Престани да хрчиш, не можам да спијам!

Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Ne hrcam no imam problemi so zborenje vo son ili pak pukanje na prtite :) pa cesto mi se zalaat
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Не хрчам воопшто. Но дома имам двајца кои хрчаат (татко ми премногу) и сум екстра осетлива на хрчање. Неможам да поднесам, веднаш се будам, и после од нервоза неможам да заспијам. Мразам хрчење. Совет:ако ви пречи хрчањето кај некој друг, советувајте го да користи мерки против хрчење, ги има и се ефикасни. Искрено, хрчењето може да биде навистина надразлива работа и да ве вади од колосек секоја вечер.
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
јас не хрчам, ама ми пречи многу друг кога хрчи
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ај ај изјаснувајте се...
си праам списоче со кого од кајганџи/ки не треба да спијам...:)
не хрчам а ме нервира коа некој хрчи...
моите не.. али баба ко ќе му ја фати.. искрено и престанав да спијам кај неа пош у цела куќа се слуша а тоа ме нервира
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
јас си спијам сам и не хрчам.на добро место сум што преовладува таква тишина кој секој би ја посакувал.замилина:smir: не би го менувал местово ни за милион. а додека седев по станови лелеле
сите цимери беа катастрофа кој блада кој хрчи.надвор бучава голема јебига ти иде да скокниш од балкон:toe:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
јас си спијам сам и не хрчам.на добро место сум што преовладува таква тишина кој секој би ја посакувал.замилина:smir: не би го менувал местово ни за милион. а додека седев по станови лелеле
сите цимери беа катастрофа кој блада кој хрчи.надвор бучава голема јебига ти иде да скокниш од балкон:toe:
хахаха
ова е веќе дудлање
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
хахаха
ова е веќе дудлање
да бе дудлање :pos:
си го фалам креветот:smir:
дудлање да бев со цимерки а не со цимери:kesa:
во прва година бев со цимерки немаше ни хрчење ни бладање:pos:
 

Fruity Girl

Crazy Drama Queen
Член од
23 април 2008
Мислења
33
Поени од реакции
3
Дечко ми хрчи:vozbud: што да правам? кога спијам кај него после сум како гроги ненаспана и уморна цел ден.... чаре нема?:kesa:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па зависи од положба... Во мојот кревет ретко хрчам, но при промена на местото за спиење, трактор Фергусон не ми е рамен.
Инаку се ми смета додека спијам, некој да ја отвори вратата ке се разбудам, а камоли да држи “серенади“.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Дечко ми хрчи:vozbud: што да правам? кога спијам кај него после сум како гроги ненаспана и уморна цел ден.... чаре нема?:kesa:
стави му смрден чорап во уста:pos: потивко ќе хрчи:smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Никој досега не се пожалил од мене. Добро е.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
У принцип коа спијам многу тешко може да ме разбуди нешто, треба да е ееептен гласно хрчењето за да го чујам и знам да викнам „доста хрчиш“ или во полош случај да мавнам, ама тоа го праам ептен ако не можам да продолжам со спиење или ми дошло преку глава, и следниот ден ми служи ко главна заебанција.
А јас хрчам да, ама не ко пилана(т.е муж) него ми кажале дека тивко си подхрчнувам:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Баш завчера ми рекоа дека сум хрчела, ама си имам причина-затнат нос:neslusa:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Немам проблеми со хрчење......легнувам,заспивам и хрчам-нема проблем!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Чудна работа, хрчам само кога спијам со дечко ми, инаку со сестра ми сум спиела во иста соба и со мајка ми и со другарка, никој не се пожалил дека сум хрчела, а сум ги прашувала..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom