Електронски книги

S

smart ass

Гостин
Добра тема, се поклопува со моево следно прашање. Доколку некој знае страна на која можам да ги најдам Discworld книгите од авторот Terry Pratchett во електронска верзија, би ве замолил да објави линк. Ќе ја има мојата бескрајна благодарност за возврат. :smir:
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=5202747

следи го линкот почекај 50-60 секунди и даунлоад автоматски почиња.
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Знае ли некој македонски е-книги каде има?
Или дали има некој да ми прати што искуцал?:kesa: Конкретно ги барам драмите од Горан Стефановски.:kesa:
 
H

HITCH

Гостин
Ми треба Lovers and Strangers Revisited by Robert Raymer ВЕ МОЛАМ кој може да ми ја најде и да ми прати линк по пп ФАЛА!!!!!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
За Македонцките работи од Мисирков ми треба во пдф.ако знае некој кај да ја најдам нека праќа линк...
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=5202747

следи го линкот почекај 50-60 секунди и даунлоад автоматски почиња.
Линков не работи ???
Ај ако ги имаш кажи ми пошто не ги наоѓам во електронска форма Новите од диск ворлд сериата ... А пак и старите да ги извам во подобра верзиа од тоа што го имам нема да е лошо .
 
S

smart ass

Гостин
Линков не работи ???
Ај ако ги имаш кажи ми пошто не ги наоѓам во електронска форма Новите од диск ворлд сериата ... А пак и старите да ги извам во подобра верзиа од тоа што го имам нема да е лошо .
Еве поново аплоадирав,најверојатно од тој линк макс тајмс е симнато.

еве пробај од овој сега аплоадирав.
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=5733624
 
H

HITCH

Гостин
Ми требаат барем 3 од овие книги, за дипломска ми се а јас немам ни една . ВЕ МОЛАМ ПОМОШ!!!!
- Solomon, Jon (2001). The Ancient World in the Cinema (Revised and Expanded Edition). Yale University Press.
- Nisbet, Gideon (2008). Ancient Greece in Film and Popular Culture, 2nd Revised edition. Bristol Phoenix Press
- Theodorakopoulos, Elena (2009). Ancient Rome at the Cinema: Story and Spectacle in Hollywood and Rome. Bristol Phoenix Press.
- Winkler, Martin M. (2001). Classical Myth and Culture in the Cinema. Oxford University Press
- Pomeroy, Arthur J. (2008). 'Then it was Destroyed by the Volcano': The ancient world in film and on television. Duckworth Publishers
- Winkler, Martin M. (2004). Gladiator: Film and History. Wiley-Blackwell Publishing
- Wyke, Maria (1997). Projecting the Past: Ancient Rome, Cinema and History. London: Routledge.
- Joshel, Sandra R., Malamud, Margaret & McGuire Donald T., Jr. (2005). Imperial Projections: Ancient Rome in Modern Popular Culture. The Johns Hopkins University Press.
- Silveira Cyrino, Monica (2005). Big Screen Rome. Wiley-Blackwell Publishing
- Winkler, Martin M. (2006). Troy: From Homer's Iliad to Hollywood Epic. Wiley-Blackwell Publishing
- Winkler, Martin M. (2006). Spartacus: Film and History. Wiley-Blackwell Publishing
- Elley, Derek (1984). The epic film: myth and history. Routledge & Kegan Paul
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Да не ја има некој електронска верзија Ангели и Демони од Ден Браун на македонски??
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Со што спуштате киги од google books имам едно програмче ама ми заглавува.

Joey напиша:
Со што спуштате киги од google books имам едно програмче ама ми заглавува.
Некој?
 
S

smart ass

Гостин
Член од
26 декември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
7
леле че можи некој да ја побара по некој страници за симнување книги "The Last Song" od Nicholas Sparks? јас ја имам барано ама никаде ја нема :(
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
19
ne znam kolku ke vi posluzi, no najdov edna super strana za simnuvanje e-knigi na srpskiili hrvatski.gi ima od site zanrovi.stranata e www.baneprevoz.com veruvajte super e.


Странава е бомба, само едно неможам или несакам да разберам. Како во страна за превоз со камиони типацов ставил линк за е книги. Али ипак има огромна збирка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom