Хипхоп културата надвор од нашите граници

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Oнаа стекната слава или барем лажна и илузионистичка слава во главата на тие што мислат дека постигнале нешто, а најчесто се фаци што постигнале ништо обично своето име и својот ТАКАНАРЕЧЕН напредок во рапот го ставаат пред рапот и го губат и ако некогаш го имале знаењето и познавањето на истиот.

Uh fenomenalen opis za deneshnive raperi.Bravo za ova,zatoa sekogash ke slusam rap (nema da letam vo oblaci so sonot za MTV Adria)i celata kolekcija ke ja cuvam za sinot (ako bog mi dade da go imam) i ke mu ja dadam da uziva kako shto jas a eve i ti si uzivash..ei ne mi se veruva deka vakov opis za deneshnive raperi ke chuev od prvo Devojka a vtoro od 15 godishen youngster.Ej ova me podseti na Youngstaz!!Gi znae6 Da Youngstaz a??Ako ne gi znaesh addnime na msn ke ti pratam linkovi da chuesh rap od 15 godishni raperchinja sho rapuvale vo 1993 godina i Shyheim ke ti go pratam na 13 godini da videsh shto pravil.Mislam deka ke ti se dopadnat,normalno ako sakash underground hardcore funk rap.
;-)
Мислам сум ги чула тие дечките а тој Shyheim сто посто сум го чула.. Моментално слушам повеќе откачени фацки како Necro, R.A. The Rugged Man, Twiztid, Ill Bill.. Знам да забегам и со друго ама моментално ова ми е да речеме ин и им ги преслушувам дискографиите зошто поштуем така за мене поискулирано рапче.. Знам дека се Хорор Кор и повеќе спаѓаат во потешко и за многумина ЛОШО рапче, ама не навлегувам во таквите песни многу длабоко така да многу искулирани ми се мене за слушање, онака ги слушам површно за да не испадне како што многупати ми имаат кажано.. Место да уживам во музиката таа да ужива во моето уништување..
Иначе описот за денешниве рапери е само искреност.. Пошто така е. Секој вика дека нема да заврши така, а на крајот се се сведува на тоа. И сите завршуваат како дигнати, пропаднати дечишта со празни амбиции..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Имам порака во дел од текстовите, но чекам нешто што е побитно за снимање.. ПОГОЛЕМА ЖЕЛБА за истото.. Треба сама да си ја створам но незнам и колку сакам.. Иначе да те поправам ја сум од Скопје не сум од Битола, али знаеш мислам дека широко на машко изгледа топ.. Ама на женско некако не ми иде, онака знам да облечам ЕПТЕН РЕТКО еднаш у годината што се вика ама не е тоа тоа.. Се носам во тесно затоа што многу боље се осеќам така. Иначе и претпоставувам дека во Рапот е во мојте вени е се вистина порано ја слушав и премногу псната ама како што кажав и погоре неможам да се пронајдам во песната, ги претставува девојките во рапот, нашето сјебано општество но не и мене. Ја поштуем, исто како и девојките, ја слушам и топ е, ама не сум тоа јас. Не ни пишувам таков вид на текстови воопшто.
normalno sekoj si ima svoj stil.Ama nema veza toa dali shiroko e za zenski i maski.Ok da izgleda top za mashki ama jas koga ke ja videv Ana od no exit maleee bev pomal mozebi ama ebati tipkata koga ja videshe abe smrdeshe na rap majka mu stara.Epten abe nemam zborovi za devojkata.Iskulirana,premnogu pametna,fina,kulturna Down to Earth i taka nataka.Nemam losh zbor za nea ja sakam bravo i pozdrav za nea sepak e daleku u deutschland e.Ha a vikash od skopje a???E da nemash bitolski koreni a?hahah se mislev deka si od bt nemam pojma zasho ama nema veza.E konecno so nekoj da si chatuvam tuka na forumov.Wannabemceez e isto taka OK decko.Bravo za nego slusha rap poveke od 10 godini samo taka.Znachi si postar taka?Nekade nakaj 25 mu davam ;-).I eve te i tebe tuka so koj ke si chatuvame ama najmnogu bi sakal da ti pratam nekoe underlow albumche za da si uzivash at home ;-)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Мислам сум ги чула тие дечките а тој Shyheim сто посто сум го чула.. Моментално слушам повеќе откачени фацки како Necro, R.A. The Rugged Man, Twiztid, Ill Bill.. Знам да забегам и со друго ама моментално ова ми е да речеме ин и им ги преслушувам дискографиите зошто поштуем така за мене поискулирано рапче.. Знам дека се Хорор Кор и повеќе спаѓаат во потешко и за многумина ЛОШО рапче, ама не навлегувам во таквите песни многу длабоко така да многу искулирани ми се мене за слушање, онака ги слушам површно за да не испадне како што многупати ми имаат кажано.. Место да уживам во музиката таа да ужива во моето уништување..
Иначе описот за денешниве рапери е само искреност.. Пошто така е. Секој вика дека нема да заврши така, а на крајот се се сведува на тоа. И сите завршуваат како дигнати, пропаднати дечишта со празни амбиции..
Greshka.Nitu eden rap stil nema da te odnese do propast.NITU EDEN!A horodcore ima mnoooogu malku artisti.Nekade 15 artisti.Sve drugo e Hardcore Rap,Hardcore Funk Rap,Funky Rap,Intelegent Rap i drugi stilovi ama najmnogu mi leze mene a veruvam i na tebe ke ti leze Funky Hardcore Underground Rap koj e fuzija od jazz tvrda produkcija i teshka lirika...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ќе ми пратиш околу 2 ќе влезам на мсн може?
Иначе Wannabemceez има 22 не 25..
:D
Поздравче ќе прајме на мсн муабет
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Greshka.Nitu eden rap stil nema da te odnese do propast.NITU EDEN!A horodcore ima mnoooogu malku artisti.Nekade 15 artisti.Sve drugo e Hardcore Rap,Hardcore Funk Rap,Funky Rap,Intelegent Rap i drugi stilovi ama najmnogu mi leze mene a veruvam i na tebe ke ti leze Funky Hardcore Underground Rap koj e fuzija od jazz tvrda produkcija i teshka lirika...
Знам дека има малку ХорорКор артисти, ама ипак и многумина од тие што забегале гадно по нивната музика и те како се свеле на нула карактерно.. Зборувам за длабоко навлегување во музиката нели..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Знам дека има малку ХорорКор артисти, ама ипак и многумина од тие што забегале гадно по нивната музика и те како се свеле на нула карактерно.. Зборувам за длабоко навлегување во музиката нели..
Ajde de chekam na msn a da ti kazam ne veruvam deka nekoj zabegal dlaboko vo Hororcore rapot abe aj ke napraveme podetalno muabet na msn...pozzz
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Abe opshto zemeno losho e da navlezish vo bilo koja muzika...ti kazvam od lichno iskustvo sho mi se desi mene pred nekoja god...oti gi prouchuvav i drugite muziki na pr metalot i mi se desi nekoe teshko sranje taka da od togash pazam sho slusham i kolku navlegvam...do dusha pak navlegvam ama ne tolku mn :smir:

Btw 22 god imam :)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Abe opshto zemeno losho e da navlezish vo bilo koja muzika...ti kazvam od lichno iskustvo sho mi se desi mene pred nekoja god...oti gi prouchuvav i drugite muziki na pr metalot i mi se desi nekoe teshko sranje taka da od togash pazam sho slusham i kolku navlegvam...do dusha pak navlegvam ama ne tolku mn :smir:

Btw 22 god imam :)
e da kako sto bese onoj stih na ne mozam da se setam na koj raper bese sega toa - Too much of anything can make you an addict...te6ka vistina a??taka e...
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
DJ-93 brat eve ti edno linkce ako imas slobodni 3 minuti spusti ja i slusni sto slusam jas vo momentov,i zapazi na tekstot i posebno na refrenot od pesnata :je::je::je:

http://www.sendspace.com/file/jeu4ng

i odkako ke ja doslusas napisi eden ogromen post so nasmevki da vidam kolku slatko sum te nasmeal
p.s Pozdrav :helou: i cekam komentar...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
DJ-93 brat eve ti edno linkce ako imas slobodni 3 minuti spusti ja i slusni sto slusam jas vo momentov,i zapazi na tekstot i posebno na refrenot od pesnata :je::je::je:

http://www.sendspace.com/file/jeu4ng

i odkako ke ja doslusas napisi eden ogromen post so nasmevki da vidam kolku slatko sum te nasmeal
p.s Pozdrav :helou: i cekam komentar...
Imam 3 mnuti i poveke koga stanuva zbor za rap.Ha a i nema 6to da se smeam.Toa si e tvoe ako tolku mnogu sakas pari kako shto veli tipot (ako seriozno ja svakas pesnata ili samo onaka za zezanje ja slusas)Inaku haha sme6na pesna vo nekoi stihovi.Sepak mislam deka najgolem neprijatel na covekot se parite.Jas inaku gi podcenuvam parite i ne sakam pari.Za mene parite se na posledno mesto.Prvo se familijata rapot pa drugarite (drugarite bea nekogas pred sve za mene ama site se pokazaa bezvredni materijalisti i zatoa veke nesakam drugari)...to4no po taj redosled.Koga bi mozel svetot da ja nema vrednosta na parite svetot bi bilo ubavo mesto za ziveenje.Ne deka ne gi sakam parite ama jebiga bez niv pak nisto ne biva pa zatoa ucam fakultet za utre da mozam da imam leb za decata i domot.Inaku ako me pitash, jas da gi nemav ovie roditeli koj se borat so mene za da me napravat chovek jas sigurno ke si ja zedev papkata so cdinja,laptopot i zvu4nicite i ke ziveev kaj baba mi vo planinata i ke se trvovev so zeleno i ke ziveev vo svoj svet samo so rapot i ke jadev patlidzani so jajca i leb...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
Gravediggaz vi se dobri , po so gleam slusate horrorcore , i RZA clenuvase vo ovaa grupa .
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Имам порака во дел од текстовите, но чекам нешто што е побитно за снимање.. ПОГОЛЕМА ЖЕЛБА за истото.. Треба сама да си ја створам но незнам и колку сакам.. Иначе да те поправам ја сум од Скопје не сум од Битола, али знаеш мислам дека широко на машко изгледа топ.. Ама на женско некако не ми иде, онака знам да облечам ЕПТЕН РЕТКО еднаш у годината што се вика ама не е тоа тоа.. Се носам во тесно затоа што многу боље се осеќам така. Иначе и претпоставувам дека во Рапот е во мојте вени е се вистина порано ја слушав и премногу псната ама како што кажав и погоре неможам да се пронајдам во песната, ги претставува девојките во рапот, нашето сјебано општество но не и мене. Ја поштуем, исто како и девојките, ја слушам и топ е, ама не сум тоа јас. Не ни пишувам таков вид на текстови воопшто.
Ne bi rekol deka imas 15 godini ama ako imas bravo za tebe.Navistina si redok pretstavnik na tvojot pol.Devojcinja na tvoi godini obicno imaat lesnik mesto pamet.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Jas ti kazvam so sigurnost deka ima 15 godini.
Vervaj me :smir:

Peace
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
rapot e definitivno najdobrata rabota sto mi se slucila vo zvotot
Mnogu dobro kazano.Edinstvenoto neshto shto me odrzuva vo zivot i shto me pravi sreken na nekoj nachin.Rap Rulez!!!

Peace
 

Kajgana Shop

На врв Bottom