Латас, Вечер, Сител - 3-те десни раце на србите

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.394
Поени од реакции
5.649
Kosovo od 1999 nemase nikakvi vrski so Srbija , pa niti bil nekogas srpski protektorat , sega tie sto ja znaat situacijata znaat i na sto mislam .

Ve molam na temata za srbomanite .
Inaku ovde se i 6 pratenici koi potpisaa nesto za nekoja rezolucija vo sobranieto na MK , znam tuka bese Jagnula Kunovska, sto sum mozel da ja slusam nejze , mislam deka i ona e lubitelka na srbizmot.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Ahahahah ,navistina okupacijata prestanuva znam , ete prestana vise, 100 godini bevme pod okupacija no dojde vremeto za sloboda :)
Чекај бе Дардан, еден на граница денес кажа дека завршила окупацијата што траела со векови. Од кај сега 100 години ? А во Македонија колку години сте во окупација ?
По темата : Латас како и уште некои е просрпски настроен и си турка некои делови од вестите како му одговараат нему.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ve molam na temata za srbomanite .
Inaku ovde se i 6 pratenici koi potpisaa nesto za nekoja rezolucija vo sobranieto na MK , znam tuka bese Jagnula Kunovska, sto sum mozel da ja slusam nejze , mislam deka i ona e lubitelka na srbizmot.
Jagnula Kunovska ne e Makedonka, taa e etnicka Vlainka :)

Toa e problemot sto mnogu nemakedonci se prikrivaat zad makedonstvoto i lazno se pretstavuvaat i davaat lazna slika.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Мислам оти сите се согласуваме за српско-настроената карактерна страна на Латас. Зошто ми мириса дека темева води кон друг колосек? Муабети за Косово, си има тема.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ne e samo Latas, tuka se i nekoi nasi, za da bide sramot pogolem i zenata na eden od najgolemite makedonski sinovi (barem taka go kazuvavme) Johan Tarculovski koj e vo zatvor vo Haag, negovata zena, pejackata Sonja Tarculovska pred nekoj mesec snimase album pesni na srpski jazik za produkcijata na televizija PINK vo Srbija. Isto taka taa izjavi deka vo Haag Johan bil golem prijatel so pokojniot Slobodan Milosevic. Mnogu sum razocaran od seto toa.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ne e samo Latas, tuka se i nekoi nasi, za da bide sramot pogolem i zenata na eden od najgolemite makedonski sinovi (barem taka go kazuvavme) Johan Tarculovski koj e vo zatvor vo Haag, negovata zena, pejackata Sonja Tarculovska pred nekoj mesec snimase album pesni na srpski jazik za produkcijata na televizija PINK vo Srbija. Isto taka taa izjavi deka vo Haag Johan bil golem prijatel so pokojniot Slobodan Milosevic. Mnogu sum razocaran od seto toa.
Ne valkaj iminja na makedonski heroji tuka na forumot, ti si albanec ili albanofil.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.394
Поени од реакции
5.649
Пази има на темата : Latas, Vecer, Sitel , 3-te desni race na srbite. :pos2::pos2::pos2: Е како не ве истепаа Србите со 3 десни раце. О Дардан :tapp:
Opasnost od ovie 3 imate vie, posto tie mnogu lesno mozat da isperat necij mozok ( primer na TMPO ) i posle taka izmanipulirani da gi upotrebat za nekoja nivna cel , primer kako 1999 protiv amerikancite , utre mozat i protiv Makedonija , razbiras
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Opasnost od ovie 3 imate vie, posto tie mnogu lesno mozat da isperat necij mozok ( primer na TMPO ) i posle taka izmanipulirani da gi upotrebat za nekoja nivna cel , primer kako 1999 protiv amerikancite , utre mozat i protiv Makedonija , razbiras
Поентата ми беше дебилниот наслов на темата, а не нешто друго. А за Латас сите знаат каква мустра е, не си ти првиот што го забележал тоа. Еве не гледам дека некој до сега го бранеше Латас дека не е таков, па не ја разбирам корист од една дискусија ако нема некој што е против :toe:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Браќа албанци, Косово и порано било под окупација на зли сили и повторно било ослободено, и сега пак е ... и верувај еден ден и на овие кои сега го имаат Косово под свои раце пак ќе им биде одземено - Поточно .. Косовска полја остаје истина... ВИДОВДАН! и пиши на кирилица во МАКЕДОНИЈА си на МАКЕДОНСКИ ФОРУМ
 
N

n/a

Гостин
Пази има на темата : Latas, Vecer, Sitel , 3-te desni race na srbite. :pos2::pos2::pos2: Е како не ве истепаа Србите со 3 десни раце. О Дардан :tapp:
Pa begaat be...:toe:
Placat ko picki...
se ligavat i se mrsulavat pred kamera...
plakjaat na uncle Sam (na koj sto isto redovno mu ja lizat mud..a takvi kako dardan)
i posle toa proglasuvaat pobeda.

Inace u vistinski boj...oni begaat.
Kao Karl Luis...ma jok...kako Ben Johnson se brzi.(na beganje)

Za Dardan i druzinata.
(mi se dokurcivte vise-nema trte-mrte.)
[media]http://www.youtube.com/watch?v=y1S95qSPlLY&feature=related[/media]
Ke dojde den,ke jadete pak kjotek.
Sami barate.
So toa sto mene iskreno ke mi bide zal za nekoi od vas.
(koi sto po se drugo osven po krv moze i treba da mi bidat brakja).
Ali...:toe:...toa e toa.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Иначе ЛАТАС е најголемото копиле кој секогаш е на власт
 

Kajgana Shop

На врв Bottom