грсција, Македнија, Албанија и Србија да се вратат во Македонија. Не. Тие таму имаат формиран свој свет и свој имот. Ние бараме тие да ги остваруваат своите национални потреби и права како што пишува во сите меѓународни документи. Тоа исто важи и за сите малцинства , т.е. народи во Македонија вклучително и Бугарите. Во спротивно ке ти залепам еткета дека си расист и ксенофоб.
А бе ти свесен ли си дека не си свесен колку глупости трескаш?МАКЕДОНЦИТЕ ОД ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО ГРЦИЈА БИЛЕ УБИВАНИ ПАЛЕНИ СО НАПАЛМ БОМБИ!!!ЗНАЕШ ЛИ ДЕКА МИЛИЈАРДИ СЕ ПЛАЌАНИ ДА СЕ ПРИСЛУШУВААТ КУЌИТЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА???И дека ако не се пишуват Бугари Или грци или незнам таму какви не,биле убивани!!!Мојата прабаба бог да ја прости ми кажуваше за такви грозноморни нешта што им се вршело врз Македонците!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
А бе ти свесен ли си дека не си свесен колку глупости трескаш?МАКЕДОНЦИТЕ ОД ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО ГРЦИЈА БИЛЕ УБИВАНИ ПАЛЕНИ СО НАПАЛМ БОМБИ!!!ЗНАЕШ ЛИ ДЕКА МИЛИЈАРДИ СЕ ПЛАЌАНИ ДА СЕ ПРИСЛУШУВААТ КУЌИТЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА???
Рики, не се обидувај, џабе објаснуваш..Нема капацитет да те свати дечакот..Се шитна..Инаку тој нека биде познат како Христо Татаров, предавник 1класа, црнобелозелена боја!Нема капацитет детето!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Мене искрено ми пречат и СРПСКИ, и БУГАРСКИ, и АЛБАНСКИ бајраци кога ќе се веат на Македонска територија..Јас признавам само едно знаме кое смее да се вее на оваа територија...

ОВА Е ЗНАМЕТО НА МОЈАТА МАЈКА!
Ако е вака како што кажуваш поштувам. Само пак ќе кажам НЕ ВИДОВ НИ ЕДНА ТЕМА ПРОТИВ КОКАРДИТЕ ВО КУЧЕВИШТА, дури имаше и такви што ги поддржуваа. Овој феномен не можам да го разберам, а се согласувам дека е одвратно ова Каракачанов што го прави.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Ако е вака како што кажуваш поштувам. Само пак ќе кажам НЕ ВИДОВ НИ ЕДНА ТЕМА ПРОТИВ КОКАРДИТЕ ВО КУЧЕВИШТА, дури имаше и такви што ги поддржуваа. Овој феномен не можам да го разберам, а се согласувам дека е одвратно ова Каракачанов што го прави.
Од моја страна верувај дека е така..Мразам копуци да ми ја валкаат земјата со смрдотиите нивни..Македонија е една и на Македонците!

Само татарко го нема да пиши?Сигурно го пие млекцето сега:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom