Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
А има ли некој или негде некои прашања по менаџмент?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ова не е минато време? :pos:

SawyerSpy, економика цртичките учи си ги :) Знам дека не ти кажав ништо ново, али тоа е, нема друго.
Па ова е конструкција која не постои, ама најблиску е до идно минато :)
Ме карале дека не чинат вакви граматички изрази, ама јбг мене интересни ми се :)
А има ли некој или негде некои прашања по менаџмент?
Имаш во Либро од сите 3 колоквиуми.
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Ок фала. Јас уште од лани ги купив од Либро тие што се од ekonomski.wordpress.com ама тоа не се баш прашања. Се надевам дека сега има прашања со повеќе можни одговори
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Мојот пост беше резултат на микс од решавање задачи математика по цели денови и +40 степени :) Си го повлекувам прашањето :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Мојот пост беше резултат на микс од решавање задачи математика по цели денови и +40 степени :) Си го повлекувам прашањето :)
Си решавала математика по цел ден на плус 40 степени, а не си пријавила испит? Epic Fail
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Дечки,имам другарка сака да иде на сметководство и ревизија а има 86 поени,па според некој статистички податок што мислите има шанси?

И некој колега вака да каже на економија како е?
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Дечки,имам другарка сака да иде на сметководство и ревизија а има 86 поени,па според некој статистички податок што мислите има шанси?

И некој колега вака да каже на економија како е?


Јас сум колешке на економија, сеа ке бидам 4та година..... да ти кажам смерот економија го направија најтежок по новата програма....
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Добро шо му објасни, оти он изгледа не те сфати претходниот пат :pos2:
Мислам дека сега сфати :)

--- надополнето ---

Па има многу што не го учат баш втор колоквиум, зашто наводно од таму давал максимум 2 - 3 прашања. Ама сепак никогаш не можеш да бидеш сигурен како ќе биде :)





Се шалев де, не сум толку за да не знам што значи тип, иако во македонски јазик не значи совет, вие многу нешто се правите Енглези :)
Е добро де, знам дека разбра, и ме мрзеше да мењам поддршка македонска, затоа така напишав
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
Da ve prasam site sto znaete, dali ova so kreditive i zapisuvanjeto vazi za site i tie sto se kvadrat, kub itn? jas sum vtora kvadrat i ostanat mi e finansiski menadment uste nepolozen ako ne go polozam sega vo septemvri sto pravam??? zapisuvam 3 ili pak vtora? Ve molam nekoj da mi objasni zasto tie na studentski nemozam da gi slusam i gledam. fala vi mnogu
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Хааххаха не не.. го пријавив во јуни ама мозокот веќе не ми работи па треснав глупост! :))))
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Дечки,имам другарка сака да иде на сметководство и ревизија а има 86 поени,па според некој статистички податок што мислите има шанси?

И некој колега вака да каже на економија како е?
Од каде би имале ние статистички податок/ци?

Секоја година е различна, и лани влегоа сите во државна ако не се лажам... Али секоја година е различно, и оваа како што слушнав ги намалила пак 50-50 државна-приватна така да за во државна квота тешко да влезе, а во приватна има шанси, али ипак се зависи од конкуренцијата.

едит: Гледам Swen знае за сите у каков статус се, дај кажи кои се слободни колешки :)
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Ќе може ли и јас да ги добијам прашањата по економија за испит од Vamp_girl или од некој друг, и ако има некој се што сме пишувале кај Драги статистика или било што ?
Ќе биде голема помош за мене...:cuc: ... Морам да положам
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Da ve prasam site sto znaete, dali ova so kreditive i zapisuvanjeto vazi za site i tie sto se kvadrat, kub itn? jas sum vtora kvadrat i ostanat mi e finansiski menadment uste nepolozen ako ne go polozam sega vo septemvri sto pravam??? zapisuvam 3 ili pak vtora? Ve molam nekoj da mi objasni zasto tie na studentski nemozam da gi slusam i gledam. fala vi mnogu
За сите важи, а 2 - 3 страни позади имаш убаво објаснето што како ќе биде од неколку луѓе, прочитај си. Нема веќе запишување години и квадрати, него се гледа по семестри.
Хааххаха не не.. го пријавив во јуни ама мозокот веќе не ми работи па треснав глупост! :))))
Легенда си, ама ако не положиш после толку вежбање уште поголема легенда ќе бидеш :pos:

Aко е он сингл, не значи дека и ние сме :) (колку да вратам, иначе сингл сум засекогаш! :) )
Часна сестра? Ако ти одговара може да ти средам за во Велешка епархија да те примат некаде, имам роднина поп таму на висока функција :pos: Ако веќе не се посветуваш на машките, барем посвети му се на Бога :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom