Каролина Гочева

Член од
6 декември 2009
Мислења
235
Поени од реакции
18
a ti sto sakas, da dreme po mediumite, si ima ona zivot ,sto bez potreba bi se pojavuvala na televiziite,Kraj e uste hit, taka da ne znam sto ti slusas od makedonska muzika, ako nejzinite pesni ti se bedni:toe:
Крај? Претпоставувам е песна на Каролина, да не речам хит :pos2:
Иначе не слушам многу македонска музика, али дефинитивно повеќе би се трескала од земја на Ареа, од колку на Каролина... Нејзините песни, поготово новиве ми се некако...без содржина.. Интелигентен човек не слуша такво нешто :)
Но сепак, тоа си е само мое мислење. Ај, пушти си ја сеа КРАЈ :smir:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Крај? Претпоставувам е песна на Каролина, да не речам хит :pos2:
Иначе не слушам многу македонска музика, али дефинитивно повеќе би се трескала од земја на Ареа, од колку на Каролина... Нејзините песни, поготово новиве ми се некако...без содржина.. Интелигентен човек не слуша такво нешто :)
Но сепак, тоа си е само мое мислење. Ај, пушти си ја сеа КРАЈ :smir:
Imas pp nema smisla da ja vodime diskusijata tuka :smir:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Видеово прв пат го гледам, па ајде да го споделам

 

zengo

zengo
Член од
25 јуни 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Крај? Претпоставувам е песна на Каролина, да не речам хит :pos2:
Иначе не слушам многу македонска музика, али дефинитивно повеќе би се трескала од земја на Ареа, од колку на Каролина... Нејзините песни, поготово новиве ми се некако...без содржина.. Интелигентен човек не слуша такво нешто :)
Но сепак, тоа си е само мое мислење. Ај, пушти си ја сеа КРАЈ :smir:
Intelegencija?.Heheh neznam kako stois so intelegencijata, ama ako velis deka (Za godina dve) nema sodrzina, ocigledno svaba si so intelegencija.Sekoj si ima svoj vkus, nemoze sekoja da ja saka Karolina no sepak vo momentov taa e so najgolem broj obozavateli. Treba da bideme gordi so Karolina!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Утре КАРОЛИНА ќе биде специјална гостинка на полуфиналето на Големиот Брат ВИП.
Таа денес беше во стручното жири кое гласаше за Боки и му посака успех.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Изминатата недела Каролина го снимаше спотот за нејзината последна песна "За година Две" истиов ќе биде готов за некои 10тина дена.
Инаку пред излегувањето на нејзиниот нов албум ќе следи и промена на нејзиниот имиџ,нејзините стилисти се драстична промена,а колку ќе биде голема промената ќе зависи само од Каролина и од тоа колку стилистите ќе ја убедат да ги истите спроведат на дело,да се надеваме дека ќе ја убедат.Што се однесува до новиот албум,тој ќе биде најдоброто досега од Каролина,албум полн со хитови.
Неофицијално Каролина ќе биде заштитно лице на ONE .

 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Сигурно ова е дел од новата фото сесија.



 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Oд каде сликиве?
Karamanot, што би значело драстична промена, многу ме интересира. И препорачувам да изненади со таа промена која и ја планираат стилистите, макар и само додека трае промоцијата на албумот. Овој албум се чека толку многу време, мислам дека вреди чекањево.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ми треба мала помош :)

Го има ли некаде видеото од овогодинешниот избор за песна на евровизија кога настапуваше Каролина, ако нема видео барем слика од неа? xD :icon_roll

*Дијаманте, ова на тебе највеќе ти се обраќам како најзапознаена со се‘ во врска со Каролина xD


Стварно ми треба:nesum:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не знам, BloOdY DollY каде би можела да најдеш видео/слика од тоа како Каролина изгледаше таа вечер, пробај на youtubе aко има нешто.
Јас би сакала ако има видео од настапот на Каролина на полуфиналето на Гоплемиот брат ВИП пред неколку дена што беше.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Немаше на ју тјуб ништо ставено затоа и прашав за идеја каде би можело да има :)

Како и да е ,фала :smir:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Ми треба мала помош :) Го има ли некаде видеото од овогодинешниот избор за песна на евровизија кога настапуваше Каролина, ако нема видео барем слика од неа? xD :icon_roll Стварно ми треба:nesum:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
А кога ќе излезе албумот?
И дали ќе извадат уште некој сингл во меѓувреме?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Oд каде сликиве?
Karamanot, што би значело драстична промена, многу ме интересира. И препорачувам да изненади со таа промена која и ја планираат стилистите, макар и само додека трае промоцијата на албумот. Овој албум се чека толку многу време, мислам дека вреди чекањево.
Па веќе подолг период Сретен ја убедува да ја скрати косата,нешто како во 2000та год.што и беше,промени ќе има сигурно дали ќе биде друга боја или кратко потшишана останува да видиме.И на домашниот евросонг веќе се чуствува мала промена,како што е појаката шминка која ќе ја има во следниот период,мислам и редно време беше да почне малку појака шминка да користи,зашто и самата телевизија тоа го бара(и покрај фактот што таа не сака многу да користи јака шминка).
Инаку на новиот албум ќе има неколку срцепарателни балади.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom