Хипхоп културата надвор од нашите граници

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
така е братче.... најбоље ќе биде сега на 13ти... а и ќе има изненадувања од страна на изведувачите... нешто ваму таму... хаха ...:vozbud:
очекувам најдобра свирка досега ....:wink:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
О боже , човек ви објаснува работи и ништо..
Слушам рап како прво , ама олдскул и хороркор рап само .
И bad_copyz ако не го свати постот твое си е . Јас не реков дека металот е подобар од рапот или нешто такво (макар да музички е , ама станува збор за лично мислење) туку реков дека не е дерење и трескање од земја како што ти го нарече. Само коментирав на делот дека рапот е рецитирање бидејќи рапот е поезија , создаден е како поезија и претставуван е како поезија. Ако не го сваќаш ова како комплимент (во однос на музиката) незнам што би требало да биде комплимент.
ова се однесува на двајцата,се карате без врска сакате да докажете дека сте во право,тоа е ок!секој има право на свое мисленје но вие изгледа не знаете да ја почитувате музиката,секоја музика мора да се цени иако не ви се свига некој влошиле труд и пот за нивното мало слатко задоволство да биде извадено и чуено,затоа ке ви го кажам само ова:
НАУЧЕТЕ ДА ЦЕНИТЕ...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
ова се однесува на двајцата,се карате без врска сакате да докажете дека сте во право,тоа е ок!секој има право на свое мисленје но вие изгледа не знаете да ја почитувате музиката,секоја музика мора да се цени иако не ви се свига некој влошиле труд и пот за нивното мало слатко задоволство да биде извадено и чуено,затоа ке ви го кажам само ова:
НАУЧЕТЕ ДА ЦЕНИТЕ...
Ubav post, moram da priznaam..sosema se slagam so tebe..sosema..
Ama, pak, nemoj da mislish deka sekoj post so kontra mislenje e karanje..samo diskutiraat.

I, stvarno ve bendisuva EJ SINDI!? :( ..
Ne, ostaj sho ne sum meraklija po rap..ama..eh sindi? :(
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
koga sme kaj ej sindi mislam deka se vika nzs grupata iako slusam i sakam rap nekako ne mi e po kejf ali ima vreme da se dokaze ponovi se na scenata nzs:toe:(mislam)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
3
Брат СИНДИ ко човек го поштувам ама ко артист јокккккк,сепак ЕЈ СИНДИИИ.......:tapp:
ВО ПРАВО СИ СЕ ВИКААТ НЗС...ПА НЕ СЕ БАШ НОВИ НО ДА ТРЕБА ДА РАБОТАТ УШТЕ МНОГУ БРАТ,СЕПАК ДЕНЕС СО РАПОВ НЕКАКО ЛОШО ТРГНА ЗА СИТЕ НАС,АМА СЕ РАБОТИ ЗА МУЗИКА ОД ДУША И МОРА ДА ИЗДРЖИМЕ...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Брат СИНДИ ко човек го поштувам ама ко артист јокккккк,сепак ЕЈ СИНДИИИ.......:tapp:
ВО ПРАВО СИ СЕ ВИКААТ НЗС...ПА НЕ СЕ БАШ НОВИ НО ДА ТРЕБА ДА РАБОТАТ УШТЕ МНОГУ БРАТ,СЕПАК ДЕНЕС СО РАПОВ НЕКАКО ЛОШО ТРГНА ЗА СИТЕ НАС,АМА СЕ РАБОТИ ЗА МУЗИКА ОД ДУША И МОРА ДА ИЗДРЖИМЕ...
Ех Синди.. е трака ..малку постара...но оттогаш Синди има сам..не како НЗС (најдобри за секогаш :pos2:)..неколку траки.. и според мене.. се доволно добри.. сум ги пуштал по дома.. хаха :)
а исто да се доврзам... точно е.. мора да се почитува секој жарн на музика.. зашто некој се мачи тоа да го направи и го почитува тоа.. а ти да му кажуваш што е како е со неговата музика.. не вреди ... така да све освен турбо фолк.. почитувам дека е музика .. се надевам и обратно рапот добива респект и сваќање :smir:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
16 godishno dete, ednostavno nema pominato dovolno niz zhivotot za da napravi ubav rap lirik.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
16 godishno dete, ednostavno nema pominato dovolno niz zhivotot za da napravi ubav rap lirik.
Jас мислам... не е важно колкав си.. туку што имаш минато и како го имаш поминато животот... тоа е најважното... :smir:
а има некои и што имаат само среќни моменти... и затоа праат траки... весели све цело време... значи малку е и до црпката колку ти фаќа... ако не ти собира нишо у мозок... жабе .. и биди пред умирање нема лирика да ти текне хахаха...
а сепак доволно е потребно да се случи.. за да имаш квалитетни лирики.. а највеќе се вежба тоа со пишување што повеќе и повеќе... така ќе се оформуваш и ќе ти бидат подобри текстовите:helou:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
3
Ubav post, moram da priznaam..sosema se slagam so tebe..sosema..
Ama, pak, nemoj da mislish deka sekoj post so kontra mislenje e karanje..samo diskutiraat.

I, stvarno ve bendisuva EJ SINDI!? :( ..
Ne, ostaj sho ne sum meraklija po rap..ama..eh sindi? :(
Слушам рап али Синди нееееееее никад него нема да го слусам:toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Jас мислам... не е важно колкав си.. туку што имаш минато и како го имаш поминато животот... тоа е најважното... :smir:
а има некои и што имаат само среќни моменти... и затоа праат траки... весели све цело време... значи малку е и до црпката колку ти фаќа... ако не ти собира нишо у мозок... жабе .. и биди пред умирање нема лирика да ти текне хахаха...
а сепак доволно е потребно да се случи.. за да имаш квалитетни лирики.. а највеќе се вежба тоа со пишување што повеќе и повеќе... така ќе се оформуваш и ќе ти бидат подобри текстовите:helou:
Najdobri liriki se praat koa drugarite se iskreni, i ne ti laskaat.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Najdobri liriki se praat koa drugarite se iskreni, i ne ti laskaat.
хаха... па незнам... тоа не зависи више до тебе... до чоекот... тоа зависи од какво друштво има хаха... ако имаш такви гзолижачи да ги кажам... не ќе да е добро... ама не верувам дека треба да се метнеш на тоа што тие ти кажуваат туку... да пишуваш сам и да си глеаш свој пут... пиши го денес... утре читај... ако ти се свиѓа уште... хаха .. ваљда добро си пишал :pos2:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
текст(lyrics) од песната Juice-Beli grom anyone
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Брате... не ја знам траката ноо... побарав ... и очигледно е овој лирикс од таа трака....
Golf kec gti, golf 2 gti, golf 3 gti..

Prvo ubacim kljuc okrenem krug da benzinska pumpa odradi….. To je ubica kada napravi svaba i posle 20 godina svaka masina mu je slaba....1.8 16v usis* 2000 sve je stegnuto na trapu gorivo samo na slapu, na haubi buseni osiguraci momo volan rolan i l podizaci beli grom je na ulici beli grom je stigao.. dali vidis kako prasinu sad je digao.. beli grom cuje se sve jace temperatura mog motula skace... tdi-jevi, gti-ijevi, sb ugradnja gasa jer mnogo pije mi, od danka imam felne i 4 nove gume kad se potpisem svako da me razume....

Volim kada jako dajem gas, volim kada pacijenti ostaju iza nas, volim kada moj auto tako jako bruji volim kada motor preko 7soma zuji.. dal je prednja ili zadnja vuca u svakoj krivini vuce se rucna, moj auto u krivini kao pegla lezi ispod haube besan pas rezi... ovih dana obisli smo razne otpade ocu opruge i amortizere cekamo po mesec dva da stigne nesto dekrvo* imaju samo neke leseve dizele..

Zato brate ti nemoj da se kurcis, na semaforu dzabe ti se mucis
kao dajes gas i bacas mrki pogled kad upali se zeleno treba ce ti dvogled
jer moj auto mnogo konja ima prva potpis druga i u oblaku si dima..
zato kad me vidis bolje bezi od mene ja sam narkoman, benzin tece mi kroz vene

Razbijam blokadu od 8 soma, oseti snagu beloga groma, 16 ventila gti, juice i strele znaju nas svi..

Pravi sam sreckovic jer tu je Petrovic ceo sparkov program u golfa je dodat a u auto centru Boban bice odan ko konan... gsi je zmaj ali gti ga drzi jebiga brate zna se ko je brzi, svi ga gledaju tu nema foliranja ni jedan dan nesme da prodje bez poliranja.. po neki vr6 ume jace da prasi gti kolona stize pozdravlja i tapsi* razbijam blokadu od 8soma
oseti snagu beloga groma, 16 ventila gti ......

Izduva grana od gasova sija svakog dana startuje murija neznaju sta se ispod haube krije opasna masina sve po gradu brije.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom