Каролина Гочева

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Луѓе синоќа беше ЕКСТРА!!! :vozbud::vozbud::vozbud: Каролина како и секогаш беше прекрасна. Настапот почна некаде околу 1 и 40, траеше до 3. Во текот на денот очекувајте фотографии од синоќа. KAROLINA THE BEST!!!
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Devojkata stvarno e skroz vo red.Duri i premnogu ni ispad,ni gaf,ni nisto toa e Karolina skromna,ubava,sexi,pribrana barem dosega.
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6


Ете ги сликите од настапот, Каролина е супер, многу е фина. Се сликав со неа :pipi: :back:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
фала за сликите, баш супер! Пееше само нејзини песни или можеби и странски?
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Само нејзини. :) испеа од сите албуми по неколку песни. Сега ќе ви кажам и кои точно ги испеа :icon_lol: Мојот свет, Птицо малечка, Пролет лето есен зима, Ружа ружица, Немир, Сакај ме, Ова срце знае, Умирам без тебе, Први март, Во заборав, Се лажам себе, Штом сакаш, Љубов под облаците, Љубовта е моја религија, Срешчемо се опет, Знаеш колку вредам, Кажи ми и Ајде да летаме :bravo: :party3: Интересно, Крај не ја испеа :raz: Не знам зошто ја чуваат :) Изгледа албумот со таа ќе го најавува, а тој треба да излезе некаде на крајот годинава или на почетокот на другата :helou:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Немир ја испеа сама? т.е. и делот на Тоше?
А стварно чудно зошто толку ја чуваат Крај.
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Па нели во петокот беше дента кога загина Тоше и во негова чест ја испеа, делот на Тоше првиот пат го пеевме ние (публиката) а вториот пат, таа. Имаше пуштено само матрица, а таа пееше во живо :smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мusic Lady, само за друг пат да знаеш, после секоја слика, стисни ЕНТЕР за да не бидат сите слики во еден ред.
Браво за Каролина и НЕМИР, секоја чест.
Вчера во Големиот Брат, Милица Мајсторовиќ и водителката зборуваа колку го очекуваат новиот спот на Каролина и ОТ Бенд кој ќе бил пресекси, феноменален.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Најава за спотот „Заборави„. Наскоро следи премиерата. Ова мора да се види!!!

Малку ме збунува софтпорн тематикава на спотот. Да беше турбофолкерска песнава, ќе разберев, но ова е љубовна поп-рок балада а не „Брушалтер ночас стеже као малтер, светло црвено у моју соби је, а код тебе су још увек моје гачице, лагано скини ме до голе коже...„

Барем се гледа дека луѓево се труделе нешто квалитетно да испадне. Како и да е, ова е само промо исечок за чие привлекување внимание мора да изгледа што повеќе провокативен. Ќе ја чекам целосната верзија.

ПС: Еве уште една песна од антологијата на Каролина.

 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
еве уште едно ново делче од новиот спот за „Заборави„. :vozbud:

Секси спот со момчињата од „ОТ бенд“

Каролина Гочева и момчињата од „ОТ бенд“ - Ѓорѓе Гогов, Вукашин Браиќ и Никола Пауновиќ снимија контроверзен спот со разголени девојки за дуетската песна „Заборави“. Српските медиуми тврдат дека режисерот на спотот, Славољуб Живановиќ-Жили, успеал да склопи сексапил со вкус. Спотот треба да се појави во етерот деновиве, а сепак ќе има две верзии - цензурирана, која ќе се емитува во текот на денот, и нецензурирана, која, веројатно, ќе се емитува по полноќ.

Девојки со разголени гради се присутни речиси во целиот спот, кои сосема отворено флертуваат со момците од „ОТ бендот“ и речиси секој кадар алудира на секс. Ниту Каролина Гочева во спотот не изгледа невино, како што сме навикнале да ја гледаме. Облечена е во црн секси корсет и долна облека и велат дека пленува со својата појава. Автори на песната се Мирко и Снежана Вукомановиќ.

„Со момците од ’ОТ бенд‘ се познавам веќе една година, така што одлично се вклопивме и се' течеше според планот. Спотот, навистина, ќе биде интересен“, уверливо изјавила Каролина.

од www.utrinski.com.mk
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Aко е нецензурирана верзија, не треба да бидат замаглени тие делови.
Инаку спотов би бил одличен и без тие делови, Каролина ми е одлична со стајлингот, а Вукашин ми смета што цело време оди со таа капа секаде.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Видеото е цензурираната верзија. А на екранот стои доколку некој сака да ја погледне нецензуриранта верзија тогаш треба да испрати смс за да ја добие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom