Муслиманките и прашањето на хигиената во медицината

P

Princ

Гостин
Овде не дискутираме за поединци. Се дур во насловот на темата стои терминот "Муслиманките", дискутираме за сите нив. Не може да поставиш правило од исклучоците.
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Jas licno se imam uvereno vo toa pod ortodoksni podrazbiram onie so dolgi bradi calmi i dolga obleka (kako ja narekuvate ne znam).
:pos2::pos2:
Дај темолам кажи ми како си се уверил дека Муслиманите не користат тоалетна хартија ?!
:pos2::pos2::pos2:
 
R

Rigel Kent

Гостин
:pos2::pos2:
Дај темолам кажи ми како си се уверил дека Муслиманите не користат тоалетна хартија ?!
:pos2::pos2::pos2:

Vo stanot koj go izdavavme se javi edno semejstvo koi baraa soba. Najdov licno shise vo kupatiloto.Toaletnata hartija bese neupotrebena i izvadena nadvor od kupatiloto. Ne sakavme direkno da gi prasame , izgledaa kako ortodoksni (opisav prethodno kakvi) no prasavme drugi prijateli koi ni kazaa deka ti se strogi pridrzuvaci na muslimanskata vera:smir:
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Vo stanot koj go izdavavme se javi edno semejstvo koi baraa soba. Najdov licno shise vo kupatiloto.Toaletnata hartija bese neupotrebena i izvadena nadvor od kupatiloto. Ne sakavme direkno da gi prasame , izgledaa kako ortodoksni (opisav prethodno kakvi) no prasavme drugi prijateli koi ni kazaa deka ti se strogi pridrzuvaci na muslimanskata vera:smir:
Јас мислев да не си му држил свеќе на некого па до толку да бидеш убедлив!:pos2:
Ај немаш врска, не треси зелени , убаво ти рече Принц ...
 
R

Rigel Kent

Гостин
Јас мислев да не си му држил свеќе на некого па до толку да бидеш убедлив!:pos2:
Ај немаш врска, не треси зелени , убаво ти рече Принц ...

drzel, i ne tresam zeleni ,toa sto ti ne se pridrzuvas do site propisi zadadeni vo Kuranot e vo red , i vo islamot znaci imalo liberalni struii :helou:
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
drzel, i ne tresam zeleni ,toa sto ti ne se pridrzuvas do site propisi zadadeni vo Kuranot e vo red , i vo islamot znaci imalo liberalni struii :helou:
Ако не си крстен, слободно можам да ти речам, бебе големо ајде трк по млекото доколку не ти се олади...
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
IMAM EDNA MOLBA DO MODERATORITE, i AUTOROT MISIRKOV.

Vo temata e edna GOOOLEMA LAGA. (propaganda)

Kaj najde da kaza deka muslimanskoto vera ne dozvoluva da se mijat racete.
Koga muslimanstvoto totalno suprotno toa ja objasnuva da se pere racete vratot, pozadi usite, kosata, nozete, nos, usta 5 pati na den.

Znaci ne e zabraneto nego ODREDENO e za cistota ne Muslimanite i Muslimankite.

Ako Drugarot Misirkov ja kopiral od nekade treba da se izvinuva za ova laga kon muslimanite i odma da se brise temata.

A za toa ako treba ke ja dokazemo i so ajeti od kuranot.

Znaci ke povtoram uste ednas.

NE SAMO ZARADI MEDICINSKA HIGIJENA , nego i da si doma cel den ,Islamot bara cistota na sekoj musliman, i mislimanka.

Toa sto se bara deneska cistota vo medicina toa baral kuranot pred 1400 godina.
Zatoa ve molam da ispravete lagata i greskata kon edna vera.



Бин Ладен е Саудиец.....не е нападната неговата земја...што тој има да се одмаздува за други држави?
А таму на блискиот исток Саудиска Арабија е најголем сојузник на Америка.....што не се одмаздува по таа логика во својата земја, врз своето семејство кое соработува со омразената му сатана Америка....или сосем други се неговите мотиви......најмалку за заштита на исламот.
I Hitler bil Austrianec. Pa site ja nerekuvat vodja na nemacki fashizam. A nikoj ne ja narekuva vodja na nemacki hristijanska fashizam. Toj ne bil musliman.
Niti ETA vo spanija ne ja narekuvat muslimanite katolicki teroristi, niti IRA ja narekuvame protestanski teroristi. teroristicka Org. IRA za koi nameri se bori a ????
Samo ako e nekoj musliman vo celta, idmah islamski terorist ja narekuvat iako se bori od okupatorite. Koi se opredelat deka im otisle da im naseat demokratija na nivna drzava, na koi samo decava im veruvat, ili srednoskolci.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
96
Поени од реакции
15
Силбер,те молам во име на сите кои очекуваат реплики од тебе-научи македонски,во спротивно делуваш контраефективно а сепак ова е МАКЕОНСКИ ФОРУМ СО ЕДЕН ЕДИНСТВЕН ЈАЗИК!

НАЗАД на темата,не ве тегнеме за јазик да ни елаборирате у КОЈА ВЕРА ИМА ОВРЗНИЦИ ЗА ХИГИЕНА туку ЗА ЛЕКАРСКА ЕТИКА!

дали е во ред тоа што фундаментализмот и оковите во разумот ја дела докторката муслиманка од едно миење раце?


тој доктор кутриот не видел ни Ж од жена па најде у зглобовите да и гледа....АЛО-ТИЕ АНИМАЛНИ ИНСТИНКТИ ГИ ИСКОРЕНИВТЕ УШТЕ ВО ВРЕМЕТО КОГА СТИГНАВМЕ ДО СТАДИУМ НА КОГНИЦИЈА И СЕБЕСВЕСНОТ,не мора да ми се забрани да гледам у убава жена,не ја гледам од шо сакам да ја е**м него од што и се восхитувам на убавината...зошто бре све претварате у сексуален објект?


гагус мислам дека убаво рекол место таа докторка да изиграва хирург,чим не мие раце до глуждови ради вера,боље нек се моли за верникот него ли да го сече недезинфицирана


и пак ке кажам,не сме контра исламот,него контра АПСУРДОТ!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ако не прифаќаат да работат така како што треба,нека не студираат медицина и готово.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Муслиманките-муслиманите се навистина чисти што се однесува до нивниот дом,само се прашувам зошто не се чисти надвор од домот. Зошто во нивните квартови е толку прљаво. И неразбирам зошто сакаат да живеат во одвоени квартови не само овде кај нас туку исто и по светов живеат одвоено од другите. Зошто им сметаат немуслиманите,? Што се однесува до хигиената во медицината општо е на ниско многу ниско ниво. Татко ми беше на операција, истата беше успешна ама сиротиот ќе ни отидеше зошто го заразиле со некоја бактерија во операционата сала. Иначе не ја поврзувам темата муслиманките со хигиената во медицината.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Силбер,те молам во име на сите кои очекуваат реплики од тебе-научи македонски,во спротивно делуваш контраефективно а сепак ова е МАКЕОНСКИ ФОРУМ СО ЕДЕН ЕДИНСТВЕН ЈАЗИК!

НАЗАД на темата,не ве тегнеме за јазик да ни елаборирате у КОЈА ВЕРА ИМА ОВРЗНИЦИ ЗА ХИГИЕНА туку ЗА ЛЕКАРСКА ЕТИКА!

дали е во ред тоа што фундаментализмот и оковите во разумот ја дела докторката муслиманка од едно миење раце?


тој доктор кутриот не видел ни Ж од жена па најде у зглобовите да и гледа....АЛО-ТИЕ АНИМАЛНИ ИНСТИНКТИ ГИ ИСКОРЕНИВТЕ УШТЕ ВО ВРЕМЕТО КОГА СТИГНАВМЕ ДО СТАДИУМ НА КОГНИЦИЈА И СЕБЕСВЕСНОТ,не мора да ми се забрани да гледам у убава жена,не ја гледам од шо сакам да ја е**м него од што и се восхитувам на убавината...зошто бре све претварате у сексуален објект?


гагус мислам дека убаво рекол место таа докторка да изиграва хирург,чим не мие раце до глуждови ради вера,боље нек се моли за верникот него ли да го сече недезинфицирана


и пак ке кажам,не сме контра исламот,него контра АПСУРДОТ!
BRAINLES. Makedonski ova sto ja zboram e golem PLUS. Jas niti ziveam vo MK a niti zboram ovde so nekoj makedonski. No ako nekoj mora da ima super gramaticki makedonski jazik pa potoa da pisuva vo forumot jas ne vidov takov propis.
Neka mi kazuvat moderatorite da ne pisuvam veke zatoa sto nemam dobar makedonski .
A najkulturno bi bil koga nekoj od Administratorite naprotiv , ne da me iskara sto nemam dobro makedonski , nego da se blagodaruva sto ja posetam ovoj forum.
A ne koj stiga da se pravi patriot ponizuvajki go drugiot. Takvi patrioti nema poznati.

A za higijenata na medicina.

Kolku sto jas razbrav ( a toa kako i sekogas), cil na ova tema e da ponizuva Islamot.

Kolku pati treba da se kaze deka racete do zglobovite sme zena da bide otvorena. Ne e zabraneto vo islam.

A i toa ne samo za medicina nego i da ne e vo medicina Islam ja bara toa higijena. SEGA DALI OVA STO NE JA RAZBERETE E DEKA JAS IMAM LOSH MAKEDONSKI JAZIK, ili se pravete kako da ne razberete. Ili da trazim pomosh od nekoj sto znae podobro od mene makedonski.
A podole so super makedonski nekoi drugari vi objasnea toa .

No vie vrtite i vrtite samo da nie nemamo pravo. Tipicno balkanski INAT.
Nisto drugo.

Jas ke ve zamolam. Kako prvo naucete da poslusate nekoj i da ja razberete koga dobijete odgovor.

A toj sto ne saka da razbere, makar i Profesor na makedonski jazik da bidem, nema da me razbere.
 
S

smart ass

Гостин
I Hitler bil Austrianec. Pa site ja nerekuvat vodja na nemacki fashizam. A nikoj ne ja narekuva vodja na nemacki hristijanska fashizam. Toj ne bil musliman

не ова не држи вода...најмногу жртви беа христијани....

наци-идеологијата нема врска со религија.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
:pos: :pos: :pos: Лелееееееееееееее колку се СМЕАМ! :pos: :pos: :pos: :pos:
A koj se smee koga nisto nema smesno ???
Znaes koj ??

не ова не држи вода...најмногу жртви беа христијани....

наци-идеологијата нема врска со религија.
Da taka e .
I vo Irak poveke se ubivat muslimanite.
No ova sakav da im kazam i na drugite.
Naci ideologija ne bira religija. Site se zrtvi.
No nivniot cilj e da na sekoj nacin da ja pravat islam kako teroristicka religija.
Toa e toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom