Хипхоп културата надвор од нашите граници

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сите зимаат, не реков дека не, и затоа еден се појави кој јавно признава во името на сите кои сеуште ја љубат музиката заради тоа што е, а не заради материјалната сатисфакција, и песнава е баш на место, затоа Hip Hop is dead.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
само што тогаш правеа со цел да потенцираат одредени работи и начинот на живот а парите сами по себе им доаѓаа за разлика од денес каде прва цел се парите (за комерцијалниве имиња зборам) па после се околу нив.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Нејќам баш, конкретно баш на тебе да ти објаснувам, така да кога би ги преслушал тие 20+ аблуми и микстејпови, плус кај има гостувано и целата историја на Nas дојди и пак напиши го тоа што имаш напишано. :wink:
Да го постирам пофторно истото прашање, или да преформулирам дека се работи конкретно за песната?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Да го постирам пофторно истото прашање, или да преформулирам дека се работи конкретно за песната?
Ај ако не па, преслушај ја фино песната, симни си текст4е и се надевам ќе ја разбереш, стај си го увото до звучникот и анализирај. Драматизирањето што (воедно) го нема ти ја олеснува работата.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Комерцијалистите се знај за што работат...за нивен личен профит и да се препуцаваат кој е побогат..Додека овие другите сепак придонесуваат нешто за хип хопот кои ние не сме во можност да го следиме тоа
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ај ако не па, преслушај ја фино песната, симни си текст4е и се надевам ќе ја разбереш, стај си го увото до звучникот и анализирај. Драматизирањето што (воедно) го нема ти ја олеснува работата.
ЗНАЧИ, да ти го пофторам пак прашањето, или да ти објаснувам дека не зборам, ама воопшто за текстот.
У рапот е битен, многу, најмногу. Али има и споредни ствари без кој песната ќе биде тапа.
Така, да, дали ќе бидеш фин да ми одговориш на прашањето, или ќе продолжиш да изиграваш курац ипол покажуваќи основно незнаење за поимот музика?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
ЗНАЧИ, да ти го пофторам пак прашањето, или да ти објаснувам дека не зборам, ама воопшто за текстот.
У рапот е битен, многу, најмногу. Али има и споредни ствари без кој песната ќе биде тапа.
Така, да, дали ќе бидеш фин да ми одговориш на прашањето, или ќе продолжиш да изиграваш курац ипол покажуваќи основно незнаење за поимот музика?
Абе ај иди лечи се, сите ние немаме поима ти се знаеш? Дај одје*и веќе не се поднесуваш! Ако ти се пишува, пишувај не туку ми се прави Чак Норис!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Абе ај иди лечи се, сите ние немаме поима ти се знаеш? Дај одје*и веќе не се поднесуваш! Ако ти се пишува, пишувај не туку ми се прави Чак Норис!
Одлично, јас поставив многу нормално, просто прашање, на кое се одговара и 2 реда муабет, али јебеш га, очигледно треба да го образожувам у 3 поста..

П.С: Многу е тапа да си стереотипен.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
:pos2::pos2:Ете ти сега кавги...Абе луѓе оти незнаете да правите асолен муабет без карање?Чоекот праша и сака да добие одговор и што е тука расправиата?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
ЗНАЧИ, да ти го пофторам пак прашањето, или да ти објаснувам дека не зборам, ама воопшто за текстот.
У рапот е битен, многу, најмногу. Али има и споредни ствари без кој песната ќе биде тапа.
Така, да, дали ќе бидеш фин да ми одговориш на прашањето, или ќе продолжиш да изиграваш курац ипол покажуваќи основно незнаење за поимот музика?
Со другар ти ArhangelOfDeath и FallenAngel во тројка можете да се седнете и да попувате дека нешто разбирате (во случајов од музикава), не се прај ногу курназ и сезнајко, пушти си нешто што ти прија на твои уши и одмарај. А за драматизирањето/емоциите.. секој со свој начин на изразување, во случајов ни малку не ме изненадува Nas со неговата умешност.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Еве слушни една многу добра песна од Nas - One Mic..
Искоментирај брат :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Со другар ти ArhangelOfDeath и FallenAngel во тројка можете да се седнете и да попувате дека нешто разбирате (во случајов од музикава), не се прај ногу курназ и сезнајко, пушти си нешто што ти прија на твои уши и одмарај. А за драматизирањето/емоциите.. секој со свој начин на изразување, во случајов ни малку не ме изненадува Nas со неговата умешност.
Тоа ќе им биде најдобро да седнат тројцата некаде... и да се караат за тоа кој е најдобар рапер и дали постои таков :pos:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Со другар ти ArhangelOfDeath и FallenAngel во тројка можете да се седнете и да попувате дека нешто разбирате (во случајов од музикава), не се прај ногу курназ и сезнајко, пушти си нешто што ти прија на твои уши и одмарај. А за драматизирањето/емоциите.. секој со свој начин на изразување, во случајов ни малку не ме изненадува Nas со неговата умешност.

No further questions.



P.s: Слушам дупло поише DnB/Dubstep одколку Метал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom