Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да се знае кој е закон :)



http://www.sport.com.mk/?ItemID=8994249 ... E088F747A1
Се јави и маалската дружина
"И.Д.И у П.М". Некому му пречат и новинарите. Се наоѓаат погодени за онаа сторија околу транспарентот "Ти си ДРОГА што сакам да ја примам", иако нивното име во тој текст не беше споменато. Се јави и маалската дружина која во Работнички гледа како дрога. Неречени како Легија 5 и тајфа во која членуваат не повеќе од 10 полнолетни 'навивачи'. Тоа е групата која многу често го менува своето име (најверојатно поради бројот на членовите). Беа "романтичари" па така во скора иднина можеби и ќе се викаат Шалке 04. Штета што транспарентот е двосмислен, а за кого е наменет докажаа во скандирањето "И.Д.И е педер!!!". П.М и "педер", мал фонд на зборови на оваа дружина кои најверојатно се извадени од нивното секојдневие.

:pos2::pos2::pos2::pos2:
Шалке 04! ОМГ! АХАХХАХАХАХАХХАХА!!!
 
V

Viktoranius

Гостин


http://www.sport.com.mk/?ItemID=8994249 ... E088F747A1
Се јави и маалската дружина
"И.Д.И у П.М". Некому му пречат и новинарите. Се наоѓаат погодени за онаа сторија околу транспарентот "Ти си ДРОГА што сакам да ја примам", иако нивното име во тој текст не беше споменато. Се јави и маалската дружина која во Работнички гледа како дрога. Неречени како Легија 5 и тајфа во која членуваат не повеќе од 10 полнолетни 'навивачи'. Тоа е групата која многу често го менува своето име (најверојатно поради бројот на членовите). Беа "романтичари" па така во скора иднина можеби и ќе се викаат Шалке 04. Штета што транспарентот е двосмислен, а за кого е наменет докажаа во скандирањето "И.Д.И е педер!!!". П.М и "педер", мал фонд на зборови на оваа дружина кои најверојатно се извадени од нивното секојдневие.

:pos2::pos2::pos2::pos2:
Хаха, се врати остинатиот во умот, што има комплекси од сите навивачки групи во Македонија, дури и од Ѓаоли Кичево. Сите навивачи што ја немаат осетено вкусот на победата, вкусот да се биде шампион на Македонија се такви исфрустрирани како тебе. Сега сваќам зошто ЦПБ не ве сметаат за конкуренција.

Чисто колку за поздрав, еве каде ви е местото на вас ФА .....


 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Хаха, се врати остинатиот во умот, што има комплекси од сите навивачки групи во Македонија, дури и од Ѓаоли Кичево. Сите навивачи што ја немаат осетено вкусот на победата, вкусот да се биде шампион на Македонија се такви исфрустрирани како тебе. Сега сваќам зошто ЦПБ не ве сметаат за конкуренција.

Чисто колку за поздрав, еве каде ви е местото на вас ФА .....


А ти за кој навиваше? Која навивачка група ја претставуваш? Каде ви е клубот? Раикла беше искомплесиран и лажго кога викаше дека ке се распаднете....сега е пак е радикал ископмплексираниот, оној кој нема тим и навивачка група и кој прозива некој трет? Не Анусче, ти си оној кој е искомплексирамн и кој се би дал да е на мое место...но знаеш што, сепак тоа не е можно...ке си останеш само чушкосадачче со единствена иднина во земјоделието
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Хаха, се врати остинатиот во умот, што има комплекси од сите навивачки групи во Македонија, дури и од Ѓаоли Кичево. Сите навивачи што ја немаат осетено вкусот на победата, вкусот да се биде шампион на Македонија се такви исфрустрирани како тебе. Сега сваќам зошто ЦПБ не ве сметаат за конкуренција.

Чисто колку за поздрав, еве каде ви е местото на вас ФА .....


Чисто колку з апоздрав каде се Ајдуци од како им се распадна тимот:

 
R

refuse

Гостин
Pa ko so gleam jas ovde na monitorov da ne se lazime za fudbal moe mislenje najzagreani se KOMITI(dojdoja ohrid okolu 40-50 dusi od KOMITI na natprevarot megu RENOVA-VARDAR i ne gi pustase policijana da vlezat vnatre na stadion), Pose niv CKEMBARI koi paralelno segde gi imat i na kosarka i na fudbal i na rakomet,VOJVODI da ne gi zaboraeme i niv.Spored mene ova se TOP 3 navivacki grupi vo makedonija.
Za kosarka se zagreani F.A i za rakomet Pirati.
Kako so kazav site drugi ostanati se VETAR VO MAGLA vklucuvajki ne i nas RIBARI.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
А бе секоја навивачка група навива со одреден степен на емоции, а најголем степен на емоции се знај кој има,ЧКЕМБАРИТЕ
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе друже те сфаќам, ама од кога не било ваков случај со Чкембари? Факт е дека се изгубивте и дека поради тоа ви паѓа рејтингот во Македонија, треба пак да се активирате малку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom