Моето име во песна

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Како се изредивме значи..Ивица,Иван,Ивона,Ирена само шо нема кој да ни одговори :smir:
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
Имам слушнато само една "Дијана љубави"(ја мразам), други ако има кажете...
 
П

Паган-др

Гостин
Јас се викам Драган и Цеца сите ја знаете песната Драгане Мој. Со другари се зезаме ама песната ама баш ич не ми се свигја. Башка што не слушам турбо фолк и српско.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Моето име (се викам Бобан) ретко го слушам во песни,али затоа сам си го афирмирам и си го спомнувам во секоја песна кај што рецитирам :pos2::pos2:
P.S се зезам,не е вистина ова!!!
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Па јас колку што знам, нема некоја песна за Катерина, или сум грешка? :toe: Појма немам, само знам има еден бенд Катерина - бенд :icon_lol::smeshko:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Имат некоја песна за драгољуб ?

Тешко xD
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Па јас колку што знам, нема некоја песна за Катерина, или сум грешка? :toe: Појма немам, само знам има еден бенд Катерина - бенд :icon_lol::smeshko:
Еве ти тука една песна за мома Катерина :smir:
 
П

Паган-др

Гостин
Па јас колку што знам, нема некоја песна за Катерина, или сум грешка? :toe: Појма немам, само знам има еден бенд Катерина - бенд :icon_lol::smeshko:
За Катерина има многу песни. Еве цитат од една...
Ќе те носам на поноќ во село,
кучињата ке те лаат,
селаните ќе мислат вампир иде...:pos2::pos2::pos2:
(така идеше некако)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Кате Катеееее
Кате да ми кажиш штом се мажиш :pos2:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Mореее имало песни хаха :) Добро, ме замолчивте :pipi:
те има како не,еве да ја спомнам и јас една...имаше порано една од Драган Вучиќ(мислам дека беше од него,не ме фаќајте за збор):toe: нешто вака пееше Катеринаааа не се дигај,не се прави многу фина:pos2:
 

ivanco

Herbie the Love Bug
Член од
17 јануари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
0
Juise-navika ....... јас сам твој иван......
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
И моето име не е баш популарно низ песните...Има само една (колку што знам), ама битно позната е и нема некој кој не ја слушнал... Билјана платно белеше на Охридските извори...:music4:
Кога бев мала ич не го сакав затоа што кога патував надвор никој не можеше да ми го запомни името, сите се тепаа да ми го изговорат... И тогаш сакав да имам некое поинтернационално име...Ама сега баш затоа што е поспецифично ми се допаѓа...:smir:
И сите кога ке им спомнам Билјана, асоцираат на Охрид...Хммм...А што уште ако им кажам дека татко ми се вика Климе, а дедо ми Наум...:pop:.. .. ...:nesvest:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
pa jas sum jovana...jovano,jovanke i drugo ne mi teknuva :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom