Хипхоп културата надвор од нашите граници

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
The URL contained a malformed video ID. Кико, провери што е работата.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сега е во ред, опасни се будаливе!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Сега е во ред, опасни се будаливе!

И повеќе од тоа..Еминем можеби е комерцијала сега, и се останато..Сепак го почитувам за делата пред тоа...Marshall Maters LP му е последен албум што му бил вреден, другиве негови албуми влегуваат во комерцијални води..Сепак, има skill&flow оригинал..
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Дефинитивно е така, без разлика на сегашниве лигави песни што ги прави, он е сепак еден од најдобрите, кој што сака нека каже!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе најдобри фристајлери у Бт се Коста и Нитро.
Вака за текстови нема збор за Никуч стварно.. Топ е..
Ама има и други многу добри изведувачи во Битола.. И ја мислам дека Коцка треба да чуе за да знае.. Со две траки сеа што ги слушна неможеш да одредиш дека ништо друго не вреди во ЦЕЛА БИТОЛА
Супер се и двајцата:wink:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
MC Massacre и Snoopy MC за мене се 2ца меѓу најдобрите рапери у МК:toe: Снупи прави одамна рап, а има и многу песни супер е:wink:.Масакарот нема многу песни но сите му се многу квалитетни!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
haha ej decko ...odi procitaj gi moite postovi po strana 21 21 23 i24 mislam i poosle napraj muabet so kocka i kiko za rapot pa pisi mi koi se tvoite mislenja...koj slusa edna godina rap ili 6 godini rap a koj slusa 5 artisti od west side...hahah alo prosvetlete se.Te zaradi vas i ne idam veke na forumov,poso nema so koj muabet da napravam i da smenam mislenje i albumi.A da tuka e i Evil B so nego non stop se raspravavme ama ok on pa popameten ispadna od ovie tuka...
A ke moze da mi objasnis kaj se pronajde ti vo mojot post?
P.S. Zensko sum
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
A ke moze da mi objasnis kaj se pronajde ti vo mojot post?
P.S. Zensko sum
alo me citirase ne se pravi na ulava....za onoj moj post UF KADE ZABEGAV JAS VDe....te zatoa ti govoram...tamu me citirase u stilot alo bate kazi mi so ova ona...kao preku *** mi e od takvi sto slusat rap edna godina pa turbo pa ova oba...za tebe srce odi slusaj gi NO EXIT od stip i vidi sto e zenski rap zvuk ako veke znaes so e rapot.....PEACE *****
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
oo srce pa ti si bila 15 godinki...haha za da go svati6 rapot prvo treba da prozivees mnogu raboti pa posle da sudi6 taka da ti za tvoite 15 godini ne znam so si preziveala tolku taka da za tebe rapot seuste e zabava dodeka nekoj 4ekori niz zivotot po ritamot na rapot i pravecot na hip hop kulturata...poslu6ai si u6e nekoja godina pa ako te interesira ne6to ela ke si muabetime i ke se otkacuvame na Pete Rock....pozdrav
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Uzivaj brat ona dovolno znae za rapot i ne e Exit vo prashanje....ako e 15 god no vervaj me deka znae mn poveke od mn luge od ovde...So sigurnost ti tvrdam :smir:

Peace
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Uzivaj brat ona dovolno znae za rapot i ne e Exit vo prashanje....ako e 15 god no vervaj me deka znae mn poveke od mn luge od ovde...So sigurnost ti tvrdam :smir:

Peace
e neka e taka...retko deneska zenska slusa rap ama me iznervira so mi pisa kao slusam 1 godina rap...jas ne znam koja crta na karakter e toa koga zboruvas za nekoj vo odsustvo i za nekoj koj ne go poznavas....slusam rap 6 godini i nogu boli koga nekoj ke ti rece slusas turbofolk,,,bog da cuva...a samo taka ako znae za rapot neka prodolzi taka , a inaku ti gi znaes NO EXIT??Ej brat sakas da ti pratam likn od Da Be Da od stip Full Album so ne e izdaden...obi4no znaat samo 3 pesni od niv ama tipovite se zverovi mislam deka gi znaes....mislam sakam da vides kakov hardcore i kvaliteten rap imase nekogas vo stip...sakas???
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
aj jas ke go kacam albumot pa posle ke se vratam da mi kazes dali ke sakas da go simnes....veruvaj kvalitet e,samo ima eden mal problem.Priodukciski pesnite se zakon ama miksuvanjeto e katastrofa.Ne znam koj tupak go miksal albumo,ama albumot e bomba.6teta za miksanjeto,sepak vrede da se preslusa Funky album od toj kalibar....kaj mene se slu6a epten jako i na laptopo i na mp3to...
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
a inaku ti gi znaes NO EXIT??Ej brat sakas da ti pratam likn od Da Be Da od stip Full Album so ne e izdaden.
Тие NO EXIT ако не се лажам беа 3 чафки и еден гавран што им јаде гомна на рефрените? :pos2::pos2::pos2:
Мора да ми пратиш линк од нив имам една папка Мак Рап грешки и таму ги чувам сите бисери па мора и нив да ги имам.Леле колку сум се смеел со нив пред 2/3 години памтам имаше една песна за штипски тврдини и неколку HororCore од типот (ке ти ги извадам очите,ке ти ја испијам крвта,ке те закопам на гробишта...инт).Само се чудам од кој нафталин ги изваде тие жити очи,и ако тие се HeartCore тогаш јас сум STIVEN SIGAL :pos2:
Ај стави го линкот нека се посмеат и другите
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Тие NO EXIT ако не се лажам беа 3 чафки и еден гавран што им јаде гомна на рефрените? :pos2::pos2::pos2:
Мора да ми пратиш линк од нив имам една папка Мак Рап грешки и таму ги чувам сите бисери па мора и нив да ги имам.Леле колку сум се смеел со нив пред 2/3 години памтам имаше една песна за штипски тврдини и неколку HororCore од типот (ке ти ги извадам очите,ке ти ја испијам крвта,ке те закопам на гробишта...инт).Само се чудам од кој нафталин ги изваде тие жити очи,и ако тие се HeartCore тогаш јас сум STIVEN SIGAL :pos2:
Ај стави го линкот нека се посмеат и другите
epa zatoa nikogas nema da bide od tebe nisto...se smees na lige sto gi pocitva cela makedonija osven ti nafuran Evil Bitol4anec,neli te e sram.Te pocituvam i so zadovolstvo bi ti gi poslusal pesnite koga bi gi pratil kako sto i samiot kaza a vidi sto pravis.Zboruvas za dve cavki i nekoj gavran.Toj gavran e producent na Izveducaci na Makfest i Peaci od Skopje i ne raperi i 4ovekot momentalno raboti na 4 kvalitetni albumi.A tie dve cavki vo skopje t.e. Ednata od niv (koja sega raboti vo Germanija na seriozna rabota) vo skopje vo 2003 na fristajl gi izede site i nemase skopjanec sto ne i podade raka a ti velis 4avki, ti nemas nisto vo sebe brate,ti si 6tur kako suvo drvo ama nema veza.A sega ke ti gi kacam Da Be Da pa odi pla4i zatoa 6to ti nikogas nema d go imas toj kvalitet i taa fantazija vo tvojata glava kako 6to Aspi ja ima.Inaku Aspi nema koj ne go postova vo makedonija.4ovekot e fenomen zatoa 6to koga zboruva ima govorna maana a koga recitira nema tro6ka gre6ka....ne mi se veruva kako mozes toa da go kaze6 a i ke ti ka4am link od vtoriot ne izdaden album od 6tp posle 6tipskata tvrdina.A toa grobi6ta i tie filmovi se caldisani i psiho team,t.e raperi koi rapuvaa vo 1997 i 1998 so Ago Djaka Legijat...ccc boze moj i ti mi se pravi6 raper.Denovite vi se pri Kraj, Krajot na Po4etokot i Carstvoto Moe se najunderground pesni vo Makedonija so Djaka i Ako ja peat zaedno,i ti mi veli6 deka se pod naftalin???Nemam komentar ti si bes4ustvitelen i znaj deka se vo zivotot e krug koj reflektira energija.Taka da so kakva mera sudis so takva ke ti sudat.Neka za tebe tie bidat gavrani i 4avki za mene toa ke bidat rabotnici koi ja zidaa 6tipskata Rap tvrdina...i sekoga6 koga pagam vo depresija si gi pu6tam tie albumi oti me vrakaat na vreminja koga vo stip imase kvaliteten rap i na nasite zurki dovagaa Ago i Djaka za da slu6aat kvaliteten rap,inaku i samite ago i djaka koga bi gi pital kade posle skopje imase kvaliteten rap bidisiguren deka ke ti kazat stip od tuke gi imase Luge u Belo,Da be Da,Psycho Team,Caldisani,Troen Pakt,Executori,Bunt,No Exit kvalitetni pi4ki koi tebe bi te izele vo dva stiha,Grbavi Raperi (1995) Crni Lebedi (1995) Hirurgija (1992),Str8 Squad,i eve ponovite Kako Braka-t.e. ne se ponovi toa se Grbavite Raperi no so WEST SIDE stil....brat4e 6tip imal rap vo 1991 i 1992 koga vo skopje rapuvaa Cista Okolina a vo bitola???????6to ima6e vo bitola vo 1992 a???ajde sega ke ti gi kacam linkovite samo da gi sredam i uzivaj vo 6tipskiot rap,vo gavranite i 4avkite ccc...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom