Идеи за Македонија

Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Аналогијата тука не важи.

Бранко не е обчен шофер, како што го опишува concrete. Со висока интелигенција и лидерски способности е; за жал, употребени во деструктивна насока. За доказ - потсети се како изгледа возењето во колата што ја тера тој. Личи на професионалец кој вози мазно, без занесување и ги знае сите скриени кафанчиња со ороспии?
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
vaka obicen30...verojatno znaes kogo e preporaclivo da se unajmuva kako sofer...SAMO GLUP COVEK..toj e najbezbeden,toj e BUKVALIST...ja gleda belata linija,reagira samo soobrakajot direktno pred nego,zad nego i naokolu i signalizacijata, toj nema pamet za "finesi" i razmisluvanja ....ZATOA E BEZBEDEN..................paaa... srekno vozenje .........moj obicen 30... :)
абе оди шетај мали. ЈАС БЕВ ВО ПРАВО. ТОЧКА.

Вие и вашата глупава тајфа се смеевте на моите прогнози, но тие се остварија. Вие не разбирате политика, ниту економија.

Само седите на форумов и губите време по цел ден. Се виде по прогнозите кој знае.

А тој што е возен си ти бетонче мало, те вози ли вози сдс со нивните прогнози кои НИКОГАШ нема да се остварат.

Речи му бај бај на сдс мало бетонче. :pos2:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
“За да го предвидите однапред поведението на обичните луѓе, доволно е само да претположите дека тие секогаш ќе се обидат да се извлечат од непријатна ситуација со најмала можна употреба на интелигенција.“

Фридрих Ниче
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Ќе си го повлечеш ли сега ова што го кажа и признај си еднаш дека си жртва на манипулации од најнизок комуњарски тип.
Mislete li deka na Makedonija i se potrebni prepukuvanja kakvi sto se megu vas dvajcata.Od zboruvanje na Makedonija i e preku glava.Dela nema na videlinaNema Makedonskiot narod samoinicijativa.Nie sme mnogu dobar narod koj se plasi da ne mu se zameri nekomu,da ne prestane nekoj da zboruva so nego.
Mislam deka nam ni treba nekoj so cvrst stav i covek koj minatoto ke go ostavi zad sebe i ke odi kon idninata.Covek koj ke go povede ovoj narod napred kon pogolem standard,pred se.Dali e toa EU ili NATO ne e vazno.Vo Makedonija nema li rodeno covek koj go moze toa?Gruevski ne e toj.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Не ми текнуваше каде да побарам помош, па мислам дека нема многу да смета тука:

ИТНО ми треба линкот за листа на држави кои ја признале Македонија под уставното име !!!!!!!!!!

Знам дека некаде на форумов го има, арно ама ај сега најди го.

ПОМАГАЈТЕ ! Поздрав
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
EВЕ
Ама ова е ВИкипедиа и ги нема сите држави... како што јас знам... можеби се сите... види.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Унификација на YouTube (и други) македонски видеа + сајт за линкување до сите нив

Вака...

На YouTube (и веројатно на други сајтови за оставање видеа) нашите луѓе се доста активни и оставаат видеа за Македонија, што е за поздрав.

Е сега, знаеме дека сите видеа се бараат на пример преку Search и ако не се лажам тоа ги пребарува преку tagовите што се оставени за видеото.

Па помислив: можеби би било згодно сите македонски видеа да имаат некаков унифициран таг? Да се знае дека се македонски, а не грчка пропаганда, на пример.

Еве, јас се трудам на секое мое видео да ги ставам таговите „Македонија“, „Makedonija“ и „Macedonia“. Може да се одбере и друг унифициран таг.



Во врска со ова: можеби би било згодно и да се направи некаков сајт, кајшто ќе има линкови до сите видеа; ако некој знае дека некое македонско видео постои, или не знае дека е македонско а му се допаѓа или слично, да може да го види таму.



Ова се само случајни идеи... ако ви се бендисуваат, пишете.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Odlicna idea...ajde interentet dengubi...zagrejte tastatura :)
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
EВЕ
Ама ова е ВИкипедиа и ги нема сите држави... како што јас знам... можеби се сите... види.
ОК, фала многу, ама не се сите сигурно...Би требало да се околу 122...
Интересно ни на сајтот на МНР ништо за тоа нема.:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ОК, фала многу, ама не се сите сигурно...Би требало да се околу 122...
Интересно ни на сајтот на МНР ништо за тоа нема.:toe:
Ништо чудно доколку се знае “професионалниот непотизам“ во тоа министерство,вработените да не ги ни знаат 50% од земјите кој не признале под уставно име.Па како би ги имало на сајтот од МНР,мислиш сами да си го впишат сопственото име.?:toe:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Немој да го труеш форумот со твоите национални комплекси.

Имаш опомена пред бан.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Национализам

Точно така! Груевски го прошири национализмот на ниво на кое се нарушува безбедност од секој вид и во северна грција а богами и кај нас. Со национализам и лажен патриотизам не се решава ништо, со тоа се оди само назад кон примитивното. Зошто да се шират националистички гледишта пред самит на нато и кога бевме пред вратите на ЕУ и се тоа да пропадне. Можеше да се почека, влези во Нато и Еу па после ако сакаш и грција не ја признавај никој ништо нема да ти може, а и башка егејците што се исселени тука без проблем ќе си одеа на своите родни огништа, без визи и др. заебанции, границата ќе беше само чиста формалност и ете ти решен историски проблем ем подобра иднина, а вака само назад и назад.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Точно така! Груевски го прошири национализмот на ниво на кое се нарушува безбедност од секој вид и во северна грција а богами и кај нас. Со национализам и лажен патриотизам не се решава ништо, со тоа се оди само назад кон примитивното. Зошто да се шират националистички гледишта пред самит на нато и кога бевме пред вратите на ЕУ и се тоа да пропадне. Можеше да се почека, влези во Нато и Еу па после ако сакаш и грција не ја признавај никој ништо нема да ти може, а и башка егејците што се исселени тука без проблем ќе си одеа на своите родни огништа, без визи и др. заебанции, границата ќе беше само чиста формалност и ете ти решен историски проблем ем подобра иднина, а вака само назад и назад.
Mislam deka gresis....nie popagjame vo sekoj slucaj..vaka PROPAGAME SO STIL....toa vo moreto na nisto , sepak e nesto...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom