Факултет за Електротехника и информациски технологии

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Kолеги овие димензии на фотографиите во инчи ли се?

(две фотографии со димензии 3,5 х 4,5 и една со димензии 2 х 3)

Ги мерам сега сликите од матура и никако не ми се согласуваат со овие бројли, ни во инли ни ви центиметри:toe:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Индекс може да се земе од книжара или од факултет? Да не прават после проблеми па два индекса да купувам :toe:
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
665
Поени од реакции
334
Kолеги овие димензии на фотографиите во инчи ли се?

(две фотографии со димензии 3,5 х 4,5 и една со димензии 2 х 3)

Ги мерам сега сликите од матура и никако не ми се согласуваат со овие бројли, ни во инли ни ви центиметри:toe:
епа нема да те примат , брзо сликај се во метеор!!!!!

значи нема везе какви се сликте само да се залепат ( и малце ке си ги сецнес де ако треба) хахаха
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
Можи некој да дешифрира како се пополнуват уплатнициве? Во соопштението пиши нешто депонент, трезорска сметка, трезорска подсметка....на уплатнициве таква работа нема....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Можи некој да дешифрира како се пополнуват уплатнициве? Во соопштението пиши нешто депонент, трезорска сметка, трезорска подсметка....на уплатнициве таква работа нема....
stay put, ќе ти сликам сеа.






Радувајте се :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
фала колега јур а лајф сејвер :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Напомена, ова е за приватна квота и ИНФО тригодишниот смер.
За државна мислам дека е исто само што место 12.240,00 се уплаќа 6.120,00
Али провери си :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
stay put, ќе ти сликам сеа.
...



Радувајте се :)
Ај првите три уплатници се зимаат од пошта/банка, а оваа четвртава - плавата? Сега дознав дека таа морало да биде плава... глупости :tapp:
 
T

Tetro

Гостин
Ај првите три уплатници се зимаат од пошта/банка, а оваа четвртава - плавата? Сега дознав дека таа морало да биде плава... глупости :tapp:
првите ти се ПП-50, а последната ПП-10, исто ја има насекаде: банка, пошта, книжарница, трафика,.... :tapp:
 
I

Intex

Гостин
Досаден сум со прашања, ама ми грее под нозете дека за година дена идам на факултет, па .... you know.:)

Шо мислење имате за ИНФО? Може да се најде работа со него? Постручен програмер си со него, отколку со четиригодишните струки (дека нели таму има и електро предмети многу)? Вие ги преферирате четири или тригодишните струки? Фала.:)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Досаден сум со прашања, ама ми грее под нозете дека за година дена идам на факултет, па .... you know.:)

Шо мислење имате за ИНФО? Може да се најде работа со него? Постручен програмер си со него, отколку со четиригодишните струки (дека нели таму има и електро предмети многу)? Вие ги преферирате четири или тригодишните струки? Фала.:)
Ако сакаш да станеш само програмер, не ти треба ни ИКИ, ни ИНФО. Батали електро и запиши се на некој курс и за година дена си програмер со тапија.

Четири години учиш за да станеш инженер, а не програмер. Ако ти е тоа целта, ќе губиш само време и нерви толку години.
ИНФО ти е опција да станеш програмер, а да изгубиш една година помалку...

Ако мислиш оти те бива, и ако имаш храброст, запиши се на ИКИ. ИНФО може да ти биде план Б, ама во никој случај не е исто. Ќе ми се налутат сега колегите од ИНФО, ама едноставно за 3 години не можеш да научиш се’ за компјутерот. Не оти за 4 ќе научиш се, ама подруго е... Арно било на времето Електро 9 семестри...

А за работа... не знам, уште не сум стигнал до таму... Ама сите што завршуваат на време на ИКИ, брзо наоѓаат работа. Барем тие со просек над 6,нешто.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Јас лично, ги преферирам 4 годишните студии, 3+2 системите се направени за правење пари. 3 години нормална партиципација + 2000 евра за мастер. Со ИНФО ќе изгубиш и повеќе време (5 години), нема ни работа за тие со три годишни студии, така и на правен факултет ги заебаа. Мора мастер, мора 2000 евра. Ако ти иде математика-физика, без размислување иди на ИКИ, КСИА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom