Хипхоп културата надвор од нашите граници

Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
sekoja rap traka taka zvuci a kako ti gledash na toa ne imash seljacki temi i muziki poveli tamu pretpostavuvam toa slusas po ponasanjeto
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Himen остај клошараана , љубоморни ти се .Не сум по рапот ама цар си батка , што не се пријави за евровизија Боки прасето може вода да ти носи . :wink:
п.с. ова Himen нешто као суперхерој, или љумфер си ????:toe:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
nema veze ajt batalete ljumfer lol hahahahhahaha zakon :) ljumfer :) boki trinaeska :) hahhahahahahha ne bre kako ljunfer
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Чекај бе ти не земај сила,оти одма се лутиш?
Не ми се допаѓа мусиката шо ја правите,ни текстовите и сеа шо?
Одма мислиш дека заради тоа што го напиша на темата за Косово,јас ти ’’вратив’’ тука?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
uzivaj si ti batali ja muzikata sto ja pravam jas nego daj pofali se nesto sto si napravil ti :) da cueme ,ne e bitno komentot samo citam megu redovi ,toa e toa
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Pojol ja prekrsti temava od Rap/Hip Hop vo Bobo i Baze toest Nov Poredok? Aj dobro sea ne ti se svigaat ne ti se svigaat tvoj prob..
Top se deckite ali nemoze na site da im se svigaat jbg..
Aj osven toa sto se karate na sekoja strana kazete neso pametno site na temava? :pos2:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сите што сакаат нешто да испромовираат, нека стават линк од нивни песни, можеби myspace, ilike ... па ќе коментираме, а кој е заинтересиран нека посети www.myspace.com/keyskeenow па коментирајте.

Поздрав, Кискино.

едит: Несакам да се експонирам, го имам ова што го имам, песните се снимени пред 2 години, веќе не снимам од разноразни причини, моментално само правам ритмови и продукција, работам со Marvelle, ќе го најдете во моите топ френдс, па посетете го и неговиот спејс.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Сите што сакаат нешто да испромовираат, нека стават линк од нивни песни, можеби myspace, ilike ... па ќе коментираме, а кој е заинтересиран нека посети www.myspace.com/keyskeenow па коментирајте.

Поздрав, Кискино.

едит: Несакам да се експонирам, го имам ова што го имам, песните се снимени пред 2 години, веќе не снимам од разноразни причини, моментално само правам ритмови и продукција, работам со Marvelle, ќе го најдете во моите топ френдс, па посетете го и неговиот спејс.
trebalo da produzis da snimas.....
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
So mislite za Upsurt?....ako gi nemate slusnato,pobarajteja Kolega od niv i pratetego tekstot...
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Сите што сакаат нешто да испромовираат, нека стават линк од нивни песни, можеби myspace, ilike ... па ќе коментираме, а кој е заинтересиран нека посети www.myspace.com/keyskeenow па коментирајте.

Поздрав, Кискино.

едит: Несакам да се експонирам, го имам ова што го имам, песните се снимени пред 2 години, веќе не снимам од разноразни причини, моментално само правам ритмови и продукција, работам со Marvelle, ќе го најдете во моите топ френдс, па посетете го и неговиот спејс.
Брат, ми се свиѓа твојот стил.. си требал да продужиш да снимаш, али јебига...

поздрав!
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
О.К се песните ги слушнав но не се мој вкус,(не да ме сватиш погрешно но јас сакам по брзи рецитали и матрици) но во секој случај го ценам тоа што си се потрудил и си снимил...и не си дел од оние така наречени "критичари" без основа.
Поздрав
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
О.К се песните ги слушнав но не се мој вкус,(не да ме сватиш погрешно но јас сакам по брзи рецитали и матрици) но во секој случај го ценам тоа што си се потрудил и си снимил...и не си дел од оние така наречени "критичари" без основа.
Поздрав
hahahahaa.......kriticari bez osnova????
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Кога реков критичари без основа мислев на луѓе што само слушаат рап или имаат 2/3 другари што снимаат,па ајде сега демек јас се дружам со некои X персони па сега се знам за рап,а тие самите не се потрудиле да напишат нешто свое и да го презентираат па потоа да имаат лице за да го оценат трудот на некој друг.Секој знае да каже дека конкурентот не го бива...но треба да се докажиш дека си подобар од него на дело...а не само на уста(со оговарања)
Е ова според мене е дефиниција за критичари без основа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom