Каков бизнис би започнале со 20.000 евра?

Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
seriozen predlog i ideja dobro bi mu dosla na sekogo
a tuka ima i po nekoj kreten-bez navreda i da ne imenuvam ama daj 20 000e i ke vidis so ke napravam
a izvadi si 20 000e i cepi biznis
predlozi sekakvi
zemjodelie bi rabotel bilo sto jagodi e dobro pod folija mesecarki
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
da vi kazam iskeno bi si gi stavil vo gep se zezam :) bi otvoril dobra DISKOTEKA!!!
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
би отворил веледрогерија(продажба на лекови) увоз извоз и со тоа тие 20.000 би ги направил 200.000 а можи и поке
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
jas bi napravil vinarska vizba
pa ako mi trgne ke stanam nekoj milioner nisto ne se znae
toa e mnogu bodar biznis
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
bi otvorila take away kineska hrana, posto nemame takvo nesto, kako malo restorance, ili bi napravila mini hotel za macki.
Това не е лоша идеjа. Но имаj предвид, че кинескиjа ресторант не е интересен без китаjци. Но е много добра идеjа за сравнително малко пари. Суштото е и с арабски - нешто от рода дьунер-кебап - отново тип заведение "брза закуска"
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Se se iznacitav ama ne biva od toa nisto primer za toa kupi kuca i prodaj ja na nekoj Anglicanec toa moze vo Bugarija ama ovde jok
odgleduvaj noevi hm dobra ideja ama vo prvite godini samo vlozuvas mislam deka bea 3-4 ne sum suguren bas
toa so zemjodelie ne e losa ideja ama treba nekoj da ja raboti nivata a site begame vo grad kupi seme daj za oranje kupi djubrivo daj koga ce porasne da se oznee i sto ostanuva so jabolki e dobra ideja ama i za toa trebas cekanje da se povrati investicija i da bidne se vo red mislam da ima voda
So akcii ne e losa ideja iskreno mi se dopadja samo da imas nekoj sto ce ti kaze kade e najpametno da gi vlozis
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Jas se mislam sto e najdobro pa vaka dodaj uste 10.000 eura kupi stan vo Sk i izdavaj go majka mu nema stan vo SK pod 100 eura ednosoben sekoj mesec ni se mucis ni kopas ni sadis ni mu ja mislis daj oglas i cekaj stan si e stan ne moze da pobegne
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
од тие 20.000 евра околу 4000/4500 евра би одвоил за опрема за сервисот на GSM, уше едно 4 компјутери, микроскопи, боксови итн...

за помалку од една година ќе ми се вратат парите, дури и сега би можел да вложам толкава сума но знаете лично извадени од џеб и тешко заработени и не се фрлаат туку така на ризична инвестиција... додека тематиката на целиот муабет е 20.000 евра паднати од небо во што ќе ги инвестирам.

останатите или банка или на татко ми ќе му ги дадам, знае добро кај да си ги инвестира. :D
 

DespaiR

Narc0tic
Член од
5 октомври 2007
Мислења
205
Поени од реакции
1
Bi otvoril edna gooooooooolema kompjuternica so si se vnatre.Najjaki kompjuteri,shank so mn jaka kelnerka:) abe se.. :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Би отворил едно ресторанче,баш у центар у скопје или у гтц со многу интернационални јадења како и домашни.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
so bi naprajl so 20.000e sekako bi kupil kuka blisku do nekoj fak vo bt i ke ja davam pod kirija vo nea da ima 3 sobi + tus kabina +kujna vo sekoja soba po dvajca studenti/ki toa ti se 6 po 2000den mesec =12000den i sedisi na sirok sokak pij si kafe i gledaj si seir
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
Би ги стаил у кладилница сингл манцестер-целзи 1 :salut:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Би ги стаил у кладилница сингл манцестер-целзи 1 :salut:
Јас слично како тебе, ама ја би ја ставил 0-2 за 18 000 евра а со другите две ќе идам и ќе си ја гледам утакмицата во живо.
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Ќе отворам кафиц и малку по малку ќе заработувам.после кога ќе се разработи ќе инвестирам во истиот(опрема и цл.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom