Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
21 јуни 2007
Мислења
71
Поени од реакции
2
Pomos

Zdravo na site.
Ne sum redoven clen na Kajgana forumot i se izvinuvam sto gi prekrsuvam pravilata sto otvaram nova tema so tolki malce moi postovi no mi treba vasa pomos ili sovet.
Baram nekoj Makedonski ili stranski hosting kade sto se placa mnogu eftino.
Ne mi e potrebno da ima mnogu Prostor za fajlovi samo sakam da ima povece bandwit znaci da ne bide 1 gb . Se nadevam nekoj od clenovite mozebi ima Firma za Hosting.
Vidov nekolku paketi od Mkhost ama ne mi se dopagjaat.
Se mislam da platam do 500 den max.
Se nadevam deka Moderatorite nema da ja izbrisat ovaa tema .
Pa pomognete.
Srecna Nova Godina I Srecni Praznici.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
87
Поени од реакции
0
Question????????
Imam adsl konekcija preku modem na makedonski telekomunikacii koj funkcionira ok. Sakam da napravam doma wireless mreza i zemav wireless adsl ruter Linksys wrt54gc ver2.0.
Neznam dali mora modemot da ostane i da go konektiram so ruterot pa posle da baram konekcija preku laptop i ako e taka kako da ja napravam konekcijata ili da se preskokne modemot ama togas nema kade da ja priklucam telefonskata linija????????? Inace imam isdn linija i vo nt koloto ima mrezna konekcija, moze li od NT vo ruter pa da se konektira???
 
P

Princ

Гостин
Прашањава не ми се јасни, ама ај ќе ја играм твојата игра...
Ако го надградиш firmware-от нема да се случи ништо лошо. Ќе покриеш некоја дупка, ќе добиеш некоја екстра опција... Слично како кога ќе ставиш понов оперативен систем.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Прашањава не ми се јасни, ама ај ќе ја играм твојата игра...
Ако го надградиш firmware-от нема да се случи ништо лошо. Ќе покриеш некоја дупка, ќе добиеш некоја екстра опција... Слично како кога ќе ставиш понов оперативен систем.
Добро, јасно ми е, фала многу. :)
 
Член од
6 април 2006
Мислења
87
Поени од реакции
0
Question????????
Imam adsl konekcija preku modem na makedonski telekomunikacii koj funkcionira ok. Sakam da napravam doma wireless mreza i zemav wireless adsl ruter Linksys wrt54gc ver2.0.
Neznam dali mora modemot da ostane i da go konektiram so ruterot pa posle da baram konekcija preku laptop i ako e taka kako da ja napravam konekcijata ili da se preskokne modemot ama togas nema kade da ja priklucam telefonskata linija????????? Inace imam isdn linija i vo nt koloto ima mrezna konekcija, moze li od NT vo ruter pa da se konektira???
Prasanjevo e od vcera ama nema nikoj so odgovor???????????
Inace razbrav deka mora da bidat i modemot i ruterot povrzani, uspeav da se zakacam na ruterot bezicno ama nemozam da dobijam internet preku modemot. Ima nekoja zaebancija ama nemozam da ja otkrijam.

Ima nekoj sto znae??????????????
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
e sega mijata maka
So komsijata sme staeni u mreza so ruter i se si e super toj ima net ama jas nego gledam ima namesteno shere ama nemozam da vlezam kaj nego care
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
e sega mijata maka
So komsijata sme staeni u mreza so ruter i se si e super toj ima net ama jas nego gledam ima namesteno shere ama nemozam da vlezam kaj nego care
Побарај по темава сигурно преку 10 пати е одговорено истово прашање
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Знае ли некој сајт каде што можам да си направам smiley???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom