Нова ГОДИНА - леле шо ќе облечам?

Статус
Затворена за нови мислења.

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Добро,си раскажавте се шо требаше? Или уште некој виц фали?
Браво,ај сеа бек ту топик.



Јас оваа година за разлика од претходните ич не се замарам.
Културно излегов и купив неколку практични работи кои ќе ми се најдат и потаму и воопшто не се вклопуваат во типичниот битолски новогодишен кичерај. :pipi:
Темни фармерки,заоблени црни балетанки, сиво-црно карирано сако и лилаво-циклама или темнозелен топ,туника веројатно. Ете то. :pletalka:


Да бе ,,Умри машки,, тројката ке го дат на прва.:vozbud:зато и јас дома останвам.

Инаку он топик: Јас пак многу се замарам, поготово оваа година па ептем само таму ми е памето, само на то мислам, не знам шо ке се прај...:)
Паше,не се замарај,не ја троши енергијата таму. Ќе ти треба да ја потрошиш за убо да си поминиш. :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
За Нова Година си купив нови трењерки од Шутка, утре ќе одам по патики Nike. И една трака за на глава од тие по 90 денара на пазар. :pos:

Се зезам. Ич не се замарам за облека за нова година, увек идам онака casual. Као секојдневно низ град или ноќно искачање. :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Tака де, ама јас пошто не се мачам да изгледам убо во текот на цела година, му го посветувам вниманието на овај ден само.

Глупости. Ако сакаш да изгледаш малце поубо за Нова Година не значи дека не се средваш, а уште помалце дека се мачиш..
Добро девојко ти читаш убаво или не???

Не реков дека се мачиш или не се средуваш за Нова година за да изгледаш малку поубаво. Реков дека не се замарам, впрочем како и повеќето од она што прочитав. Значи ќе се замарам онолку колку што се замарам за секое излегување на кафе или во град.

Значи не те познавам лично, во ред е да бидеш среден постојано го почитувам тоа:). Едноставно муабетот поради кој те цитирав беше дека постојат поединци кои кога е некој настан, прослава вложуваат максимум, а инаку се шетаат доста несредени.:)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
ехееее ко бев помал за секоја вечер купвев да сум во различно облечен .... сега ми е гајле ( нормално нема во пижами да одам ) што да е убо да ми стои :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.426
Поени од реакции
47.127
Лани ништо не купив ме мрзеше да искачам пошто стварно не се иде по дуќаниве ова време намаленија,гужва не се трпи сите се пикат ко слепци да не им снема нешто.Оваа година ке треба да набавам некој џемпер бесен онака да заличам за празнициве или може и некоја кошула деверска да купам ми се засвиѓа да носам.
Во секој случј што и да се купи ке се носи редовно после
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Шо ќе носите за нова година???? Купивте уште немојте да се решите хехееееееее НЕШТО фармерчиња и ке го опнам капутон со некоја добра кошула хехе
weweeeeeeeee:vozbud:нова година wow 4ove4e
Ама баш ич не се замарам:wink:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не се преоптеретувам со шопинг во 5 до 12 специјално за пречекот на новата година.
Ептен ми е дебилно, по продавницине не можеш да се разминеш, во трговски “џган пипл“, едноставно не го можам тоа.
Плус, сегде покачени цени зашто приметиле дека повеќето навалуваат тогаш да купуваат.

Додека сите доживуваат нервни сломови и ептен и придаваат на значење на гардеробата што ќе ја носат, јас ќе си одмарам.

Ама ок, некои сакаат посебно убаво да изгледаат таа вечер... ху ем ај ту џаџ?:toe:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
wtf!!!!која нова година:uvo:
немам купувано со специјална намера за нова година ниту пак имам намера.ако купам нешо сигурно би било поради тоа шо ми недостига во мојот шкаф...а да излезам да се акам по продавници нема шанса со таква намера.
сепак секој како шо си сака!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Едноставно, убаво и поразлична од сите. Мислам дека оваа година ама сите ќе бидат во виолетово и зелено темно. СИТЕ! Барем кај нас по продавнициве сето е во овие две бои.

И јас исто како и Тамара се замарамсо тоа како ќе изгледам. Сакам да изгледам убаво и необично. Од утре па цела недела ќе шетам да видам шо има... Се надевам ќе се пронајди нешто!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
си купив едни фармерки од тимберленд пошто мноооооогу ми се свиѓаа, и сега пошто не ми останаа пари, ќе си купам едно џемперче од зелено пазарче и ќе си се радувам на фармерките :) а и не се замарам многу-многу како ќе се облечам за нова година, само да е нешто културно, пристојно, да не се тренерки.. :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.506
Поени од реакции
2.638
Не се замарам многу како ке се облечам како и секад кога излегувам во град така и таа вечер ке бидам изгледа.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас си се спремив :) кошулќе црно со сако со фармерчиња си се подновив :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Си спремив две варијанти-црно кратко фустанче без прерамки со бела сатенска лента под градите, црни штиклички салонки, и неизбежните црвени детали-часовник, ланче и кармин. Косата-ќе ја обновам апла црната боја, може ќе ја скастрам малку, за построг изглед.

Втората варијанта ми е едно преубаво сиво-сребренкасно фустанче со гол грб, црвени штикли и гореспоменатите црвени детали.

Секад се замарам со гардероба, шут ми.:icon_lol:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Нешто кежуал :pos: фармерче,кошулче...може и палтенцето да си го земам...некако ми се вклопува во клаберскиот дочек :je: :party3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom