ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Абе незнам што малер сум ама нема да отидам да не си го изедам од Донка :nesum:
а да видиш и ти да пуштиш гласот ко јас пред некој ден ко заверував семестар како ќе се отрае...
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
а да видиш и ти да пуштиш гласот ко јас пред некој ден ко заверував семестар како ќе се отрае...
Ич не ми се оди да запишувам година само од неа дури не ми пукне филм да ја отерам кај што нетреба.Лечи комплекси на нас....не ја сфаќам климаксот би требало да и е поминат зошто стара е како библија:uvo:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Ич не ми се оди да запишувам година само од неа дури не ми пукне филм да ја отерам кај што нетреба.Лечи комплекси на нас....не ја сфаќам климаксот би требало да и е поминат зошто стара е како библија:uvo:
све се тоа болесници... на една лигла што ми предава облигационо и текнало да основа фан група на фејсбук тн облигационо право и ние да сме станеле фанови и таму да ни пишувала што ќе ни треба за домашна работа

на 20 години сеа треба домашна да пишувам... болести
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
све се тоа болесници... на една лигла што ми предава облигационо и текнало да основа фан група на фејсбук тн облигационо право и ние да сме станеле фанови и таму да ни пишувала што ќе ни треба за домашна работа

на 20 години сеа треба домашна да пишувам... болести
Добредојде во клубот две години не скапаа со домашни како првачиња :nesum:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
ај вака ако може да ми кажете шо како е со овие професори :))))
Историја на правото---Д-р Б.Поповска
Вовед во правото---Д-р Д.Тасковска
Социологија на правото----Д-р Ј.Бачовска
Економика----Д-р Т.Гроздановски
Jасна сега докторирала значи и право проф. инаку беше асистент. Добра е, не е лоша
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој да ми каже каде се наоѓа канцеларијата на д-р Данче Манолева - Митровска ?! Мислам дека е Стопанско право.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Дали ЕКТС некогаш работи? Цел ден тропав на вратата а никој немаше. Ни знам која група сум ни индекс не сум зел.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
ej go ima li nekoj rasporedot za praven faks- politicki nauki, nekoja budala si go odlepila i go zela
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали ЕКТС некогаш работи? Цел ден тропав на вратата а никој немаше. Ни знам која група сум ни индекс не сум зел.
Хм..види ЕКТС ти е посебна категорија, уште од сега ти кажувам ако имаш слаби живци да медитираш пред да идеш да ги бараш луѓето од ЕКТС. Многу поголема ти е шансата да ги најдеш низ ходници и у бифе отколку во канцеларија. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Имаш објавено групи надвор на прозорот, а внатре распоред...
Паа јас сум од втор уписен и уште ме нема на на која било листа. Ми рекоа само иди кај сакаш на предавање дур не излезе конечната листа.

ej go ima li nekoj rasporedot za praven faks- politicki nauki, nekoja budala si go odlepila i go zela
Еве го распоредот. http://www.pf.ukim.edu.mk/images/File/RASPORED za predavanja zimski semestar 2009-2010(1).doc
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
па иди си на предавање кај било ке ги видиш групите која поише ти се свиѓа иди после ке те стават у некоја ваљда иначе на политички си така ???
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
па иди си на предавање кај било ке ги видиш групите која поише ти се свиѓа иди после ке те стават у некоја ваљда иначе на политички си така ???
Политички сум. Денес бев на предавање со една група па би било добро со нив да си останам. Незнам дали можам така да си избрам?!
 
Член од
27 август 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Политички сум. Денес бев на предавање со една група па би било добро со нив да си останам. Незнам дали можам така да си избрам?!
Ako si bil od 8 do 10 i si imal Politicki teorii so mene si bil :D

Ja sum na politicki studii 2ra grupa
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ako si bil od 8 do 10 i si imal Politicki teorii so mene si bil :D

Ja sum na politicki studii 2ra grupa
Да, да али ти си сигурно од прв уписен и знаеш која група си и имаш и електронска картица. Ние од втор уписен ко сираци сме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom