Дали знаете како се лечи...

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Еве ако има некоја болест, која знаете дека се лечи, но не знаете како, слободно прашајте, па да си помогнеме меѓу себе.
На пример, мене ме интересира како се лечи несоницата (не знам колку се смета за болест, но мене мие голем проблем)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
И јас имав распустов со тоа проблемии никако не можев да заспијам пред 3.
Секоја вечер играв на мобилен за да ми се уморат очите и после како бебе си заспивав, а колку само е штетно зрачењето...

Пробај да стануваш порано и ќе видиш како ќе ти се спие и пиј чаша пресно млеко навечер пред спиење. :)
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Rabotata e sto voopsto ne mozam da zaspijam, pa kamo li da stanam..
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Има различни типови на несоници, така да не би можела да ти кажам конкретен лек за твојата.
Прво треба да дознаеш поради кои причини ти се јавила за да може да ја лекуваш и искорениш на соодветен начин. :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Toпол чај пред спиење му е мајката, си знам по мене, чајче и спиење, ама сред ноќ ќе станеш да идеш у веце :pos2::smir:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Чај од камилица со мед.
Чаша топло млеко.
Или b-6.
:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако не помага сево ова погоре... 3 чаши ракија пред спиење. Одма ке заспиеш :)
Шала на страна. Чај од липа се препорачува за смирување, а и пробај да станеш во 8 од сабајле, издржи цел ден да не спиеш (ако можеш да работиш некоја физичка работа уште подобро), па ке видиш како ке ти се приспие во 11.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
.............депресијата? :( ќе умрам ептен ми е тешко неам среќа во ништо!
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
депресија еден совет, одете во природа и викајте, трчајте, пеете. кога ке се вратите дома ке бидете како нови:smir:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
.............депресијата? :( ќе умрам ептен ми е тешко неам среќа во ништо!
Obidi se negativnata energija da ja isfrlas od tebe. Ete kako sto ti preporacaa, trcaj, vo priroda, dzogiraj.
Mozes da zemes da pisuvas, pesni, prozni tekstovi, nekoi misli. Vo nikoj slucaj ne se povlekuvaj vo sebe, zasto taka depresijata ke te maci uste povekje. Obidi se da razgovaras so nekoj za ona sto ti tezi, ke bide malku polesno, pa moze i ke dobies sovet koj ke ti pomogne, nikogas ne se znae. :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Напи се кафе.... или не...

Кафето само мене ми помага за да заспијам....
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сети се кои работи те правеле среќна пред да почнеш да се чувствуваш вака и прави ги повторно.
Работата е што кога ќе се сетам на убави работи од детството ми иде да плачам :( На моменти си мислам дека ми треба лекарска помош!
Ама како што рече еден погоре.....да пишам пр песни, да пронајдам некоја занимација која ќе ме прави среќна...а за муабети и совети редовно правам со другарки, братучеди...ако немам некој за муабет пукам....:( thanks :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom