Татарите ни доаѓаат на гости...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Ти си привилегиран да бидеш член на форумов и би ти препорачал да внимаваш на твојот однос према оние кои вршат некаква работа на форумов.
poleka, da ne go uplasis maliot...

inace, da, ako si ja vrsis rabotata se ok, ako jades gomna ke ti smrdi ustata, a mozi i ke ti se rasipat zabite...

ajd sea, si znajs, 1,2,3...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Во двор подигнал биста на револуционер ејј хахах:pos2:.
Крш, се утепав од смеа
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Во двор подигнал биста на револуционер ејј хахах:pos2:.
Крш, се утепав од смеа
Абе да го кренеше на оџак мислам дека поубаво ќе се гледаше..Можи ќе им беше мака од извршителите, па со хеликоптер ќе требаше да го туркаат!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За к** ни се и Каракачанов и сите како него.... Само ке направат некој инцидент и после ке коментираат како Македонија не дава права на болварите, а тие што не ја регистрираат ОМО Илинден тоа не е ништо страшно.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
За к** ни се и Каракачанов и сите како него.... Само ке направат некој инцидент и после ке коментираат како Македонија не дава права на болварите, а тие што не ја регистрираат ОМО Илинден тоа не е ништо страшно.
Абе, да му ги искршат сите коски, да добие real macedonian ќотек да видиш после како ќе седи мирно...Ама ај
 
N

n/a

Гостин
Абе, да му ги искршат сите коски, да добие real macedonian ќотек да видиш после како ќе седи мирно...Ама ај
Izvini...ama ne mislam deka ti si od onie sto ke tepaat.:toe:
U drugiot del na tvoeto izlaganje ke ti odgovoram so dve pesni:

Enya-Only time :wink:
Vaska Ilieva-Trba trbi Gevgelija.

Uzivaj.:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Izvini...ama ne mislam deka ti si od onie sto ke tepaat.:toe:
U drugiot del na tvoeto izlaganje ke ti odgovoram so dve pesni:

Enya-Only time :wink:
Vaska Ilieva-Trba trbi Gevgelija.

Uzivaj.:smir:
Другар, да не си видовит?Не знаев дека врачови имаме на кајгана:nenene:Ова, не е можно да е вистина еј..На карти го виде тоа или како?А за тоа каков сум и што сум не дај Боже да ме научиш..Dont Judge if u dont know man...Затоа chill малку...

Поздрав со песната Ај да не те гледам...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не е Каракачанов крив - крив е велешанецот кој во двор си го турил споменикот, божем приватна сопственост па прави што сака. И ќе му го турнат, бидејќи ќе е дивоградба а Карагомнаров ќе прави скандали после тоа.

Каде се потомците на гемиџиите?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не е Каракачанов крив - крив е велешанецот кој во двор си го турил споменикот, божем приватна сопственост па прави што сака. И ќе му го турнат, бидејќи ќе е дивоградба а Карагомнаров ќе прави скандали после тоа.

Каде се потомците на гемиџиите?
Па нели погинаа гемиџиите..нема потомци, т.е. еден преживеа... меѓутоа кога се врати комунистите го сместија во Идризово :toe:

Што е најтрагично службата за уривање дивоградби не работи за викенди па бистата сепак ќе биде откриена за еден ден,а најверојатно урната в понеделник.

Се очекува веење на Татарски знамиња и пеење националистички песни од Карагомнаров и компанија.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Не е Каракачанов крив - крив е велешанецот кој во двор си го турил споменикот, божем приватна сопственост па прави што сака. И ќе му го турнат, бидејќи ќе е дивоградба а Карагомнаров ќе прави скандали после тоа.

Каде се потомците на гемиџиите?
Другар, мајка му или татко му на Каракачанов е по потекло од Велес(односно тие му се роднини кај што е споменикот)Инаку Каракачанов е македонец(со бугарско испран мозок)
 
N

n/a

Гостин
Slushajte vrachovi...
Karakachanov nema ama nikakva vrska so Makedonija.
Toa nekoj sto saka da vi instalira pogresni informacii u glava za zagrizenosta na `brakjata` od preku granica za Makedonija vi liferuva takvi gluposti i bezocno ve laze.
:toe:
Karakachanov e samo uste eden klasicen pes na bugarskoto DB,rodum od Ruse,severna Bugarija.Tatko mu e komunist,isto agent na DB.
Nema nikakva vrska so Makedonija i nema nitu pirinska nitu egejska krv vo nego.

Kiko MC...odmori.
I ne se sili na pogresni adresi...
Prijatno.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Дечкото шо е болен у глаата се вика Драги Каров,изгледа не бил доволно думкан како мал и му набиле комплекс кога му се обракале со ...драги ,Драги Куров....:pos2: ....
Они се двајца браќа т.н.Каровци,и се лихвари и куќата "нагалено" ја викаме у Велес Бугарска Амбасада.Ама со овоа ја претера .Се спремаат за утре у дворот има луѓе а бистата ако не ја урне Аце Коцевски ке ја урнеме ние сосе куќа.Да ти ебам бирократијата да ти ебам и тоа татарите!!!
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
абе треба и ние како црногорците во историјата да почнеме една братоубиствена војна...се што е про(бугарско, грчко, српско) да го снема во една ноќ...можда само милион ќе сме после тоа ама барем ќе знаеме што сме...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
интересно е што сите овие бугаромани се пливаат во некакви крими романи со бугарски врски и бизниси, уште поинтересно е што испливуваат кога вмро е на власт...

велешани, утре или ке излезете херои или најголеми мочковци...па да видиме кое ке биде...репутацијата ви е на тест

Џо седи мирен бе душо, и ти и Александров и Михајлов...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom