Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
300? нели треба пола на почеток? пола е 200 е :)
Да, извини заборавив дека вие сте со нови цени...:)))

Како и да е ти си знаеш колку треба да платиш...важно сите уплатници важат и за тие со кофинансирање...позз :))
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Да, извини заборавив дека вие сте со нови цени...:)))

Како и да е ти си знаеш колку треба да платиш...важно сите уплатници важат и за тие со кофинансирање...позз :))
А треба нешо да попунам таму нели?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А треба нешо да попунам таму нели?
Па треба нормално, пишува таму, ќе прочиташ и ќе запишеш... Ако незнаеш како, прашај некој од постарите колеги околу тебе и ќе ти кажат...
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Провери на сајтот на ФЕИТ. За секој предмет има и ПДФ план-распоред за активности и содржини што се обработуваат по тој предмет. :)
Знам ги видов ама не се баш од помош, како и да е прочачкав низ интернетов и од прилика видов што се учи. Фала у секој случај.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Другар и мене ме интересира за тој предмет, ке можеш да ми кажеш нешто повеке за него ако веке имаш добиено информации за него ... :)

--- надополнето ---

Другар и мене ме интересира за тој предмет, ке можеш да ми кажеш нешто повеке за него ако веке имаш добиено информации за него ...
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Другар и мене ме интересира за тој предмет, ке можеш да ми кажеш нешто повеке за него ако веке имаш добиено информации за него ... :)
http://www.google.com/search?q=formal+languages&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

еве, ја од тука фатив да читам. Не знам што точно предаваат кај нас али сигурно има врска со ова. Колку што укопчав, предметот би требало да ни ја каже "граматиката" у програмските јазици и општо како функционираат јазиците, нивната врска со компајлерот, работата на компајлерот и такви ствари.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
ОК фала во секој случај, инаку за него се одлуче претепоставувам ... или сепак ООС :)
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
74
Поени од реакции
1
добре бе луѓе кога ќе има распоред ? и индексите кога ќе ги даваат?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
За индексите има време:)
А распоред би требало денес утре... Валјда нема да се ретардирани како што знаат во среда сабалје да објават...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
[FONT=&quot]На ден 16.09.2010 година (четврток) во [/FONT][FONT=&quot]10.00 [/FONT][FONT=&quot]часот во Амфитеатарот на ФЕИТ ќе се одржи првиот свечен час за студентите на ФЕИТ од прва година година од академската 2010/2011 година. На овој свечен час на новите студенти ќе им бидат доделени индексите, и тоа по азбучен ред, земајќи го во предвид презимето на студентите.


Лицемери еј :) А најверојатно од 20ти ќе почнеме со предавања, зашто 15ти е во Борис Трајковски, 16ти во АМФ, а 17ти е петок :)
[/FONT]
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Еј за упис коа ке идам утре, треба да си купам индекс и студентска легитимација а пријавен лист(дупли) и единечен лист(статички) за запишување има таму нели?? :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Еј за упис коа ке идам утре, треба да си купам индекс и студентска легитимација а пријавен лист(дупли) и единечен лист(статички) за запишување има таму нели?? :)
имаше на прв уписен..
би требало да има пак
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И што, у Борис Трајковски ќе идам само Елена да ја слушам? :D
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
И распоредот оваа недела само за петок ќе важи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom