Каролина Гочева

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Вода у очи нема па уште ќе пее
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Прашањево ти е повеќе од апсурдно :pos2::pos2::pos2:
Не знам по што би ја познала, не би ја познале, Каролина нема ништо специфично кажано, туку одмерено и со доза на резерва пристапува кон секоје прашање и проблем, така да не пружила нешто специфично во одговорите по што би ја познале

Иначе, Алекс, јас не знам каде сум ги омаловажила СИТЕ пејачи
Сметам дека во Македонија - Каролина не може да се рамни со новопечени пејачи кои прават хитови за дискотеки и кои траат најмногу 1 месец
За мене најквалитетни пејачки освен Каролина се и Калиопи, Кристина Арнаудова, Дани за чија кариера досега и не сум коментирала, меѓутоа и нивните кариери и нивоа во Македонија не можам никако да ги споредам со нивото на кое се наоѓаат пејачите кои меѓу себе постојано се мешаат и праат хитови за 1 месец (знаете кои се тие, едно 15 души меѓу себе се мешаат цело време)
А за воздигнувањето до небо, и си залужила со милионте карактеристики кои претходно ги опишував
aj,eve da te potsetam,ova e tvoj post;"

Само она е професионална пејачка кај нас со стас и глас и однесување кон музиката, работи со цел тим, не се појавува сегде по секоја цена и не пее сегде
тоа за мене е Ѕвезда, професионалец!"


i pak ne mi e jasno,kako ne ti e sram da napises vakvo nesto.gi omalovazuvas site drugi pejaci so ovoj post,a najveke TOSE PROESKI.sramota.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
aj,eve da te potsetam,ova e tvoj post;"

Само она е професионална пејачка кај нас со стас и глас и однесување кон музиката, работи со цел тим, не се појавува сегде по секоја цена и не пее сегде
тоа за мене е Ѕвезда, професионалец!"


i pak ne mi e jasno,kako ne ti e sram da napises vakvo nesto.gi omalovazuvas site drugi pejaci so ovoj post,a najveke TOSE PROESKI.sramota.
Па јас колку што знам Тоше не е пејачка и затоа не го мешај тука или сакаш нешто да кажеш па не знаеш како па ајде најлесно ти е со Тоше,али сигурен сум дека ти и таквите како тебе да беше жив Тоше исто и по него така ќе плукавте додуша сите вие и плукавте додека тој беше жив.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па јас колку што знам Тоше не е пејачка и затоа не го мешај тука или сакаш нешто да кажеш па не знаеш како па ајде најлесно ти е со Тоше,али сигурен сум дека ти и таквите како тебе да беше жив Тоше исто и по него така ќе плукавте додуша сите вие и плукавте додека тој беше жив.
ne jas,i takvite kako mene,tuku bas takvite kako tebe,koi plukaat po se sto ne e Karolina,sigurno najveke plukale po tose.i kako ne ti e sram da go zboris toa?

i sto pisuva ovde be;ja citiram dijamante;"ne se pojavuva segde po sekoja cena,i ne pee segde,toa e za mene svezda,profesionalec"
tuka ne pisuva nigde zenska svezda i zenski profesionalec.

a i Tose se pojavuvase segde i po sekoja cena,i peese segde.znaci li deka Tose spored nea ne bil zvezda i profesionalec?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
ne jas,i takvite kako mene,tuku bas takvite kako tebe,koi plukaat po se sto ne e Karolina,sigurno najveke plukale po tose.i kako ne ti e sram da go zboris toa?

i sto pisuva ovde be;ja citiram dijamante;"ne se pojavuva segde po sekoja cena,i ne pee segde,toa e za mene svezda,profesionalec"
tuka ne pisuva nigde zenska svezda i zenski profesionalec.

a i Tose se pojavuvase segde i po sekoja cena,i peese segde.znaci li deka Tose spored nea ne bil zvezda i profesionalec?
Ама баш никогаш не коментирам односно плукам по некој а најмалку па Тоше инаку само за информација па и Тоше не се појавуваше секаде можеби на почеток на кариера оти тоа му беше потребно али подоцна не,а и тоа дали некој се појавува секаде или не,не го прави тоа професионалец,професионалец е оној кој не ја изневерува својата публика и се појавува онаму каде што ветил дека ќе се појави и има коректен однос со медиумите и пред се не ја лаже публиката туку е искрена со неа.
Али дечко стварно не си јасен што толку те потресува Каролина и не замараш тука,јас кога некој не поднесувам го игнорирам и не трошам ни секунда од моето време а ти изгледа по цел ден мозгаш што да напишеш тука веќе си стварно за жалење.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ама баш никогаш не коментирам односно плукам по некој а најмалку па Тоше инаку само за информација па и Тоше не се појавуваше секаде можеби на почеток на кариера оти тоа му беше потребно али подоцна не,а и тоа дали некој се појавува секаде или не,не го прави тоа професионалец,професионалец е оној кој не ја изневерува својата публика и се појавува онаму каде што ветил дека ќе се појави и има коректен однос со медиумите и пред се не ја лаже публиката туку е искрена со неа.
Али дечко стварно не си јасен што толку те потресува Каролина и не замараш тука,јас кога некој не поднесувам го игнорирам и не трошам ни секунда од моето време а ти изгледа по цел ден мозгаш што да напишеш тука веќе си стварно за жалење.
a be ti da ne si bolen nesto?pa vie go tupite so taa KAROLINA,na temava samo NEKOLKU DUSI STE STO JA SAKATE,kako da e nekoja bozica.i dosta go tupis,aj mi go otece veke.stom nekoj napise nesto negativno za milenickata tvoja,se e ili za zalenje,ili propadnat muzicar,ili iskompleksiran,ili ....sto uste ne....ti go tupis,i ti si za zalenje,stom karolina e za tebe idol.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
a be ti da ne si bolen nesto?pa vie go tupite so taa KAROLINA,na temava samo NEKOLKU DUSI STE STO JA SAKATE,kako da e nekoja bozica.i dosta go tupis,aj mi go otece veke.stom nekoj napise nesto negativno za milenickata tvoja,se e ili za zalenje,ili propadnat muzicar,ili iskompleksiran,ili ....sto uste ne....ti go tupis,i ti si za zalenje,stom karolina e za tebe idol.
Ама баш никогаш не сум рекол дека ми е идол а тоа што ја почитувам е дакеку од идол и воопшто не тупам јас туку ти кој нонстоп ако некој каже убав збор ти го критикуваш.
Јас прифаќам реални и издржани критики али плукање од пропаднати музичари на кој им пречи секој што успеал да направи музичка кариера им пречи е душо тоа не го прифаќам, и не тврдам дека таа е идеални и без маани како и секој човек и таа има свои квалитети и слабости,само што таа а и сите успешни луќе се труди своите слабости да ги маргинализира.
А и со самиот факт што толку многу ја коментираш покажуваш дека не си рамнодушен и успеала ако ништо друго барем да те изритира
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ама баш никогаш не сум рекол дека ми е идол а тоа што ја почитувам е дакеку од идол и воопшто не тупам јас туку ти кој нонстоп ако некој каже убав збор ти го критикуваш.
Јас прифаќам реални и издржани критики али плукање од пропаднати музичари на кој им пречи секој што успеал да направи музичка кариера им пречи е душо тоа не го прифаќам, и не тврдам дека таа е идеални и без маани како и секој човек и таа има свои квалитети и слабости,само што таа а и сите успешни луќе се труди своите слабости да ги маргинализира.
А и со самиот факт што толку многу ја коментираш покажуваш дека не си рамнодушен и успеала ако ништо друго барем да те изритира
ti batka si imas nekoj seriozen problem.karolina jas ne ja mrazam,naprotiv ja pocituvam do nekoe odredeno nivo,za mene ona e daleku od najdobra pejacka,ama sepak si ima i nekoi svoi vrednosti.ama pa da se pravi deka e kojznae kakva pejacka,i istovremeno da se omalovazuvaat site drugi pejacki,toa e sramota.na toa jas reagiram.ne me iritira mene karolina ,tuku TI i najveke DIJAMANTE so nejzinite nerealni komentari.karolina e dobra,a ma ne e NAJ...
i propadnat muzicar?a be aj idi leci se,toa ti e najgolemiot argument za se?zalosno.a i i da sum jas ili nekoj drug takov, barem se razbirame od muzika,za razlika od tebe.ne me iritira mene Karolina,tuku vie so vasite nerealni komentari,i omalovazuvanja na sekoj koj ne ja saka Karolina,a pogotovo na sekoj konkurent na Karolina.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Значи поубаво размислување од Караманот со претходниот пост немам слушнато досега,. смао едно големо БРАВО, друго и не знам што да кажам
Меѓутоа, јас ќе бидма искрена и ќе речам , мене Каролина ми е идол во секоја смисла, и физички и во смисла на нејзиниот однос кон работите и нејзините успеси во музиката, кои се неоспорени
Алекс, чим така зборуваш мора некој успех или карактеристика на Каролина да те изнервирала, за жал
За Тоше, мислам дека пред 1-2 страни одговорив на тој пост, и реков дека нема во никој случај да го мешам Тоше, затоа што Тоше е Тоше и е нешто вонземско за Македонија, па види ти Алекс дали е или не е ѕвезда - не се осмелувам да коментирам за Тоше, зашто се што ќе кажам ќе биде премалку
Кариерите на Тоше и Каролина биле и се водени ЦЕЛОСНО различно (иако во почетокот им беа водени на ист начин), така да и двете политики на продуцентските куќи си имаат безброј позитивности, но секако и негативности

А за омаловажувањата, да не се повторувам, мислам на претходната страна напишав за тоа, ај жити се прочитај
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
ti batka si imas nekoj seriozen problem.karolina jas ne ja mrazam,naprotiv ja pocituvam do nekoe odredeno nivo,za mene ona e daleku od najdobra pejacka,ama sepak si ima i nekoi svoi vrednosti.ama pa da se pravi deka e kojznae kakva pejacka,i istovremeno da se omalovazuvaat site drugi pejacki,toa e sramota.na toa jas reagiram.ne me iritira mene karolina ,tuku TI i najveke DIJAMANTE so nejzinite nerealni komentari.karolina e dobra,a ma ne e NAJ...
i propadnat muzicar?a be aj idi leci se,toa ti e najgolemiot argument za se?zalosno.a i i da sum jas ili nekoj drug takov, barem se razbirame od muzika,za razlika od tebe.ne me iritira mene Karolina,tuku vie so vasite nerealni komentari,i omalovazuvanja na sekoj koj ne ja saka Karolina,a pogotovo na sekoj konkurent na Karolina.
Дечко ти имаш проблем а не јас и престани више да не малтретираш.И ти си тој со нереалните коментари и омаловажувањето а не јас и кажи ми само која друга пејачка сум критикувал или омалуважувал ти се молам и преиспитај се се што имаш кажано наназад какви се не глупости па и лични навреди кон неа а тоа е се само не почитување.Има многу пејачи кој воопшто не ми допаѓаат али не значи дека сега треба тука јас да плукам по нив и да кажувам разноразни глупости и навреди за нив, не ми е тоа ниво.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Дечко ти имаш проблем а не јас и престани више да не малтретираш.И ти си тој со нереалните коментари и омаловажувањето а не јас и кажи ми само која друга пејачка сум критикувал или омалуважувал ти се молам и преиспитај се се што имаш кажано наназад какви се не глупости па и лични навреди кон неа а тоа е се само не почитување.Има многу пејачи кој воопшто не ми допаѓаат али не значи дека сега треба тука јас да плукам по нив и да кажувам разноразни глупости и навреди за нив, не ми е тоа ниво.
eve odma KALIOPI,sakas i od DIJAMANTE,ona site,a najveke Elena Ristevska.

a aj ti be prijatel,kazi jas kogo omalovazuvav,pa uste i so nerealni komentari?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Tи кого омаловажи? КАРОЛИНА!!!!!!!!!!!!!! Малку е? А нереалните коментари се од типот не знае да пее, нема глас
А јас кого омаловаживв, кога веќе почнавме со таа тема, каде јас сум понижила некого? па од каде Елена дека сум ја омаловажила? И кои се тоа сите? дали знаеш што пишав воопшто на претходната страна за Калиопи и Кристина Арнаудова?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
eve odma KALIOPI,sakas i od DIJAMANTE,ona site,a najveke Elena Ristevska.

a aj ti be prijatel,kazi jas kogo omalovazuvav,pa uste i so nerealni komentari?
Како прво ниту сум ги спомнал овде овие двете ниту сум ги навредувал или омаловажувал а колку што знам ни Дијаманте ги нема.
Инаку да те информирам дека за овие двете а и за сите останати знам се и можам да кажам многу штошта за нив, оти има што да се каже и добри и лоши работи али јас не сум коментирал оти душо јас сум информиран многу повеќе од многу наши новинари и т.н новинари.
А за твоите нереални критики се друга приказна која не сакам по 100пати да ја повторувам зашто си више премногу досаден,а и првин присуствувај на некој настан или концерт па после го коментирај или критикувај а вака делуваш како глув телефон.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Tи кого омаловажи? КАРОЛИНА!!!!!!!!!!!!!! Малку е? А нереалните коментари се од типот не знае да пее, нема глас
А јас кого омаловаживв, кога веќе почнавме со таа тема, каде јас сум понижила некого? па од каде Елена дека сум ја омаловажила? И кои се тоа сите? дали знаеш што пишав воопшто на претходната страна за Калиопи и Кристина Арнаудова?
Karolina ne ja omalovazuvav,tuku bas realno kazav sto,i kakva e ona.i stojam na toa.
a za Elena,aj ke go pobaram postot.
a inaku na temava ti gi omalovazuvase SITE pejacki.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Алекс бејби не значи дека ако ти мислиш нешто така дека и сите останати треба да го потврдуваат твоето мислење затоа престани да се расправаш со фановите на Каролина за се и сешто по малку мислам дека сите забегавте нормално дека некој ќе ја сака некој не и тоа е тоа.Почнавте да се карате како стари баби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom