Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

...МаКи...

Иван Карадак
Член од
26 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
9
На 6 саати ги менуваат ИП адресите, така да во врска со ова ништо неможеш да стореш :)

МММММ Момци, да не сте грешка случајно, јас колку што знам на 12 саати се мењава ip. :nesvest:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Хелп
Кога отворам некоја страна ова ми се појавува



А кога пишам 192.168.1.254 и кликнам Connect ми се појавува ова
btw ова не го пишувам од адслот

 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Хелп
Кога отворам некоја страна ова ми се појавува



А кога пишам 192.168.1.254 и кликнам Connect ми се појавува ова
btw ова не го пишувам од адслот

Ти или си го рестартирал рутерот, или си пробувал да го хакираш т.е. да си направеш свој рут акаунт. Ова што ти го покажува authentication failed е поради грешка во јузер/пасс. Ако имаш админски пристап можеш да го средиш, ако не јави се во техничка нека пратат екипа кај тебе. И јас се имам зафркнато вака
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Не бе не сум мењал ништо,порано вака ми правеше кога напраам Disable на мрежната кај шо ми е уклучен,али кога отидев Connect си работеше,а сеа не бива:toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мене првата слика ми се појавува кога ќе падне интернетот, после се реконектира и пак си е се нормално.
 
P

Princ

Гостин
Razor, DNS сервери на мрежната картичка од која се обидуваш да пристапиш на интернет кои ти се?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ок е сега го поправив,пасвордот бил избришан во конекцијата
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Drustvo po nekoe vreme surfanje na internet mi se REKONEKTIRA INTERNETOT .

Ako znae nekoj zosto neka pisi .... :D
Teufelchen kakov intenet imas? Ako imas kabelski di se diskonektira zatoa sto kabelski ima mnogu problemi no poleka gi resavaaat.ako imas on.net di se dickonektira oti spliterrot ne ti e pravilno staven procetaj vo upatstvoto.Ako imas adsl najveroatno mrezata ne ti e dobra ili mal problem:helou:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
a da ne znae nekoj kolku otprlika bara resursi i trosi, i dali e trial version 9??
Па симни го со торент и ќе можеш да ја активираш тријал верзијата ( 1 месец ). Ако најдеш валидна лиценца за него, уште подобро :toe:
 
B

Blacks

Гостин
Vaka sega ... Denes kupiv ruter za da povrzeme 3 kompjuteri i da imame internet :baeh: .. Kabelot od modemot odi do ruterot i od mreznite na nasite kompjuteri do ruterot. I potoa shto treba da se napravi? Treba li da se konfigurira ruterot ako nekoj znae pls help :D

Patem receno ruterot e roline so Usb print server...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
вака, мајстори, имам нет од Он нет и од пред некој ден почна да ми шушти телефонската линија, тогаш имам интернет
али се дешава у денот да линијата на телефонот е добро и се најнормално со телефонската линија, али да неам интернет
до што може да е, може да е до мрежниот кабел? ФАЛА !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom