Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Првин за оние кои го коментираат Playboy нека го првин купат и прочитаат за што станува збор па после нека го коментираат истиот.А за она сексипилот,се е тоа вкус, не постои дефиниција што е секси а што не?А за вкусови не се расправа, секој има различен вкус.
А за оние кој велат дека го нарушила својот имиџ со овие фотографии не држи вода,зашто на овие фотографии нема ништо страшно,сепак Каролина е искусна лавица и ја знае својата граница до каде може да оди,не она од вчера.Фотосесијава е направена со вкус и повторно на нив се гледа нејзината скромност и покрај тоа што е облечена како што е облечена.
Инаку,она што сакаа да го постигна со Playboy го постигнаа, караваните ќе си врват а кучињата пак ќе си лаат.(А знам дека многу јавни личности би дале се, да се на нејзино место, али за нивна жалост не се.)
Секој нејзин потек во кариерата е однапред добро простудиран,па реализиран,ништо не е препуштено на случајноста.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Фотосесијава е направена со вкус и повторно на нив се гледа нејзината скромност и покрај тоа што е облечена како што е облечена.
Без никаква навреда, ама ова во најмала рака звучи смешно. По дефиниција, фотосесија за Playboy (па макар бил и Celebrity Model) не оди во иста реченица со скромност.

Да не продаваме ветрушки и демагогии. Не може да се биде вамп жена или femme fatal, а во исто време да се биде и скромна. Тоа е смешно употребен окриморон.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Првин за оние кои го коментираат Playboy нека го првин купат и прочитаат за што станува збор па после нека го коментираат истиот.А за она сексипилот,се е тоа вкус, не постои дефиниција што е секси а што не?А за вкусови не се расправа, секој има различен вкус.
Сексипилот не е вкус, сексипилот е нешто што е вродено кај човекот (гледаш некоја женска\машка особа во зависност што повеќе преферираш и веднаш низ главата ти се врти зборот ама е секси) и ако најдеш и разгледаш некоја книга во која е прикажана историјата на уметноста и тоа низ слики ќе видиш како се перципирала сексипилноста низ вековите и ќе дојдеш до заклучок дека само во денешно време имаме погрешни вредности за сексипилност.
Туку од она што го имам видено како фотографија на Каролина гледам дека Хафнер максимално ќе биде разочаран, човекот предизвика сексуална револуција арно ама тоа остана непозната работа за Балканот, уште еден живот да има тешко да би го постигнал тоа, да би Каролина била сликана за Американскиот Playboy, тоа дефинитивно би бил шок, ама за Македонскиот amish edition мислам дека се доволни
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.172
Се повеќе кучиња низ јавноста...ласиците губат бој. Можеби е до самите ласици. Се сеќавам кога беше дете, мајка и ја пробиваше/водеше многу поуспешно и подобро врвеше отколку сега со цела машинерија и пари.
Што знам, јавноста не го дели очигледно вашето мислење, но терајте си...само ако таа јавност ја нарекувате кучиња, тоа се одразува негативно на Каролина...само ако отворите очи и погледнете во овој и другите форуми и медиуми, по коментарите.
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10105
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=172085AF8AB6D84AA5DEF496C0BDC7C2
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&eventId=60987

Интересно е што е јавна личност, настапувате во јавност со вакви теми по форуми, а не сакате да слушнете што кој од таа јавност има да каже (или не сакате негативни критики, сеедно).

И дефинитивно, можеби вајано тело имаше на времето, но сега слабо

 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Тоа ти е Луртз, кој како може да искрепи критика. :)

Туку, кај што сме на муабетов, сега се сетив да прашам.

Се сеќавате на оној спотот за "Заборави", каде парадираа голи девојки позади неа, а таа шеташе во некој садо/мазо корсет? Ме интересира чисто од љубопитност, и за него ли целта беше да се истакне нејзината скромност?!? :):):)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Се повеќе кучиња низ јавноста...ласиците губат бој. Можеби е до самите ласици. Се сеќавам кога беше дете, мајка и ја пробиваше/водеше многу поуспешно и подобро врвеше отколку сега со цела машинерија и пари.
Што знам, јавноста не го дели очигледно вашето мислење, но терајте си...само ако таа јавност ја нарекувате кучиња, тоа се одразува негативно на Каролина...само ако отворите очи и погледнете во овој и другите форуми и медиуми, по коментарите.
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10105
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=172085AF8AB6D84AA5DEF496C0BDC7C2
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&eventId=60987

Интересно е што е јавна личност, настапувате во јавност со вакви теми по форуми, а не сакате да слушнете што кој од таа јавност има да каже (или не сакате негативни критики, сеедно).

И дефинитивно, можеби вајано тело имаше на времето, но сега слабо
Ajde bidi ozbilna,togas Karolina nemase kariera tuku peese na nekolku makedonski festivali i tolku ,za kakva kariera zboris ,karierata zapocnuva so albumi i koncerti ,da ostanese Karolina majka i da i ja vodi karierata ke imase kariera kolku i Andrijana sto ja ima .lajt motiv vo zivotot vi e poarno podobro bilo, ne, ne bilo vie ste bile ponaivni i pomladi i tolku:toe:

--- надополнето ---

Тоа ти е Луртз, кој како може да искрепи критика. :)

Туку, кај што сме на муабетов, сега се сетив да прашам.

Се сеќавате на оној спотот за "Заборави", каде парадираа голи девојки позади неа, а таа шеташе во некој садо/мазо корсет? Ме интересира чисто од љубопитност, и за него ли целта беше да се истакне нејзината скромност?!? :):):)
Pa, taa ne go rezirase spotot ,spotot imal takov koncept i taa se pojavi vo takvo seksi izdanie(korsetot mene ne mi bese sado/ mazo),ne moze ona vo takov spot da se oblece zakopcana do grlo, ednostavno ne ide so ostanatiot del od spotot.I stvarno ne znam kakva ima vrska skromnosta so slikanje vo dolen ves vo spisanie ,taa e skromna, ama raboti profesija vo koja skromnosta ne e pozelna osobina,ako si profesionalec ke gi potisnes osobinite koi se mana vo tvojata profesija za da ides napred,ako nekes nisto da smenis bolje sedi si doma,pej si pod tus, ti ne si za taa profesija
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.172
Па тоа и беше пробивот, кариерата...а пробивот е исклучително тежок, посебно во сфрј (за македонските уметници). По осамостојувањето се родија голем број ѕвезди, беше далеку полесно за пробив отколку претходно. Дури и Леб и Сол беа попопуларни во другите републики отколку во Македонија...него да не давам за тоа време.
Едноставно, и покрај најавите овде, "неа ја нема во јавноста" (тв, реклами, гостувања во студија и емисии, преноси од концерти -како другите музичари) за нас обичните слушатели и пријатели на музиката -за нас кои не можеме да одиме по концерти од разни причини. Можеби во некој помал круг, но она што беше дефинитивно повеќе не постои.
Има сеуште голем потенцијал за музика, но зошто не се искористува (или ако се искористува за одредена конкретна и помала по бројност публика), не знам.
Погрешно можеби ги разбирате форумџиите...таа ќе остане запишана во историјата на мак. музика, но постапките, начинот на оној дел од јавниот живот...на тоа се цели. А постојат пеачи (посебно на народна музика) кои имаат одлични интерпретации, но својата популарност ја одржуваат со својата скромност во јавните изјави и настапи и со добри перформанси достапни за пошироката јавност.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Pa, taa ne go rezirase spotot ,spotot imal takov koncept i taa se pojavi vo takvo seksi izdanie(korsetot mene ne mi bese sado/ mazo),ne moze ona vo takov spot da se oblece zakopcana do grlo, ednostavno ne ide so ostanatiot del od spotot.I stvarno ne znam kakva ima vrska skromnosta so slikanje vo dolen ves vo spisanie ,taa e skromna, ama raboti profesija vo koja skromnosta ne e pozelna osobina,ako si profesionalec ke gi potisnes osobinite koi se mana vo tvojata profesija za da ides napred,ako nekes nisto da smenis bolje sedi si doma,pej si pod tus, ti ne si za taa profesija
Хахахаха, абе седи не ме смеј. :):):)
Таа не сакала така да се појави, ама ете морала, пошто нели..... друг го режирал спотот. Па на сето одозгора уште изјави дека немала поим оти околу неа се врткале голи девојки. Бог да чува, од небулоза во небулоза. :):)

И не станува тука збор дали е таа скромна како личност или не, т.е. во приватниот живот. Туку за сликата што ја гради за себе во јавноста и начинот како сака да ја доживеат. Не може од една страна да се каже дека главна одлика и е скромност и пристојност, а од друга да провоцира во прслук и гаќи. Тие работи не одат заедно. Немам ништо против и да се соблече гола, ама сум гласно против кога има недоследности во пропагандите.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Па тоа и беше пробивот, кариерата...а пробивот е исклучително тежок, посебно во сфрј (за македонските уметници). По осамостојувањето се родија голем број ѕвезди, беше далеку полесно за пробив отколку претходно. Дури и Леб и Сол беа попопуларни во другите републики отколку во Македонија...него да не давам за тоа време.
Едноставно, и покрај најавите овде, "неа ја нема во јавноста" (тв, реклами, гостувања во студија и емисии, преноси од концерти -како другите музичари) за нас обичните слушатели и пријатели на музиката -за нас кои не можеме да одиме по концерти од разни причини. Можеби во некој помал круг, но она што беше дефинитивно повеќе не постои.
Има сеуште голем потенцијал за музика, но зошто не се искористува (или ако се искористува за одредена конкретна и помала по бројност публика), не знам.
Погрешно можеби ги разбирате форумџиите...таа ќе остане запишана во историјата на мак. музика, но постапките, начинот на оној дел од јавниот живот...на тоа се цели. А постојат пеачи на народна музика кои имаат одлични интерпретации, но својата популарност ја одржуваат со својата скромност во јавните изјави и настапи и со добри перформанси достапни за пошироката јавност.
ke zabegame, ama nejziniot probiv ne bese bas tezok niti vo Makedonija niti nadvor od nea .Koga se probivase vo Makedonija se probivase megu muzicari neprofesionalci (vo smisla peat ama rabotat i druga rabota) na seuste neizgradena makedonska estrada.Vsusnost taa e edna od prvite profesionalni pejaci vo Makedonija ,za nejze uste od mala pisuvaa najdobrite makedonski kompozitori,a koga gi imas najdobrite kompozitori da pravat muzika za tebe ,togas nema da ti bide mnogu tesko da se probies,a tie videle talent vo nejze .Za nadvor od Makedonija ili togasna SRJ se probi edinsveno poradi toa sto e kvalitet i najvazno poradi toa sto vo taa zemja skoro pa da nemase pop muzika,pa i taa i Tose naidoa i vletaa na prazen teren.
A za toa sto ja nema vo mediumi taa ne e kriva ,se pomalku kvalitetni emisii ima za da se pojavuva ,pa mora da se pojavuva duri i kaj onoj Berberot bidejki mora negde da se pojavi ,koga (ako) se podigne kvalitetot na televiziskata produkcija kaj nas ke ja gledas pocesto ,ne moze ona na Trkalo na srekata da pee,doagas do nekoe nivo vo svojata kariera i biras kaj ke se pojavuvas :toe:
A ova poslednovo boldirano,ja ne znam za sto zboris, narodna muzika vo Makedonija seuste postoi,jas nemam takov vpecatok ,ne sum gi videla takvite pejaci po televizii pa za da ja komentiram nivnata skromnost:toe:

--- надополнето ---

Хахахаха, абе седи не ме смеј. :):):)
Таа не сакала така да се појави, ама ете морала, пошто нели..... друг го режирал спотот. Па на сето одозгора уште изјави дека немала поим оти околу неа се врткале голи девојки. Бог да чува, од небулоза во небулоза. :):)

И не станува тука збор дали е таа скромна како личност или не, т.е. во приватниот живот. Туку за сликата што ја гради за себе во јавноста и начинот како сака да ја доживеат. Не може од една страна да се каже дека главна одлика и е скромност и пристојност, а од друга да провоцира во прслук и гаќи. Тие работи не одат заедно. Немам ништо против и да се соблече гола, ама сум гласно против кога има недоследности во пропагандите.
Jas sum sednata, a ti ne se smej.Tebe dali toa ti e nebuloza mene mi e gajle ,navedi primer so koj ke ja negiras nejzinata skromnost i pristojnost ,tebe sto ne ti ide zaedno toa e tvoja rabota ,jas i ti isto ne gledame na rabotite bidejki sme razlicni osobi ,razlicni osobi ne odgledale, pa spored toa i razlicni pogledi na nestata ni vgradile ,bi bilo mnogu dosadno ako site isto gledame na rabotite:toe:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
A za toa sto ja nema vo mediumi taa ne e kriva ,se pomalku kvalitetni emisii ima za da se pojavuva ,pa mora da se pojavuva duri i kaj onoj Berberot bidejki mora negde da se pojavi ,koga (ako) se podigne kvalitetot na televiziskata produkcija kaj nas ke ja gledas pocesto ,ne moze ona na Trkalo na srekata da pee,doagas do nekoe nivo vo svojata kariera i biras kaj ke se pojavuvas :toe:
Искрено кажано, пре би се појавила кај Игор отколку кај Жаре. Ама, тоа е мој избор. И како нема квалитетни емисии?? Кај Ана Јовковска, кај Ирена Спировска, кај Заеднички ручек (има уште една од тој тип, не ми текнува сега), кај Зори Зоро, кај Зајди Зајди.

Дани на пример е инволвирана во кампања за борба против дрога. Немаше ни да знам, ако не ја гледав емисијата на МТВ. Зошто Каролина досега не се инволвирала во некоја позитивна кампања, со која би можела да ја подигне јавната свест, наместо да рекламира коли.
Можеби, освен пеењето, недостигот лежи на друго место.


Jas sum sednata, a ti ne se smej.Tebe dali toa ti e nebuloza mene mi e gajle ,navedi primer so koj ke ja negiras nejzinata skromnost i pristojnost ,tebe sto ne ti ide zaedno toa e tvoja rabota ,jas i ti isto ne gledame na rabotite bidejki sme razlicni osobi ,razlicni osobi ne odgledale, pa spored toa i razlicni pogledi na nestata ni vgradile ,bi bilo mnogu dosadno ako site isto gledame na rabotite:toe:
Btw, не ми треба пример плус за да ја негирам лажната скромност и пристојност.
Го има во секоја трафика.
Една слика, илјада зборови. :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.172
A za toa sto ja nema vo mediumi taa ne e kriva ,se pomalku kvalitetni emisii ima za da se pojavuva ,pa mora da se pojavuva duri i kaj onoj Berberot bidejki mora negde da se pojavi ,koga (ako) se podigne kvalitetot na televiziskata produkcija kaj nas ke ja gledas pocesto ,ne moze ona na Trkalo na srekata da pee,doagas do nekoe nivo vo svojata kariera i biras kaj ke se pojavuvas :toe:
Кај нас нема добри емисии, но кај бугарите и Славеј Трифунов има, секако за 250 илјади евра

Секако дека по достигнувањето на "одредено ниво", ѕвездата бира каде ќе се појави при што македонската вечер и е испод секоја чест
Македонската вечер, судејќи според реакцијата на Каролина Гочева и менаџерите, не го заслужувала нивното присуство, па затоа во неделата, по 10 минути – ја напуштиле. Во интерес на вистината, Каролина ја испеала ексевровизиската „Oд нас зависи“ и новата „Mојот свет“ и потоа, раскажуваат присутните, се пожалила на болки во стомакот и ја фатила вратата. Гостите доаѓале, Дадо Топиќ не можел, а да не ја изведе „Mакедонија“, потоа пееле претставникот на Црна Гора, Стеван Феди, Марија Шестиќ од Босна... Делегацијата на МРТВ, сакајќи да го оправда отсуството на Каролина, давала најразлични образложенија. Како вистински дијагностичари, тие на гостите им кажувале дека домаќинката има болки во стомакот, па дека е уморна, се навикнува на климата... На крајот, совладани од срамот, пак и' се јавиле да ја замолат да дојде oти забавата не е така „селска“. Речиси по два часа главните се вратиле на местото на настанот.
Едно време учествуваше во повеќе емисии по нашите тв, за одеднаш да ги прекине сите нејзини настапи во истите. Дали е тоа знак дека НИЕ не заслужуваме да ја гледаме и дека и е испод чест да не почести со нејзината музика? Не сакам да поверувам во оваа моја претпоставка.

Од: aleksandra od helsinki Датум: 09.05.2007 10:25:03 jas bev na mkd vecer na 6 maj vo hki. da tocno e KAROLINA IZBEGA!!!! se zasrami da pee pred nasite. kao ona amerikanka da e. caci i' kaza da si odat, peenje pred nasinci samo i ja namaluvalo cenata, ona bila za pogolemo! a u finska eNULA, nikoj ne ja znae sram da i' e!!
Kako i Aleksandraod Helsinki i jas bev na "Makedonskata vecer" i navistina Karolina napravi svoeviden skandal vo Helsinki, ako spored komentarov sto go procitav toa bila (selska vecer) a za pravo na vistinata ja gledav Karolina na nekolku metra koga peese navistina so nezinite grimasi dobiv vpecatok deka na mometo mu e ponizuvacki da pee pred nas, no so toa si napravi samata golem minus vo nezinata kariera, zatoa sto skoro site Makedonci sto ziveeme vo Finska sme uspesni biznismeni i znaeme da gi citame lijdeto od prv pogled.Ja zalam Karolina kako licnost no i Makedonija sto prajka vakvi "lujde" da ja prestavuvaat nasata Tatkovina.
Ова се минуси кои не се забораваат така лесно. Публиката знае да награди, но знае и да казни. Затоа и сите коментари во утрински и по форуми се такви какви што се.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Ова се минуси кои не се забораваат така лесно. Публиката знае да награди, но знае и да казни. Затоа и сите коментари во утрински и по форуми се такви какви што се.
Како што беше последното во Австралија, оркестарот откажал. :)
Туку, Луртз дај да си молчиме ние, не збори, оти пак ќе ни кажат дека сме кучиња. :):):)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.172
Искрено кажано, пре би се појавила кај Игор отколку кај Жаре. Ама, тоа е мој избор. И како нема квалитетни емисии?? Кај Ана Јовковска, кај Ирена Спировска, кај Заеднички ручек (има уште една од тој тип, не ми текнува сега), кај Зори Зоро, кај Зајди Зајди.

Дани на пример е инволвирана во кампања за борба против дрога. Немаше ни да знам, ако не ја гледав емисијата на МТВ. Зошто Каролина досега не се инволвирала во некоја позитивна кампања, со која би можела да ја подигне јавната свест, наместо да рекламира коли.
Можеби, освен пеењето, недостигот лежи на друго место.
Има, но можеби (како што вели Денибас) недоволно квалитетни за нејзе.
А за кампањите, интересно е што добар дел од музичарите учествуваат во некои бесплатни, благородни или промовирачки активности. Пред некој ден гледав емисија со Адријана Алачки, доста интересна и полезна -готвење, стари македонски рецепти, специјалитети, традиција (мислам дека издаде и Готвач)... Виолета Томовска е веќе надалеку познат пример. Секоја чест за нив.

--- надополнето ---

Како што беше последното во Австралија, оркестарот откажал. :)
Туку, Луртз дај да си молчиме ние, не збори, оти пак ќе ни кажат дека сме кучиња. :):):)
Или хејтери, завидливци :)
сепак, сето ова не е злонамерно

туку, ќе те послушам и ќе си молчам :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Искрено кажано, пре би се појавила кај Игор отколку кај Жаре. Ама, тоа е мој избор. И како нема квалитетни емисии?? Кај Ана Јовковска, кај Ирена Спировска, кај Заеднички ручек (има уште една од тој тип, не ми текнува сега), кај Зори Зоро, кај Зајди Зајди.

Дани на пример е инволвирана во кампања за борба против дрога. Немаше ни да знам, ако не ја гледав емисијата на МТВ. Зошто Каролина досега не се инволвирала во некоја позитивна кампања, со која би можела да ја подигне јавната свест, наместо да рекламира коли.
Можеби, освен пеењето, недостигот лежи на друго место.
Btw, не ми треба пример плус за да ја негирам лажната скромност и пристојност.
Го има во секоја трафика.
Една слика, илјада зборови. :)
Aman bre, sto bara kaj Jovkovska i Spirovska ,nivnite emisii ne se za estrada ,koja pejacka bila kaj niv,a vo Zajdi ,Zajdi bese ,a za ovie drugite cekaj moze ke odi ako ja povikaat,prasanje e i dali ja povikale do sega
Sporedbata so Dani ,mi e bezveze ,bidejki Karolina ima mnogu pogolema kariera od nejze, pa spored toa i pomalku vreme ,Karolina pravi album na dva jazici i snima vo Saraevo ,Belgrad,Sofija ,sto znaci deka mnogu malku i ostanuva vreme da se angazira vo nesto drugo ,bezveze bi bilo da se angazira samo kolku da bide lice za promocija, a vo stvarnost voopsto da ne angazirana kon ostvaruvanjeto na taa cel.Taka da bravo za Dani, ama ona ima poveke vreme da se angazira ,a Karolina ja podiga javnata svest so toa sto zivee zdravo nit pusi, nit pie, nit se drogira ,nejze ne i e potrebna reklama za koli tuku na onie sto reklamiraat im e potrebna ona ,sto ne se bunis deka i Kaliopi samo reklamira koli i nigde ne se pojavuva ,kade si ja videla Kaliopi ti posleden pat:toe:
I uste ednas za slikite od Playboy, Karolina sigurna sum se slikase tamu samo poradi nejzinata kariera nadvor od Makedonija(eden pogled na pejackite tamu i ke utvrdis deka glasovnite moznosti ne bile presudni za toa sto se pejacki) da bese za Makedonija ona ne bi pokazala ni lakt ni koleno .Gi citav komentarite kaj Srbite ,eden mi padna vo oci glasese "vaka mozela da se slika za Mikijev zabavnik, a ne za Playboy:pos2::toe:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Aman bre, sto bara kaj Jovkovska i Spirovska ,nivnite emisii ne se za estrada ,koja pejacka bila kaj niv,a vo Zajdi ,Zajdi bese ,a za ovie drugite cekaj moze ke odi ako ja povikaat,prasanje e i dali ja povikale do sega
Sporedbata so Dani ,mi e bezveze ,bidejki Karolina ima mnogu pogolema kariera od nejze, pa spored toa i pomalku vreme ,Karolina pravi album na dva jazici i snima vo Saraevo ,Belgrad,Sofija ,sto znaci deka mnogu malku i ostanuva vreme da se angazira vo nesto drugo ,bezveze bi bilo da se angazira samo kolku da bide lice za promocija, a vo stvarnost voopsto da ne angazirana kon ostvaruvanjeto na taa cel.Taka da bravo za Dani, ama ona ima poveke vreme da se angazira ,a Karolina ja podiga javnata svest so toa sto zivee zdravo nit pusi, nit pie, nit se drogira ,nejze ne i e potrebna reklama za koli tuku na onie sto reklamiraat im e potrebna ona ,sto ne se bunis deka i Kaliopi samo reklamira koli i nigde ne se pojavuva ,kade si ja videla Kaliopi ti posleden pat:toe:
I uste ednas za slikite od Playboy, Karolina sigurna sum se slikase tamu samo poradi nejzinata kariera nadvor od Makedonija(eden pogled na pejackite tamu i ke utvrdis deka glasovnite moznosti ne bile presudni za toa sto se pejacki) da bese za Makedonija ona ne bi pokazala ni lakt ni koleno .Gi citav komentarite kaj Srbite ,eden mi padna vo oci glasese "vaka mozela da se slika za Mikijev zabavnik, a ne za Playboy:pos2::toe:
Кај Јовковска има секаков профил на гости, исто како и кај Спировска. Но можеби во право си. За кај Јовковска треба да знае и да дебатира, односно да има и да знае да брани став. А за кај Спировска може и да се запее, имаат одличен оркестар за придружба.

Калиопи ..... Феноменален композитор, истрошен вокал, ама затоа drama queen во енормни количини. Дани можеби има и пократка и послаба кариера од нив двете заедно, ама остава стопати подобар впечаток, спонтан и искрен.

Желбата да се биде дел од нешто позитивно и вредно, а да не е врзано за промовирање на кариера, хонорари и сл. е нешто за кое секогаш може да се најде време. Нормално, ако се сака.

Инаку....
Се сликала за македонско издание, ама за да се промовира надвор. Ако било за во МК, немало да покаже ни голо рамо?!? :)
Мижи асан да ти баам. :):)

P.S. Можеби би било подобро да не ги ставаш коментарите од кај Србите. Не за друго, туку дека ќе те грабаме, ќе те приклучиме во наша тајфа. :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom